L. Pernavo sūnui – bėdos dėl alaus LGBT klube Palangoje

***, 2019-12-19
Peržiūrėta
2134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į kuriozinę padėtį pateko uostamiesčio pareigūnai, nubaudę buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnų Svajūną Pernavą, rašo  dienraščio "Klaipėda" žurnalistė  Asta Aleksėjūnaitė. Neaišku, ar toks principingas uostamiesčio pareigūnų elgesys bus pagirtas ar išpeiktas policijos viršininkų? Į teismą – dėl baudos Neaišku ir ar pats L. Pernavas girs sūnų už tai, kad pateko į slaptą užduotį viename Palangos bare vykdžiusių pareigūnų akiratį.

Tris sūnus auginančiam tėvui, panašu, buvo naujiena, kad vienas jo sūnų, Svajūnas, Klaipėdos apylinkės teismo nutartimi buvo nubaustas 200 eurų bauda. S. Pernavas į teismą kreipėsi skųsdamas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos skirtą baudą. Tačiau teismas, išnagrinėjęs visų pusių argumentus, pareiškė, kad pareigūnai elgėsi teisėtai ir nuobaudą jaunuoliui skyrė tinkamą. Po to tik atkreipėme dėmesį, jog Pernavo pavardė yra.

Istorija, į kurią įsivėlė S. Pernavas, nutiko šią vasarą. Vaikinas Palangoje, gėjų pamėgtame bare "Flamingo", anksčiau garsėjusiame kaip "Laukinių vakarų salūnas", dirbo barmenu. Iškart po Žolinės, rugpjūčio 16 d., policijos pareigūnai surengė šios pasilinksminimo įstaigos patikrinimą. Barą valdanti mažoji bendrija "Gaumena" šią vasarą jau buvo ne kartą tikrinta, kaip užeigoje laikomasi prekybos alkoholiu tvarkos. Įmonei alkoholio prekybos licencija yra apribota iki 1 val. nakties. Du neuniformuoti policijos pareigūnai į barą nuvyko savaitgalį, apie pusę pirmos nakties.

Prie stalelio prisėdo dviese – pareigūnė su kolega, to paties skyriaus pareigūnu. -0:00 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnyba buvo gavusi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prašymą suteikti pagalbą ir patikrinti gautą informaciją, kad šiame bare alkoholiu prekiaujama draudžiamu laiku. Palangos savivaldybės administracija po daugybės skundų dėl šio baro veiklos dar 2018 m. gegužę neterminuotam laikui apribojo "Gaumenos" alkoholio prekybos licenciją. Prekiauti svaigalais buvo galima tik nuo 8 val. ryto iki 1 val. nakties. 

Įgudusi pareigūnų akis iš karto pastebėjo, kaip pasikeitė baro darbas atėjus 1 val. nakties. Pasilinksminimo įstaigoje ir toliau liejosi gėrimai, tiesa, stipriųjų barmenai nebepardavinėjo, tačiau alų ir toliau pilstė į bokalus.

"Kaip prieš tai pardavinėjo alkoholį, taip ir po pirmos valandos toliau pardavinėjo", – pažymėta pareigūnų liudijime teismo nutartyje. Pareigūnai prie baro patys užsisakė alaus, barmenui padavė anksčiau pasižymėtą 20 eurų kupiūrą. Barmenas lyg niekur nieko įpylė alkoholinio alaus, tačiau į kasą "įmušė", jog parduotas nealkoholinio alaus bokalas. Per teismo posėdžį pareigūnai nurodė atpažįstantys salėje sėdintį S.Pernavą, kuris įvykio metu stovėjo prie baro Palangoje. Policininkai tikino, kad jaunuolis net nesiūlė nealkoholinio alaus. Aptarnaudamas civiliais rūbais persirengusius pareigūnus, esą S. Pernavas atsisuko į vyresnįjį barmeną ir paklausė: "Ar žinai, kaip mušti į kasą po pirmos?" Tuo metu pareigūnai ir suprato, koks kvitas jiems bus išduotas.

Pirmieji pareigūno žodžiai buvo pasakyti ne pačiu švelniausiu tonu: „Jei tu su manimi gražiai, tai ir aš su tavimi gražiai“. Spaudė komisaro sūnų? Tuomečio generalinio komisaro sūnus buvo nuvesdintas į pareigūnų automobilį. Bare dirbęs kitas kolega panoro prisiimti jaunuolio kaltę ir pareigūnams pasakė, kad pažeidimą tegul jie rašo jo vardu. Tačiau iškvietus Viešojo saugumo tarnybos pareigūnus, protokolas surašytas S. Pernavui. Teismui S. Pernavas skundėsi, esą policijos automobilyje buvo naudojamas psichologinis spaudimas. Neva pareigūnai S. Pernavui aiškino, kad, jei šis prisipažins, tesulauks 10 eurų baudos.

"Pareiškėjas mano, kad jam darytas spaudimas duoti parodymus prieš save suponuoja nekaltumo prezumpcijos pažeidimą", – teismui siųstame skunde mini S. Pernavo advokatė. Tačiau policijos pareigūnai teismui paaiškino, kad administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašytas ne iš karto, o tik po kelių dienų – rugpjūčio 19 d. Taigi pažeidėjas turėjo pakankamai laiko pasidomėti esamu administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo teisiniu reguliavimu. S. Pernavas teisme aiškino, jog jis šiame bare įsidarbino esą birželį, tačiau realiai pradėjo dirbti liepą.

 "Pirmieji pareigūno žodžiai buvo pasakyti ne pačiu švelniausiu tonu: "Jei tu su manimi gražiai, tai ir aš su tavimi gražiai", – teisme prisiminė S. Pernavas.

Vaikinas aiškino paaiškinimą rašęs streso būklės, o ką rašyti diktavę pareigūnai, esą demonstruodami policinę jėgą. S. Pernavas skunde teismui pažymėjo, kad jam nebuvo dorai išaiškintos jo teisės.

Teismas S. Pernavo skundo netenkino ir paliko galioti policijos skirtą nuobaudą. "Nors institucija nutarime nenurodė konkretaus norminio akto reikalavimo, kurį savo veika pažeidė S. Pernavas, visgi tai nelaikytina esminiu nutarimo trūkumu, kadangi šis trūkumas ištaisomas šia teismo nutartimi", – pažymėjo teismas. S. Pernavas nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 168 straipsnio 5 dalį.

Teisės aktas skelbia, kad alkoholinių gėrimų pardavimas mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose nesilaikant licencijoje nurodytų apribojimų užtraukia baudą nuo 200 iki 590 eurų. "Teismas, patikrinęs ir įvertinęs administracinio nusižengimo byloje surinktą medžiagą, konstatuoja, kad, S. Pernavas pagrįstai pripažintas kaltu padaręs ANK 168 straipsnio 5 dalyje numatytą administracinį nusižengimą", – konstatavo teismas. 

Pats buvusio policijos vadovo sūnus, pirmadienį, gruodžio 16-osios vidurdienį, atsiliepęs telefonu, pareiškė, jog tokiu metu dar miega. "Kas trukdo? Aš dabar dar miegu. Į vakarą paskambinkite. Aš nieko nekomentuosiu šiuo klausimu", – į klausimą apie teismo nutartį tądien atsakė S. Pernavas.

Paklaustas, kokį spaudimą iš policijos pareigūnų jis jautė protokolo pildymo metu, vaikinas kartojo tą patį: "Viską suprantu, tačiau nieko nekomentuosiu." "Jis – suaugęs žmogus, negaliu nieko kol kas šiuo klausimu pasakyti. Aš šiuo metu užsienyje, nieko nežinau apie nutartį", – praėjusią savaitę dienraščiui aiškino buvęs policijos komisaras L. Pernavas, neseniai paskirtas policijos atašė Jungtinėje Karalystėje.

Buvęs policijos vadovas pažadėjo žurnalistams paskambinti, kai pasiaiškins dėl sūnaus žygių Palangoje. Tačiau duoto žodžio atašė nesilaikė. Po kelių dienų paskambinus L. Pernavo mobiliojo ryšio telefonu, jis jau buvo išjungtas. Klaustukai dėl pavardės Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Andrius Leliuga tikino, kad pareigūnai ne šiaip sau vyko į Palangą, o ketinta tikrinti daugybės skundų sulaukusios įstaigos darbą.

