Tikėjimo metai – laikas susimąstyti, ką reiškia tikėjimas

Marius VENSKUS, 2013-05-30
Peržiūrėta
2469
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tikėjimo metai – laikas susimąstyti, ką reiškia tikėjimas

Popiežius Benediktas XVI 2012 m. spalio 11 dieną visoje Bažnyčioje paskelbė Tikėjimo metus, kurie baigsis 2013 lapkričio 24 dieną. Popiežiaus paskelbtieji tikėjimo metai sutampa su dviem svarbiais įvykiais visai Bažnyčiai – 50-osiomis Vatikano II Susirinkimo pradžios ir 20-osios didžiojo Bažnyčios Katekizmo išleidimo metinėmis. Tai du svarbūs Bažnyčios dokumentai, kuriuose aiškiai pristatomas Katalikų Tikėjimas. Ypatingai šiandieniniame pasaulyje, kuriame tiek daug sprendimų, siūlymų, tie du dokumentai tampa svarbiais, kiekvienam tikinčiajam, norinčiam tiek pažinti savo tikėjimą, tiek rasti atsakymus į konkrečius tikėjimo gyvenimo ar moralės klausimus. Šie du Bažnyčios dokumentai yra pagarbioje vietoje padėti, prie centrinio altoriaus, ir mūsų bažnyčioje. Ne maldoms, ne garbinimui pastatyti, bet kad visi, norintys, užėję pasimelsti ar aplankyti mūsų bažnyčią, galėtų pavartyti, paskaityti, rasti jiems svarbią ir aktualią temą, o svarbiausia – atsakymą į savo širdies ir gyvenimo kryžkelės klausimus.

Įvairiai švenčia Bažnyčia šiuos Tikėjimo metus. Vyksta įvairiausios konferencijos ir susitikimai. Sakomi pamokslai, vedamos rekolekcijos. Viso pasaulio bažnyčioje vyksta nenutrūkstama Švč. Sakramento adoracija. Lietuvių kalba veikia internetinis Tikėjimo metų puslapis, kuriame galima rasti įvairiausių žinių, pranešimų, tikėjimo liudijimų iš viso pasaulio. Vietinės parapijinės bendruomenės irgi įvairiausiais būdais stengiasi ir ieško kelių įprasminti ir įsijungti į tikėjimo metų šventimą. Išleistos ir gairės kaip galėtume gyventi šiais tikėjimo metais – skaityti ir pažinti Dievo Žodį (Šventąjį Raštą); susipažinti su dviem svarbiais Bažnyčios dokumentais (Vatikano II Susirinkimo Nutarimais ir Katalikų Bažnyčios Katekizmu); pajusti tą patirtį kaip per vietinę tikinčiųjų bendruomenę įsiliejame į vieną įvairių kalbų, tautų ir rasių Dievų vaikų šeimą; vykti į piligrimines keliones, aplankant svarbias, pirmiausia savo vyskupijos, vėliau ir pasaulio šventoves ir pan.
Visi šie įvykiai, renginiai, procesijos ir paminėjimai turi vienintelį tikslą – kvietimą. Asmenišką kvietimą kiekvienam tikinčiajam, t.y. kiekvienam iš mūsų, iš naujo pamąstyti – ar tikrai pažįstu Jėzų kaip Gyvenimo ir Amžinybės Viešpatį. Ar esu patyręs savo gyvenime asmeninį susitikimą su Juo. Per įvykius, per kitus žmones, per savo trapumą ir net nuodėmę. Būti girdėjus ar skaičius apie Jėzų nėra tas pats, kaip bandymas rasti asmeninį santykį su Juo, Jį pažinti ir Juo sekti. Pažinti Dievą – tai leistis į tikėjimo kelionę su Juo, tai bandymas, nepaisant išorinių ir vidinių sunkumų, prieštaravimų ir pagundų gyventi tikrąjį gyvenimą. Gyvenimą, kurio visada troškome ir ieškojome... vidinės laisvės, ramybės ir džiaugsmo gyvenimą. Ir nepaisant gyvenimo kelyje pasitaikančių išmėginimų, kančių, nusiminimų – visgi tikėjimo, vilties ir meilės gyvenimą. Mūsų širdis, mūsų siela, visų mūsų gyvenimo patirtis, kai mes atviri su savimi, kai sau nemeluojame, kai liekam vieni su tikruoju savimi ir žvelgiam nueitą kelią pamatom – be Dievo nėra Tikėjimo, nei gyvenimu, nei ateitimi, nei savimi, nei kitu žmogumi; be Tikėjimo nėra Meilės, tikros meilės gyvenimui, sau ir kitiems, ir be Meilės nėra Vilties, nei šiandiena nei rytojumi.
Labai svarbus mums visiems, kurie ryšis Tikėjimo metais, ir ne tik, asmeniniam susitikimui su Dievu per Jėzų Kristų Šventojoje Dvasioje, suvokimas kad tai ilga pažinimo kelionė, tačiau labai įdomi. Kas vyksta, kai norime ar bandome tapti gerais draugais ir bičiuliais su gyvenimo kelyje sutinkamais žmonėmis? Mes domimės jais... stengiamės pažinti juos, kas jie, kokia jų gyvenimo patirtis, kas jiems svarbu ir įdomu, kokie gyvenimo planai ir norai. Bet tuo susidraugavimo procesas nesibaigia. Kad taptume su kitu draugais labai svarbi sąlyga – atvirumas ir pasakojimas apie save. Kur nėra atvirumo ir nuoširdumo, neįmanoma tapti draugais, gebančiais kartu keliauti gyvenimo kelionėje. Taip ir draugystėje su Dievu. Neįmanoma tapti draugais, jeigu tik susitikime su Juo pasakojame apie save, savo rūpesčius ir savo bėdas visiškai nesidomėdami Juo. Asmeninis susitikimas su Dievu dažniausia nėra ir kažkas stebuklingo ir momentinio, su retomis išimtimis, kaip Jis tiesiogiai prakalbina mus. Asmeninis Dievo pažinimas susideda iš visų mūsų kasdienybės įvykių, jeigu juose įdedame pastangų rasti vietos Jam. Kada paskutinį kartą susimąsčiau apie savo tikrąją gyvenimo prasmę ir pašaukimą? Apie tai kur veda mano gyvenimo kelias, planai ir troškimai? Ar tikrai visa, kas vyksta many ir mano gyvenime, yra svarbu? Ar kai kurie dalykai netampa našta, nors taip norėti ir siekti, bet visgi nebeleidžiantys kitame matyti žmogaus, atitolinantys tave net nuo artimųjų? Ar bandei savo gyvenime priimti sprendimą dėl kurio, nors nepatogu, nors sunku, galėjai išlikti sąžiningu su savimi ir kitu? Kokios vertybės nulemia mūsų gyvenimo kasdienius sprendimus?
Taigi, Tikėjimo metai – tai kvietimas kiekvienam žmogui susimąstyti, ką reiškia man tikėjimas asmeniškai, kaip aš suvokiu save Bažnyčioje, kaip suprantu tuos tikėjimo slėpinius liturgijos šventime ir kaip aš atsiliepiu į tą Dievo dovaną savo gyvenimu.

Jūsų komentaras:

Skaitytoja 2013-06-02 11:12 (IP: 82.135.197.57)
Ačiū klebonui Mariui už jo mintis ir tai, jog sutiko jas užrašyti, kad mes galėtume perskaityti ir išjausti visa, kas mums pasakyta, ačiū "Palangos tiltui" už sumanymą publikuoti šias mintis, ir viliuosi, jog tai nebus vienkartinė akcija.

Taip pat skaitykite

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Mielieji, kokie svarbūs ir prasmingi mūsų 32-eji laisvės metai! Tą gerai matome, stebėdami Ukrainos kovą už savo teisę į laisvę. Per tuos metus daug pasiekėme ir patyrėme.


„Šį šeštadien (spalio 30 d.) į tikrai kviesiu visus drauge giedoti „Pakilk ir šviesk, Dievo bažnyčia, pakilk ir šviesk – stipri, šventa!“, – sako garsi pianistė, giesmių kūrėja, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios vargonininkė Audronė Juozauskaitė, savo kūrybą pristatysianti jubiliejiniame, dvidešimtajame, krikščioniškos muzikos festivalyje „Sielos“.


Religijotyrininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs, kad šis sunkus laikas mus daug ko išmokys, bet gali būti ir ilgalaikių dvasinių praradimų. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras pripažįsta, kad karantinas kelia daug iššūkių ir Bažnyčiai. Ar po karantino žmonės grįš į bažnyčias? Ypač priklausantys vadinamajai rizikos...


Religijotyros žinovas, apžvalgininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs – šis sunkus laikas mus daug ko išmokys. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras dalijasi savo įžvalgomis, kaip lengviau įveikti pandemijos sukeliamus sunkumus ir ką daryti, kad ir šios dienos teiktų džiaugsmą. Jis neslepia, kad pandemija yra didelis...


Šie metai ypatingai prasidėjo 65-erių metų sukaktį sausio 15-ąją minėjusiam Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenės pirmininkui Edvardui Brigmanui. Tačiau tikrais stebuklų metais jis pavadino praėjusius – 2017-uosius – metus, kai buvo pradėta renovuoti Būtingės bažnyčia.


Popiežius Benediktas XVI 2012 m. spalio 11 dieną visoje Bažnyčioje paskelbė Tikėjimo metus, kurie baigsis 2013 lapkričio 24 dieną. Popiežiaus paskelbtieji tikėjimo metai sutampa su dviem svarbiais įvykiais visai Bažnyčiai – 50-osiomis Vatikano II Susirinkimo pradžios ir 20-osios didžiojo Bažnyčios Katekizmo išleidimo metinėmis. Tai du svarbūs Bažnyčios dokumentai, kuriuose...


„Ramybėje“ – jaunųjų aktorių tikėjimo ir kelio į laimę paieškos

Projekto „Ramybės uostas“ inf., 2013 05 23 | Rubrika: Kultūra

Palangos „Ramybės“ kultūros centre teatras-studija „Theaomai“ pirmą kartą susitiks su pajūrio regiono publika. Gegužės 24 d. trupė pristatys tarptautinį pripažinimą pelniusį spektaklį „Broliai Karamazovai“. Gegužės 25 d. jaunieji aktoriai pakvies į spektaklį – premjerą „Ivanovas“. Spektaklius režisavo Silva Krivickienė.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Pernai rudenį palangiškių deleguotas į Seimą buvęs ilgametis kurorto meras Pranas Žeimys savo išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad šiemet mūsų žmones užklupęs sunkmetis tiek valstybei, tiek jos gyventojams buvo didžiulių permainų ir sudėtingų išbandymų laikotarpis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius