S. Vainiūno meno mokykloje – išaugusių ir tebeaugančiųjų koncertas
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Gintaro muziejaus Židinio menę susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai, tarp kurių buvo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Seimo narys Pranas Žeimys bei S. Vainiūno meno mokyklą baigę miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, turėjo išskirtinę progą išgirsti, kaip muzikuoja kelios Palangos muzikos mokyklą baigusių atlikėjų bei joje tebesimokančių būsimųjų muzikantų kartos. Beje, augantiems talentams atsiskleisti padeda taip pat šią mokyklą baigę ir grįžę į ją mokytojai.
Plojimai augantiems talentams
„Mano Tėvynė – tai mamos šypsena, galvą glostanti tėvo ranka, netyčia ištryškusi senelės ašara, išmintingi senelio žodžiai. Ir mano mokykla, – prabilo koncerto sumanytoja ir jo vedėja, Kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė. – Šiandien, Vasario 16-ąją, šioje sakralioje Palangos vietoje susimąstyti ir pamąstyti, kas mums yra Tėvynė, visus jus sukvietė Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai. Vieni – jau seniai ją baigę ir patys muzikuojantys įvairiuose Lietuvos kolektyvuose, kiti – grįžę ir mokantys muzikos augančią kartą. Ir tie, kurie dar tik mokosi“.
Po jaunųjų S. Vainiūno namo mokyklos auklėtinių ir visų vos į Židinio ir greta esančią menes tilpusių žiūrovų sugiedotos Tautiškos giesmės, koncertą pradėjo tarptautinių konkursų laureatas, jau baigęs pagrindinį meno mokyklos kursą ir, mokytojai N. Daukšienei vadovaujant tęsiantis mokslus antrojoje išplėstinio ugdymo klasėje akordeonistas Algirdas Benetis, užbūręs klausytojus nepriekaištingai atliktu N. Rimskio Korsakovo „Kamanės skrydžiu“.
Jaunųjų talentų pasirodymą tęsė ketvirtokė pianistė Saulė Pučinskaitė (mokytoja G. Zadonskaja), grojusi S. Vainiūno „Žiogą“, ir M. Petrenko „Valsą“ atlikęs penktokas birbynininkas Dominykas Čepys, kurį moko septintosios S. Vainiūno meno mokyklos laidos absolventas mokytojas Jurgis Žalimas. Kitas šio mokytojo ugdytinis – šeštokas birbynininkas Nerijus Putrius koncerte grojo V. A. Mocarto „Vokiečių šokį“.
Vienuoliktosios laidos absolventas mokytojas Vincas Paulauskas akomponavo penktokei smuikininkei Brigitai Ivanauskaitei, atlikusiai B. Dvariono „Barkarolę“ ir duetu su savo mokytoja S. Čilinskaite griežusiai J. M. Leklero sonatos pirmąją dalį „Allegro“. Smuikininkų pasirodymą tęsė šeštokė Aušrinė Rukšėnaitė, kurią moko ketvirtosios laidos absolventė mokytoja Liucija Gadeikytė, o mėgstantys fortepijonu atliekamas kompozicijas turėjo progą pasidžiaugti septintokės Augustės Vaičiūnaitės (mokytoja D. Staškūnienė) ir šeštokės Ivetos Danieliūtės (mokytojos R. Daukšienė ir S. Rumianceva) dueto atliktu „Pasadobliu“.
Pačių nuoširdžiausių plojimų sulaukė jauniausi to vakaro atlikėjai: antrokė pianistė Milda Daukšaitė, kurią groti moko 23 laidos absolventė Rasa Daukšienė, ir pirmokas saksofonistas Arnas Kleiva (mokytojas R. Žilius), itin temperamentingai sugroję melodiją „Kai šventieji žengia į dangų“.
Aplodismentai absolventams
Ovacijomis pasitikta 25-osios laidos absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros dėstytoja, pianistės solistės bei pianistės koncertmeisterės magistrės laipsnius turinti Audronė Juozauskaitė, akomponuojanti tokiems grandams, kaip maestro V. Noreika, E. Kaniava, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Prudnikovas. Savo pasirodymą ji pradėjo E. Granados pjese „Mergaitė ir lakštingala“, ir vėliau dar ne kartą grįžo prie instrumento kaip koncertmeisterė akomponuoti kitiems atlikėjams. Pirmas jų – Lietuvos kariuomenės orkestre grojantis instrumentinio ansamblio „Vilniaus klarnetai“ įkūrėjas, mokytojo Liudo Siručio auklėtinis, 30-osios laidos absolventas klarnetistas Edvardas Kuleševičius, kartu su A. Juozauskaite atlikęs Piazzolos „Užsimiršimą“.
Koncertmeisterė akompanavo ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistui Tadui Girininkui. Tiesa, jis nespėjo baigti S. Vainiūno meno mokyklos, tačiau gimė Palangoje ir, kaip buvo pajuokauta, solo bosu jau dainavo kurorto lopšelyje-darželyje. Aplodismentai lydėjo T. Girininko atliktus V. Barkausko „Tris satyrinius paveikslėlius“, S. Šimkaus harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Mergužėle brangi“, Leporello ariją iš V. A. Mocarto operos „Don Žuanas“, A. Rubinšteino „Rytietišką svajonę“, Farlafo rondo iš M. Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“.
Dar vienam praėjusių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ nominanto T. Girininko atliktam M. Glinkos kūriniui – romansui „Abejonės“ – akomponavo ne tik A. Juozauskaitė, bet ir E. Kuleševičius.
Trečiasis šio koncerto palangiškių duetas – nuo pirmųjų klasių I-ojoje vidurinėje mokykloje bei muzikos mokykloje kartu mokęsi, vėliau kartu studijavę S. Šimkaus konservatorijoje bei Muzikos ir teatro akademijoje A. Juozauskaitė ir smuikininkas Dainius Sušinskis. Šiuo metu 25-osios laidos absolventas, šviesios atminties mokytojo Vytauto Striko buvęs mokinys groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Duetas atliko B. Dvariono elegiją „Prie ežerėlio“. Po paskutinių natų menėje tvyrojusi pauzė buvo iškalbingesnė už vėliau nugriaudėjusias ovacijas.
Aplodismentų negailėta ir po paskutiniojo kūrinio – T. Girininkui, atlikusiam A. Raudonikio „Kur balti keliai“, pritarė mokytojų I. Pumputytės ir J. Žalimo vadovaujamas liaudies instrumentų ansamblis.
Padėkos išaugusiems, augantiems ir juos auginantiems
Po koncerto besiskirstanti publika negailėjo gerų žodžių visiems: ir tiems, kas grojo bei dainavo, ir tiems, kas juos mokė ar moko. Ir tiems, kas sumanė tokį neįprasto „formato“ koncertą.
„Žinot, aš kažkada pati susimąsčiau: kas man yra valstybė, kas man yra Tėvynė, kada pradėjau formuotis kaip asmenybė ir kas man tame kalyje padėjo. Nemeluoju pasakiusi, kad labai daug kas susiję su mokykla. Taip besinagrinėjant ir beanalizuojant kilo mintis, kad būtų gražu valstybinės šventės proga surengti koncertą, kuriame dalyvautų ne vien dabar mūsų meno mokykloje besimokantys vaikai, kurių yra išties labai labai gabių, bet kad prie jų prisijungtų ir tie, kurie kažkada šią mokyklą baigė“, – paklausta, kaip kilęs sumanymas surengti kelių kartų S. Vainiūno mokyklos moksleivių koncertą sakė A. Latonienė.
Ji paminėjo, jog pirmoji, į kurią kreipėsi, buvo pianistė ir koncertmeisterė A. Juozauskaitė. Buvusi S.Vainiūno meno mokyklos mokinė labai apsidžiaugusi. Ir sakiusi, jog iniciatyva – puiki, nes laikas nuo laiko patys absolventai pagalvojantys, jog mokykla juos pamiršo. O čia buvusi puiki proga pamuzikuoti Palangoje, susitikti su buvusiais mokytojais bei moksladraugiais.
Kad buvusiems mokslo draugams smagu susitikti, matėsi koncerto metu. Buvusiems absolventams gėles nešė jų bičiuliai, meras Š. Vaitkus po pirmojo sugroto kūrinio glėbesčiavo E. Kuleševičių.
Savo buvusiems mokiniams gėlių įteikė ir juos solfedžio bei muzikos literatūros mokiusi mokytoja Kostancija Strikienė. O buvę ir esami moksleiviai nuoširdžiai dėkojo savo buvusiems ir esamiems mokytojams.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Palangos sanatorinėje mokykloje – projektas „Atgal į mokyklą“
2024 05 08 | Rubrika: Miestas
2024-05-03 Palangos sanatorinėje mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Atgal į mokyklą“.
Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. kultūros bei meno projektų atrankos konkursą.
Spalio 5 dieną Palangos miesto savivaldybės administracijos salėje įvyks miesto Tarybos posėdis
"Palangos tilto" informacija, 2023 09 28 | Rubrika: Miestas
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...
Populiariausi muzikos instrumentai Palangos meno mokykloje – fortepijonas, gitara ir saksofonas, bet šiemet dėmesys – skrabalams
Linas JEGELEVIČIUS, 2022 09 04 | Rubrika: Miestas
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Rasa Daukšienė, 2022-2023 mokslo metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje dailės ir muzikos mokysis 370 mokinių. „Skaičius bus tikslinamas rugsėjo pirmąją savaitę pasibaigus papildomam mokinių priėmimui. Šiuo metu mokytis muzikos klasėse (muzikuoti muzikos instrumentais, dainuoti) apsisprendė 47 mokiniai...
Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.
Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“
S. Vainiūno meno mokykloje – išaugusių ir tebeaugančiųjų koncertas
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 25 | Rubrika: Kultūra
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną į Gintaro muziejaus Židinio menę susirinkę palangiškiai ir miesto svečiai, tarp kurių buvo ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Seimo narys Pranas Žeimys bei S. Vainiūno meno mokyklą baigę miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, turėjo išskirtinę progą...
Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas
Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?
Noriu eiti į mokyklą, kuri man patinka, o ne kurią priskiria miesto valdžia 8
Gina KUBILIŪTĖ, 2012 07 12 | Rubrika: Miestas
Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje. Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...
„Nykštuke“ – konferencija „Išeinu į mokyklą“
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas
Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.