"Dėl šio baro Palanga turėjo daug problemų. Dėl nusiskundimų savivaldybė ėmėsi žingsnių trumpinti alkoholio prekybos laiką šiai įstaigai. Teismai vyko. O pranešimų buvo visokių. Tiek Palanga, tiek mes buvome gavę iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prašymą patikrinti informaciją, minimą skunde", – prisiminė A. Leliuga. Vieną kartą policijos pareigūnams nepasisekė įsigyti alaus šioje įstaigoje. Palangoje dirbantys pareigūnai įtarė, jog juos vietinių barų darbuotojai pažįsta iš veidų. Buvo paprašyta klaipėdiečių pagalbos.

"Nėra tai itin paprastas dalykas. Reikia naktį dirbti, specialiai pasiruošti tam. Yra tvarka, kaip tokius kontrolinius pirkimus vykdyti, tokiam reikalui panaudojamos žymėtos kupiūros", – aiškino A. Leliuga. Pozicija: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas A. Leliuga tik vėliau suprato nubaudęs tuo metu buvusio aukščiausio policijos vadovo sūnų, bet tikina, kad kitaip pasielgti negalėjo.  Vis dėlto uostamiesčio pareigūnus nustebino žinoma pavardė.

"Klausimų kilo vėliau, viskas jau buvo įforminta. Po to tik atkreipėme dėmesį, jog Pernavo pavardė yra. Tačiau jei būtume pasielgę kitaip, mėginę "išsukti" jaunuolį, neforminę pažeidimo, tik dar didesnis kriminalas būtų. Būtų kilę klausimų, kad yra lygesnių už kitus. Nieko panašaus. Įformino, kaip priklauso", – pabrėžė A. Leliuga.

Palangos miesto komisariato viršininko pavaduotojas Kęstutis Bončkus, paklaustas, ar kurorto pareigūnai nėra sulaukę policijos vadovybės nepasitenkinimo, patikino, kad gyvena ramiai. "Nieko neįprasto. Jokio spaudimo nejaučiame, dirbame kaip dirbę. Ne tie laikai juk. Anksčiau gal ir galėjo pasitaikyti, kad buvo kerštaujama, bet ne šiuo metu. Nustebinote dėl pavardės. Mes dar pagalvojome, ar generolo sūnus tikrai dirbtų tokioje vietoje?" – stebėjosi K.Bončkus.

Socialiniuose tinkluose baras "Flamingo" reklamuojasi, jog čia veikia naktinis klubas "Seacret night club". Įstaigos vadovai dienraščiui yra pabrėžę, jog būtent ši pasilinksminimo įstaiga – viena iš nedaugelio, kuri viešai nebijo pripažinti, kad yra draugiška LGBT bendruomenei. Teigta, jog gėjai – kultūringa publika, todėl, šią vasarą pakeitus įstaigos veiklos profilį, tikėtasi, kad nusiskundimų baru mažės. Tačiau vasaros įvykiai parodė, jog šiame klube ir toliau netrūko incidentų.

Prieš tikrinant uostamiesčio pareigūnams šią įstaigą rugpjūčio 16 d., bare apsilankė kito policijos skyriaus pareigūnai. Rugpjūtį buvo surašyti dar du protokolai. Rugpjūčio 11-ąją ir 22-ąją pareigūnai fiksavo aplinkinių nusiskundimus ir, patikrinę pranešimų turinį, nusprendė surašyti protokolus. Patruliai į šį barą vyko ir birželio 1-ąją. Dar vienas incidentas šioje įstaigoje fiksuotas liepos 17-ąją. Į barą tądien patikrinti užsuko Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai kartu su Klaipėdos policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnais. Baro administracijos buvo prašoma pateikti tam tikrus dokumentus, tikrintos ir kasos. Netikėtai baro administracijos atstovas puolė pareigūnus. Bare buvę lankytojai dienraščiui pasakojo matę susistumdymą, esą kažkoks asmuo griebė vieną pareigūnų už kaklo. Dviejų skirtingų tarnybų desantui teko kviesti pastiprinimą iš Palangos policijos komisariato.

"Buvo pranešta, jog tyrėjas prašo pagalbos, bare – agresyvūs asmenys. Vėliau papildyta, kad klubo administratorius konfliktuoja su atvykusiais pareigūnais", – patrulių iškvietimą prisiminė Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas K. Bončkus.

klaipeda.diena.lt

Jūsų komentaras:

Visi jie tokie 2019-12-21 22:28 (IP: 90.135.180.46)
Junoko sūnus, Pernavo sūnus, Eligijus Masiulis, elitiniai Šiaulių policajai ir visa valdžiagyvių Durnių laivo komanda.

Taip pat skaitykite

Naujus metus dažnam norisi atversti it švarų baltą lapą ir jame įrašyti naujus siekius, sau duotus pažadus. Norai numesti svorio, pradėti sportuoti ir sulieknėti naujametinių tikslų dešimtuke neabejotinai užimtų bene aukščiausią vietą. Tačiau psichologai sako, kad net trys ketvirtadaliai planų sulieknėti žlunga dar nepradėjus rimčiau jų įgyvendinti vien dėl to, kad iškart tikimasi pernelyg...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnus Svajūnas Pernavas nesulaukė teismo palaikymo. Vaikinas Klaipėdos apygardos teismui skundė 200 eurų baudą, kurią gavo už tai, jog Palangoje, homoseksualų pamėgtame bare, persirengusiems policijos pareigūnams pardavė alaus neleistinu laiku.


Į kuriozinę padėtį pateko uostamiesčio pareigūnai, nubaudę buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnų Svajūną Pernavą, rašo dienraštis "Klaipėda."Neaišku, ar toks principingas uostamiesčio pareigūnų elgesys bus pagirtas ar išpeiktas policijos viršininkų? Į teismą – dėl baudos Neaišku ir ar pats L. Pernavas girs sūnų už...


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Šiandien Šventojoje gyvenantis beveik dvylikos metų Motiejus – sportiškas, muzikalus, gražus, gyvenimu besidžiaugiantis vaikas. Jo nepažįstantieji vargiai galėtų pagalvoti, jog kūdikystėje berniukas buvo pasmerktas nesulaukti pirmojo savo gimtadienio – Lietuvoje pagalbos jam nebebuvo. Jau beveik dešimt metų praėjo nuo tos dienos, kai, vaikui...


Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 08 28 | Rubrika: Miestas

Buvusį vidaus reikalų ministrą ir Palangos merą Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos: tenka varstyti teismų duris ir gydytis sužalojimus, patirtus per keistą auto įvykį liepos viduryje kurorto J. Simpsono gatvėje. Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra siekia per teismą valstybės naudai iš R. Palaičio priteisti virš 200 tūkst. litų žalai valstybei atlyginti, kurią...


Prie kurorto parduotuvių bei tarpuvarčių besiburiantys „mėlynanosiai“, itin sunkiai sukrapštantys paskutinius centus pigaus vyno buteliui – vadinamam „rašalu“ – į kišenę papildomų litukų susižeria ir iš Palangos moksleivių tėvų savo atžaloms pietums įbruktų pinigų. Neturi 18-os, o nori cigarečių, alaus ar vyno?...


Naujiesiems metams ant kulnų lipa senos bėdos  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Metai nauji, o transporto eismo bėdos mieste – vis tos pačios. Po praėjusios vasaros jas vėl priminė Naujųjų metų sutikimas Palangoje, kai miesto gatvės vėl duso nuo staiga užplūdusios automobilių gausybės.      


Paaiškėjo, kad atviras alaus baras „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje, iki šiol pykdęs ne vieną kaip neskoninga alaus girdykla kurorto šerdyje, nelegaliai suręstas ir pažeidžia pačios savivaldybės  Tarybos nustatytus reikalavimus. Pagal juos tokia prekyba turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio ir tik uždarose patalpose. Nors baras kviečia išmaukti alaus jau ne vieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius