Atsilikusi nuo Druskininkų per šuolį, Palanga jau kvėpuoja varžovui į nugarą

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2014-12-18
Peržiūrėta
1921
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pavasarį atidaryta universalioji sporto arena pritraukia daugybę renginių.
Pavasarį atidaryta universalioji sporto arena pritraukia daugybę renginių.

Ar patenkinti palangiškiai tuo, kaip vystoma ir tvarkoma Palanga, ar Palanga prilygsta, o gal net pralenkia Druskininkus? Kokio laisvalaikio, pramogų objekto palangiškiai pasigenda Palangoje? Šiuos klausimus uždavė „Palangos tiltas“ savo pašnekovams.
Buvusi mokytoja, gidė Emilija Aleknavičienė, paklausta, ar patenkinta tuo, kaip vystoma ir tvarkoma Palanga, sakė: „Labai patenkinta. Džiugina viskas: ir gatves tvarko, vaikams didžiąją aikštelę įrengė, patinka ir miesto apšvietimas, ir puošimas. Jaučiasi, kad yra rūpestis“. Tiesa, Druskininkams, pašnekovės nuomone, Palanga dar neprilygsta. „Abu miestai yra skirtingi. Gal Palangai reikėtų pakeisti požiūrį, mąstymą Taryboje, kad labiau merą palaikytų“, – svarstė E. Aleknavičienė. Moters nuomone, pastatyta vasaros estrada suintensyvins kultūrinį miesto gyvenimą.
„Baseino labai trūksta, nes jūroje negali daug ko padaryti. SPA – tik labai pinigingiems žmonėms, – pasisakė pašnekovė už plačiajai visuomenei prieinamą baseiną. – Dar labai pasigendu viešosios pirties. Nuo seno mūsų miesteliuose buvo pirtys. Pirmasis pageidavimas būtų – atidaryti viešąją pirtį. Mums tikrai reikia pirties. Ne kokių nors valandai suteikiamų pramogų, o tikros pirties“.
Menininkas Romas Paulikas taip pat patenkintas Palangos vystymu bei tvarkymu. „Be abejo patenkintas. Išeini, ypač jei, tarkime, buvai išvykęs ilgesniam laikui, tai grįžus nebesinori niekur išvažiuoti“, – sakė pašnekovas. Menininko teigimu, jam priimtina tai, kaip mieste viskas tvarkoma. „Viskas tvarkoma pagal galimybes. Komunalinis ūkis, Savivaldybė tvarko, ir žmonės prisideda. Smagu“, – džiaugėsi R. Paulikas.
Pasiteiravus, ar Palanga prilygsta Druskininkams, R. Paulikas sakė: „Man teko būti Druskininkuose prieš kokius penkerius metus. Bet norėčiau tik Palangoje gyventi. Druskininkai jūros neturi. O jūra yra viskas. Jodo daugiau, pušys gražios“.
Paklaustas, kokio laisvalaikio objekto Palangoje labiausiai pasigendantis, menininkas kalbėjo: „Norėčiau, kad būtų vandens parkas, kad nereikėtų į Rygą ar Druskininkus važiuoti. Vakarų zonoje tokio objekto neturime. Galėtų turėti Palanga – visa Žemaitija važiuotų pas mus. To mums ir trūksta. Areną gražią jau turime, stotį gražią taip pat, turizmas irgi klesti, aikštelių prie pušynų yra įrengta. Galėtų įrengti įrengimų kaip Ventspilyje“.
R. Paulikas pasidalino mintimis ir apie tai, kaip panaudoti senosios autobusų stoties aikštelę. „O senojoje autobusų stotyje laikinai galėtų padaryti mokamą automobilių stovėjimo aikštelę. Kažkiek uždirbtų pinigėlių mūsų miestui, o paskui palangiškiai galėtų nuspręsti, kaip ir kam juos panaudoti. Kad griautų tą seną objektą, aš nelabai sutikčiau“, – sakė pašnekovas.
Intensyviosios terapijos slaugytoja Dalia Kaščionienė tuo, kaip vystoma ir tvarkoma Palanga, yra patenkinta. „Kai pradėjo dirbti naujas meras, labai daug teigiamų darbų mieste padaryta: gatvės sutvarkytos, kultūriniai renginiai. Daug padaryta miesto žmonėms, kurie balsuoja, – sakė pašnekovė, tačiau pridūrė, jog problemų vis dėlto esama. – Neramu dėl transporto: Medvalakio, Sodų gatvėse. Kol galime, važinėjame dviračiu, bet ateina žiema. Ir taksi labai brangiai kainuoja, jei palyginame su Kauno ar Vilniaus. Didžiausia problema – su naujos autobusų stoties atidarymu, iki ligoninės nebevažiuoja joks mikriukas. Seniems žmonėms nėra galimybės atvažiuoti pas gydytojus. Be reikalo panaikino šį maršrutą. Ne visi turi mašinas, ne visi gali su taksi važinėti. To negali būti. Nors Klaipėdos plente yra stotelės, yra į Šventąją važiuojančių autobusų, bet ne kiekvienas gali paeiti 300-500 metrų iki ligoninės. Žiemą bus slidu, paeiti tą ruožą bus dar sudėtingiau. Tegu nors kas valandą autobusas atvyksta iki ligoninės“.
Pasiteiravus, ar Palanga prilygsta Druskininkams, D. Kaščionienė sakė, jog taip nėra. „Palangai dar visko trūksta. Pirmiausia, tiek vandens aplinkui, bet mes neturime jokio baseino. Turėjome „Jūratės“, „Lino“ baseinus, o dabar nėra. Būtinai turi būti baseinas. Važiuoja žmonės į Jūrmalą, į čiuožyklą važiuoja Klaipėdon. Trūksta tokių dalykų. Vien šventinių dalykų neužtenka, kaip ir vaikščiojimo, dviračių nepakanka. Aišku, aikštelės, treniruokliai – labai gerai. Tiesa, labai laukiame, kad sutvarkytų dviračių taką, kuris veda pro kapines. Ten apšvietimas nukreiptas į gatvę, o pats takas neapšviestas. Dabar ten tvarkoma, tai šakų primėtyta“, – kalbėjo pašnekovė.
Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys taip pat džiaugėsi tuo, kaip vystomas ir tvarkomas kurortas. „Daug naujų objektų šiemet pastatyta, gatvės tvarkomos, aplinka. Galėčiau vardinti ir vardinti“, – sakė pašnekovas.
Paklaustas, ar Palanga prilygsta Druskininkams, Ž. Kažys sakė: „Aš niekada nemaniau, kad prilygsta, visada sakiau, kad Palangoje geriau nei Druskininkuose“. Pašnekovo teigimu, Palanga yra kitoks kurortas nei Druskininkai. „Čiuožyklos, baseinai ne viską pasako apie miestą. Palangoje yra jūra, parkai, gamta – daug ko mes turime, ko jie neturi ir neturės. Mes turime tokį tiltą, kokio kiti miestai neturi ir neturės. Nesakau, kad Druskininkuose blogai, gerai ir ten, bet Palanga yra Palanga“, – sakė Ž. Kažys.
Pasiteiravus, kokio laisvalaikio pramogų objekto pasigenda Palangoje, pašnekovas teigė, jog yra dar trūkstamų dalykų, tačiau šią nišą siekiama užpildyti. „Žiemą gal šiek tiek pramogų pasigendame, bet ši problema jau sprendžiama ir artimoje ateityje bus išspręsta: planuojamas ir vandens parkas, turėsime išskirtinę koncertų salę su išskirtine akustika – tai bus didelis žingsnis į priekį, ir ne tik Palangos mastu“, – pasakojo Ž. Kažys.
Palangos gidų gildijos pirmininkė Angelė Martinkėnienė pasidžiaugė, jog miestas tvarkomas labai gerai. „Manau, visi pastebime gerus pokyčius, kurių yra tikrai nemažai: štai mikrorajone tiesiog šalia namų įrengta aikštelė, kurioje galiu daryti mankštą. „Jūratės“ gatvė šiuo metu tvarkoma, rengiamas fontanas, apskritai gatvės platinamos, rekonstruojamos. Patinka, kaip miestas tvarkomas, puošiamas. Kadangi aš dirbu su turistais, tai visi pastebi ir tvarką mieste, ir švarą, ir gėlių gausą. Šiuo metu šventiniai papuošimai labai gražūs“, – kalbėjo pašnekovė.
Pasiteiravus, ar Palanga prilygsta Druskininkams, A. Martinkėnienė teigė, jog lyginti nenorėtų ir pridūrė: „Jei mes turėtume vandens parką, galėčiau drąsiai sakyti, kad prilygsta. Kiekvienas miestas turi savo privalumų, žavesio, patinka man ir Druskininkai. Taip lyginti, kuris geresnis, man nepatinka, – sakė gidų gildijos pirmininkė. – Galėtų Palangoje būti SPA centras prieinamesnėmis kainomis, nes dabartiniai SPA centrai prieinami tik pasiturintiesiems. Jei pas mus būtų baseinas ar vandens parkas, tai, manau, būtume neprilygstami“.
Trečiojo amžiaus universiteto metodininkė Vilma Varpiotienė sakė, jog ją tikrai tenkina kurorto vystymas ir tvarkymas. „Miestas gražėja, plečiasi, tai labai jaučiasi. Džiugina viskas: gėlės, apšvietimas, šaligatviai“, – kalbėjo pašnekovė.
Paprašyta palyginti Palangą ir Druskininkus, V. Varpiotienė sakė: „Aš niekad nelyginu, bet man Palanga visada pati gražiausia“.
Pašnekovės nuomone, labiausiai Palangai trūksta baseino. „Baseino trūksta, nes, kai vaikas mažesnis buvo, teko jį vežioti į Klaipėdą, kad sportuotų. Buvo nepatogu. Aš pati užaugusi Palangoje. Mums „Jūratės“ baseine vykdavo pamoka, tai iš jos patys gražiausi prisiminimai. Ir „Lino“ baseinas buvo – vaikystė tokia smagi buvo“, – kalbėjo V. Varpiotienė.
Buvęs Šventosios girininkas Rimantas Kviklys sakė, jog Palangoje būna retai. „Apie Palangą negaliu nuomonės pasakyti, kadangi retai ten lankausi, bet apie kopagūbrio tragišką padėtį galiu kalbėti valandų valandas. Ten absoliučiai nieko nedaroma. Reikia pačiomis primityviausiomis priemonėmis stiprinti kopagūbrį. Pranašauju, kad po geros audros nesustiprinta kopa bus nuplauta. Čia didelių lėšų nereikia, tik kad jis būtų nuolat prižiūrimas ir tvirtinamas“, – kalbėjo pašnekovas.
Pasiteiravus, kokio laisvalaikio, pramogų objekto Palangoje pasigenda, pašnekovas sakė: „Reikia geros skaityklos, kur galėtų būti ne vien triukšmingas, bet ir kamerinis poilsis. Kad galėtum atsisėsti prie kavos puodelio, su draugais padiskutuoti. Klubinės veiklos trūksta“.
Kartais būna įdomu sužinoti nuomonę iš šalies – kokia Palanga yra kurorto svečių akimis, kaip jie vertina miestą, todėl buvo nutarta tuos pačius klausimus užduoti ir ne Palangos gyventojui, o čia ilsėtis atvykstančiam kurorto svečiui. „Medūza koncert“ direktorius Remigijus Knabikas, paklaustas, ar tenkina jį tai, kaip tvarkoma ir vystoma Palanga, sakė: „Ką aš iš Kauno galiu pasakyti. Per paskutinį dešimtmetį tikrai gerokai pasikeitė, pasistūmėjo į priekį“.
Paprašytas palyginti Palangą ir Druskininkus, pašnekovas teigė, jog čia viskas priklauso nuo to, ką lyginsime. „Pagal gatves, Palanga gal net geresnė. Čia žiūrint, kam ko reikia. Gal Palangai tų SPA centrų trūksta, palyginti su Druskininkais, bet čia yra kitų dalykų“.
Pasiteiravus, kokio pramogų, laisvalaikio objekto kurorte pasigenda, R. Knabikas atsakė: „Man tų pramogų galėtų būti ir mažiau, ypač J. Basanavičiaus gatvėje. Bet drausti nieko nereikia, nes rinka pati viską sustato į savo vietas. Jei žmonės kažką renkasi, vadinasi, jiems to reikia. Didžiausia problema – nėra kur pasistatyti automobilį, nes palikti jį vos ne dešimt kilometrų už miesto yra nesąmonė. Suprantu, kad norima apsaugoti miestą nuo mašinų gausos, bet tada turėtų kas kokias dešimt minučių važinėti kažkoks vagonėlis ar traukinukas, kuris kartu ir miestą pagyvintų. Tuomet atvažiavęs pastatytum automobilį tam skirtoje vietoje, ir tave nuveža ten, kur tau reikia. Dabar vasarą daug kur negalima privažiuoti – nežinau, kaip šiuo metu, bet vasarą daug kur stovi draudžiantys ženklai. Didžiausia problema, kad paplūdimyje nėra normalių gultų. Aš dėl to ir neinu prie jūros, kad visai nesinori ant smėlio voliotis. Net jei jie būtų ir mokami, manau, būtų gerai, suteiktų solidumo. Galėtų būti kad ir tie nendrių skėčiai, kurių vėjas nepajudintų, nenuneštų. Nes dabar žmonės ieško pavėsio, lenda kažkur į kopas. Tokia zona, manau, ir vaizdo negadintų, ir žmonių pritrauktų“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „ Atgaivinkime Palangos krepšinį “, „ Laiminga vaikystė “ ir „ Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams “.


Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Penkta – tokia pozicija lietuviams tapo aukščiausia Torunėje (Lenkija) šiandien pasibaigsiančiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate. Šuolių į aukštį finale dalyvavęs Adrijus Glebauskas neklydo įveikdamas 215 cm, 219 cm ir 223 cm aukščius, bet peršokti 226 cm nepavyko. Vaikinas kovo pabaigoje atvyks į treniruočių stovyklą...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Valdžia visais varpais skalambija, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, kad skurdo lygis mažėja, atlyginimai auga, pensijos taip pat. Tai turėtų būti gera žinia emigrantams: grįžkite į savo tėvynę ir džiaukitės pagerėjusiu gyvenimu. Bet ne visi emigrantai tiki gerais valdžios ketinimais ir pažadais. Pakanka sugrįžti trumpų atostogų ir savo akimis pamatyti kuo kvėpuoja tėvynainiai.


Ar patenkinti palangiškiai tuo, kaip vystoma ir tvarkoma Palanga, ar Palanga prilygsta, o gal net pralenkia Druskininkus? Kokio laisvalaikio, pramogų objekto palangiškiai pasigenda Palangoje? Šiuos klausimus uždavė „Palangos tiltas“ savo pašnekovams.


Kai prieš kelerius metus Šventosios verslininkui Gintautui Rekašiui, labiausiai žinomam kaip restorano „Paršelio rojus“ savininkui, prireikė paskolos verslui diversifikuoti – vystyti apgyvendinimo paslaugų verslą – didieji bankai jam atsuko nugarą. „Nesmagiai pasijutau. Pagrindinę įmonės sąskaitą laikau viename dideliame banke jau...


Savo pusilgiame gyvenime sutikau nemažai kuriančių žmonių – akmens kalėjų, eilėraščių upelius liejančių, drobes kaip duris tapančių, romanus rašančių, taip pat muzikai, dainai, kūrybai pasišventusiųjų... Kai kas iš jų, girdėjau gyvuosius šnekant, „mirė“.


Palanga jau kvėpuoja vasaros ritmu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 16 | Rubrika: Miestas

Vakar centrinėje miesto aikštėje, griaudint Palangos pučiamųjų orkestro garsams bei eitynėmis link tilto, kurortas vėl pasiskelbė esanti mūsų šalies tūkstantmečio Vasaros sostinė. Miesto vadovas Vytautas Stalmokas iškilmingoje ceremonijoje pasveikino atvykusius į šventę svečius, palinkėjo smagiai pailsėti bei papramogauti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius