Savivaldybės juristui – ir senolio prašymas surašyti ieškinį prieš keikūnę žmoną

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-06
Peržiūrėta
2002
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybės juristui – ir senolio prašymas surašyti ieškinį prieš keikūnę žmoną

Antradienį prie tradicinio puodelio kavos susirinkę „Palangos tilto“ skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotuoju Vytautu Korsaku. Kalbėta ir apie bylas, kuriose tenka dalyvauti pačiai Savivaldybei, ir apie teisinę pagalbą gyventojams, ir apie tai, su kokiais kurioziniais prašymais palangiškiai kartais kreipiasi į teisininkus.

Ir „paveldėtos“, ir naujos bylos

Pokalbiui toną davęs „Palangos tilto“ redaktorius Linas Jegelevičius klausė: „Šios kadencijos miesto Tarybos darbo pradžioje Savivaldybė buvo įtraukta į per šimtą bylų – ir kaip ieškovė, ir kaip atsakovė, ir kaip trečioji šalis. Ar per beveik trejus darbo metus Juridinio ir personalo skyriaus teisininkams pavyko sumažinti šį skaičių?“

„Stengiamės bylų skaičių mažinti ir, kas labai svarbu, nesivelti į bereikalingas bylas patys, – sakė V. Korsakas. – Esama tokių bylų, kurios „paveldėtos“ dar iš anos kadencijos: dėl Meilės alėjos rekonstrukcijos, dėl pastato J. Basanavičiaus g. 35 savininkų pageidavimo griežtos apsaugos paveldosauginėje teritorijoje atlikti nemenkus darbus. Pasidžiaugti galime tuo, kad pasirašytos dvi taikos sutartys dėl teismuose įstrigusių miesto istorinėje dalyje ar jos prieigose numatytų įgyvendinti projektų – buvusių „Jūratės“ baseino bei poilsio namų „Eglė“. O jeigu kalbėsime apie bylų kiekį apskritai – jis keičiasi nežymiai, nes vienos bylos baigiamos, atsiranda kitos. Dabar, kaip žinote, daug naujų bylų, kurias iškėlė bendrovė „Palangos butų ūkis“, atėjo nauja bylų banga dėl nemokamo žemės mokesčio“.

Be to, atsirado nauja praktika, kai prie bylų, kurias kelia Palangos gyventojai, prisijungia ir Savivaldybė. Pasak V. Korsako, tik aktyvių gyventojų dėka pavyko laimėti bylą dėl Senojo turgaus gatvės. O dabar esama labai įdomios bylos, į kurią įsijungė ir Savivaldybė, kuri iškelta Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos: sostinėje sėdintys valdininkai nusprendė, apeidami miesto Tarybą, patvirtinti detalųjį planą teritorijos, kurioje yra Druskininkų g. 7B ir 9B daugiabučiai. Šiame plane numatyta įrengti kelią, kuris būtų tiesiamas po pat daugiabučių Druskininkų g. 9 ir 9A langais. Šių namų gyventojai dėl institucijos, turinčios prižiūrėti tiek statybų, tiek teritorijų planavimo teisėtumą, savavaliavimo kreipėsi į teismą, juos palaiko ir Savivaldybė.

Pasiteiravus, kiek Savivaldybei teko sumokėti pinigų praloštose bylose, V. Korsakas sakė, jog kol kas per visus metus iš Savivaldybės buvo priteista sumokėti apie 500 Lt bylinėjimosi išlaidų vadinamojoje Matelio byloje, kurioje pareiškėjas nori atsiimti žemės sklypą. Jame yra kelias, kuriuo iš savo namų į Žvejų g. patenka visa eilė ten gyvenančių palangiškių. Pirmos instancijos teismas bylą išsprendė pareiškėjo naudai, yra kreiptasi į aukštesnės instancijos tesimą, nes, teisininko įsitikinimu, kelias negali būti privati nuosavybė.

 

Skundžia viską

Skaitytojai teiravosi: o kiek iš viso „Palangos butų ūkio“ iniciatyva yra iškelta bylų ir kokia dabar yra situacija dėl jų nagrinėjimo? Klausta ir V. Korsako nuomonės: ar neprimenanti jam „Palangos butų ūkio“ pozicija Kurhauzo istorijos, kur pastato bendrasavininkai skųsdavo teismui kiekvieną Savivaldybės ar kitų institucijų žingsnelį? Į pastarąjį klausimą V. Korsakas tik nusišypsojo.

„Kalbant apie „Palangos butų ūkio“ iškeltas bylas, galiu pasakyti, kad jų buvo 20, dabar ant mano stalo guli jau 10 naujų. Keisčiausia, kad „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismui skųsti ne tik tuos sprendimus perduoti daugiabučių administravimą „Palangos komunaliniam ūkiui“, kur jie įžvelgė tam tikrų procedūrinių pažeidimų, bet net tuos, kur absoliučiai viskas padaryta preciziškai. Toks įspūdis, kad jie iš visų jėgų nori sutrukdyti renovacijos procesą, o užtempus jo pradžią, gyventojai gali nespėti pasinaudoti valstybės parama – tada namus tektų renovuoti iš pačių gyventojų pinigų“, – sakė vedėjo pavaduotojas, pridūręs, jog iki šio laiko pirmosios instancijos teismo išnagrinėtose dviejose bylose priimti gyventojams palankūs sprendimai.

Mūsų skaitytoja Daina Eimanavičienė pasidalijo savo patyrimu: jos daugiabučio gyventojai dukart kvietė visuotinį susirinkimą dėl administratoriaus keitimo, antrajam jų buvo ir „Palangos butų ūkio“ direktorius Danas Paluckas. Tačiau nepaisydamas gyventojų valios, namo dokumentacijos „Palangos komunaliniam ūkiui“ neperdavė, bet paskambino D. Eimanavičienei ir pasiūlė pačiai ateiti dokumentų pasiimti. Beje, apie šį atvejį Tarybos narius vieno iš posėdžių metu informavo palangiškė Albina Rakauskienė.

„Mane šis D. Palucko skambutis tiesiog apstulbino: aš, fizinis asmuo, juk neturiu jokių įgaliojimų perimti namo dokumentaciją“, – piktinosi D. Eimanavičienė.

 

Norėjo naują langą keisti dar naujesniu

Savo patirtimi su „Palangos butų ūkiu“ pasidalijo Žvejų g. 38 gyvenantis Bronius Pipiras, kuriam dėl namo renovacijos tenka minti teismų slenksčius.

„Prieš pat renovaciją aš susidėjau naujus langus, kainavusius 9 tūkst. Lt. „Palangos butų ūkio“ užsakymu renovaciją atliekantys „Pamario statybos“ vyrai nori mano naujus langus išlupti ir sudėti dar naujesnius, nors manųjų techniniai ir kokybės rodikliai visiškai atitinka tų, kuriuos nori įkišti. Aš jų neįsileidžiu – teks eiti į teismą. Negana to, už darbus mano balkone, kurių vertė 200 Lt, jie man rašo 5 tūkst. Lt“, – piktinosi vyriškis.

Pasak jo, ne vienas gyventojas gali būti taip „maustomas“. Jį gi apgauti sunkiau, nes vyras visą gyvenimą dirbo statybose darbų vykdytoju. „Ir tai reikia jų dokumentaciją labai įdėmiai studijuoti“, – pastebėjo B. Pipiras.

Jo teigimu, darbai Žvejų g. 38 daugiabutyje tikrai ne visi atlikti kokybiškai. Ketvirtame aukšte gyvenantys žmonės vėjuotomis naktimis atsibunda nuo to, kad ant stogo bilda skardos. Bildančios jos todėl, kad keičiant dangą, vyro aiškinimu, nebuvo paklotas reikalingas klojinys, o ir pati skarda pritvirtinta tik „tolinėmis“ vinutėmis.

„Manęs prašė pasirašyti už atliktus darbus – kaip aš galiu pasirašyti?“ – retoriškai teiravosi vyriškis.

 

Nemokama – ne visada gera

Prakalbus apie valstybės teikiamą nemokamą teisinę pagalbą, V. Korsakas priminė, kad ja pasinaudoti gali kiekvienas palangiškis. Konsultacijos teikiamos antradieniais, bet ir kitomis dienomis, jeigu nebūna užimtas bylose, vedėjo pavaduotojas neatsisako palangiškiams patarti. Ir pastebėjo, jog miesto gyventojai vis labiau teisiškai išprusę: jeigu seniau reikėdavę itin išsamių konsultacijų, dabar bereikia tiek gaires sudėlioti.

„Tačiau noriu žmonėms patarti: jeigu byla sudėtingesnė, geriau ieškokite ne nemokamo advokato. Nes mes gauname labai daug skundų – kartais net iki teismų prieinama – dėl nekokybiškai suteiktų nemokamų advokatų paslaugų, kurias teikia Klaipėdos teisininkai“, – akcentavo V. Korsakas.

Paklaustas, kaip pasirinkti gerą advokatą, V. Korsakas sakė, jog geriausios yra draugų bei pažįstamų rekomendacijos. Nes nebūtinai tas teisininkas, kurio paslaugos yra brangiausios, yra ir geriausias gynėjas vienoje ar kitoje byloje.

B. Pipiras savo ruožtu pastebėjo, jog iš apie 10 Palangoje praktikuojančių advokatų nei vienas nenorėjo atstovauti jam byloje prieš „Palangos butų ūkį“: „Nenoriu pavardžių minėti, bet, tik išgirdę, apie ką eina kalba, jie iškart puldavo mosikuoti rankomis: „Oi, Broniau, ne...“

 

Kuriozų kuriozai

Paklaustas, dėl kokių klausimų dažniausiai bylas vieni kitiems kelia palangiškiai bei su kokiais kurioziniais atvejais jam tekę susidurti, V. Korsakas pastebėjo, jog labai dažnai Palangoje į teismus veliasi kaimynai, prašydami panaikinti išduotus statybų leidimus. Pavyzdžiui, Užkanavės gatvėje gretimų sklypų savininkai vienas kitą yra padavę į teismą dėl juos netenkinančių planuojamų statybų gretimuose sklypuose.

„O kalbant apie kuriozus – vieną kartą į mane kreipėsi garbaus amžiaus vyras, prašydamas, kad padėčiau surašyti ieškinį teismui. Jis prašė iš žmonos priteisti atlygį už moralinę žalą, kurią patyręs, kai žmona jį iškeikė. Ir kad teismas įpareigotų žmoną daugiau jo nekeikti“, – pasakojo V. Korsakas.

Sulaukiama ir žmonų prašymų drausminti vyrus. Kokių 40 metų moteriškė teiravosi: kokių teisinių priemonių galima imtis, kad būtų sudrausmintas svetimoteriaujantis sutuoktinis?

Dar viena moteris teisininką tikino, kad du žinomi Palangos politikai tiesiai virš jos buto įkūrė... viešnamį, kuriame ne tik dažnai lankosi, bet netgi šlapinasi pro langus...

Jūsų komentaras:

reikia 2014-03-17 20:00 (. / IP: 86.100.63.40)
susiorganizuoti ir paduoti į teismą p.tuometinį merą-tyliai pardavusį mus , daugiabučių gyventojus, kaip kokius vergus, - Klaipėdos "Vitės valdų" privatininkams, pelno siekiančiai org.,(pasilikusiems tą patį pavad "Palangos butų ūkis"), kad ilgiau galėtų dumti akis,ir plėšikauti! kas ir vyksta!...

kurioziški atvejai... 2014-03-17 19:54 (. / IP: 86.100.63.40)
būtinas teisininkas Globos ir rūpybos sk., nes beveik kiekvienas, turintis paklausimą,- išvaromas ieškotis teisybės,kur nori...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje lapkričio 23-gruodžio 10 dienomis eksponuojama fotografijų parodos „Moterys prieš smurtą“ dalis. Akcija siekiama pranešti visuomenei, kad smurtas prieš moteris nėra privatus reikalas, tai – nusikaltimas.


Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šią savaitę pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...


Kovo 5 dieną Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija priėmė neskundžiamą nutartį netenkinti UAB „Entoja“ apeliacinio skundo dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. rugsėjo 16 d. sprendimo, kuriuo buvo atmestas bendrovės prašymas dėl žalos atlyginimo.


Antradienį prie tradicinio puodelio kavos susirinkę „Palangos tilto“ skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotuoju Vytautu Korsaku. Kalbėta ir apie bylas, kuriose tenka dalyvauti pačiai Savivaldybei, ir apie teisinę pagalbą gyventojams, ir apie tai, su kokiais kurioziniais prašymais palangiškiai...


Sudegusios medinės Palangos kurhauzo dalies atstatyti nepradėjęs Gediminas Jacka su savo šeima nusižiūrėjo valstybės ir savivaldybės lėšomis baigiamą restauruoti mūrinę istorinio kurorto pastato dalį. Prieš dešimt metų Kurhauzo pastatą pasidalijusi ir savo mūrinę dalį po gaisro jau atstačiusi Palangos valdžia sulaukė Jackų akibrokšto. Kurhauzo...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius