Prisaikdinta Anapilin išėjusios bendražygės negeroves kels iki paskutinio atodūsio

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-11-23
Peržiūrėta
1916
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prisaikdinta Anapilin išėjusios bendražygės negeroves kels iki paskutinio atodūsio

Aktyvios kurorto visuomenininkės Albinos Rakauskienės pristatyti daugeliui nereikia. Nuolat į viešumą negeroves kelianti palangiškė, jei reikia, nebijo pakovoti, anot jos, ir dėl „visų“ interesų, nors daugelis žmonių labai pasyvūs. Kritikos valdžios žmonėms niekada negailėjusi pašnekovė aiškina, kad jai nebeliko reikalo eiti į Tarybos posėdžius dėl paprastos priežasties: „Dabartinis meras Šarūnas Vaitkus – vienintelis, kuris tiek nuveikė, kiek nepadarė kiti per dvidešimt metų“, – tvirtino pašnekovė.

Visuomenės atstovė
Aktyvi palangiškė teigė tokia esanti nuo 2008 metų. „Kai išėjau iš darbo į pensiją, nutariau, kad prasidėjus naujam gyvenimo etapui, tarp keturių sienų negaliu užsidaryti. Iš „Litesko“ 2008 metais gavome labai dideles sąskaitas už „gyvatuką“ – man reikėjo sumokėti net 74 litus. Prieš tai buvo 52 litai, ir staiga – tokia suma. Kitas namas gavo dar didesnes sąskaitas“, – prisiminė pašnekovė.
Palangiškė dėl to nuėjusi pas tuometį miesto merą Vytautą Stalmoką, tačiau tas tik skėstelėjęs rankomis: girdi, kaip gali būti, kad nešildymo sezono metu būtų tokia sąskaita?
„Tada aš surinkau gyventojų parašus ir nuėjau į šilumos tinklus. Ten vėl niekas nieko man neaiškino, bet girdžiu tarpusavyje šnabždasi, kad ne visi sumoka už karštą vandenį, tai tą sumą ir padalina visiems vartotojams“, – prisiminė aktyvistė.
A. Rakauskienės nuėjusi pas merą antrą kartą, o šis jau pradėjo kitaip kalbėti. „Jau sako, kad yra fiksuotas mokestis. Mes su, amžiną atilsį jai, Rūta Ruzgute abi kovojome prieš tokį apiplėšimą vidurį baltos dienos“, – teigė pašnekovė.
Moters pastangos nenuėjo šuniui ant uodegos: 2008 metais įvyko piketas prieš „Litesko“, kuriame dalyvavo netoli penkių šimtų palangiškių.
Pašnekovė teigė galiausiai surinkusi kelių namų gyventojų sąskaitas, padariusi išrašą, kurį nunešusi į Mokesčių inspekciją. „Nunešėme pas Eleną Kuznecovą ir įrodėme, kad mokame už nemokius vartotojus. Ji iš šilumos tinklų iškvietė vieną jų vadovų ir pasakė, kad, jei bus sumokėta, turi būti parodyta atskira grafa, kad sumokėta, ir tai, ką iš mūsų atskaičiavo, turi būti grąžinta. Bet po šiai dienai nieko nesulaukėme, – liejo apmaudą A. Rakauskienė. – Dabar jau visa Lietuva kalba, kad mokama už nemokius kaimynus, o mes buvome pirmieji“.

Netenkina vandens kokybė
A. Rakauskienės netenkina ir jau prieš kurį laiką pakilusios šalto vandens kainos bei vandentiekio sistemų būklė. „Jau dvidešimt penkerius metus nuo pat pirmos dienos nėra plautos sistemos. Vandentiekyje vanduo yra šimto procentų švarumo, o mes gauname jį nešvarų – per du su puse mėnesio virdulys tampa rudas. Aš kažkada į Tarybos posėdį atnešiau savo parudavusį virdulį, tai visi pradėjo juoktis. Sakau: „Išeina, kad aš tyčia primaišiau vinių ir pavirinau“, – prisiminė palangiškė.
Praėjusią savaitę, ji prisimena, matyt, kažkas vandentiekį vėl remontavo, nes dienomis name gyventojai neturėjo vandens: „Kai naktimis atsukdavo, vanduo bėgdavo baisus – nei nusimaudysi, nei dantų išsivalysi“.
A. Rakauskienė teigė priklausanti nepolitinei organizacijai „Palangos santarvė“. Ši bendruomenė vienija palangiškius bendruomenės problemoms spręsti. Gerų žodžių pašnekovė negailėjo bendruomenės pirmininkei. „Buvau iš ten išėjusi, bet vėl grįžau. Turime labai gerą pirmininkę D. Eimanavičienę. Mes keliame daug klausimų“, – pasakojo aktyvistė.

Trūksta tik Tado Blindos?
Aktyvi visuomenininkė kėlė ir daugiau aktualių klausimų. „Butų ūkis renka iš mūsų pinigus. Per dvidešimt su viršum metų pardavė butų ūkį. Pirmą kartą savivaldybė gavo vieną milijoną litų, po kurio laiko jau pardavė už du milijonus, paskui jau nežinau už kiek. Mes mokame už kvadratūrą. Kai privatizavome savo butus, už kvadratą mokame. Mums sakė, kad tie pinigai bus panaudoti remontui, tačiau mes tų pinigų nematėme – jei ką nors remontuoja, užrašo „Smulkūs darbai“ ir apmokestina. Pakabino stovą vėliavai, nors pas mus jau buvo, tik vijokliais apaugęs – mes apmokėjome, – piktinosi aktyvistė. – Kai būna ataskaitos, ten būna skolos – niekas nepaaiškina, iš kur jos“.
Savivaldybės duris ne kartą varsčiusi aktyvistė teigė kartą nesusilaikiusi. „Vieną sykį per Tarybos posėdį sakau: „Pardavėte mus į vergiją. Dabar esame laisvi, trūksta tik Tado Blindos. Esame beteisiai, niekam nepasiskųsi“, – prisiminė palangiškė.

Prisaikdino bendražygė
Dėl fizioterapijos paslaugų poliklinikoje A. Rakauskienė teigė kovojusi kartu su Anapus išėjusia bendražyge R. Ruzgute. „Mes ilgai kariavome dėl fizioterapijos poliklinikoje. Surinkome parašus, Nunešėme tuometiniam merui V. Stalmokui – viskas atsidūrė archyve. Ir niekas nieko. Paskui man atspausdino pluoštą popierių, ir aš išsiunčiau juos į ministeriją“, – pasakojo pašnekovė.
A. Rakauskienė teigė, jog baigti šią kovą ją savotiškai įpareigojo jos bendražygė R. Ruzgutė. „Prieš jos mirtį aš su ja susitikau. Ji blogai jautėsi. Pasakė, kad gal daugiau nesusitiksime, o aš nieko bloga nepagalvojau, sakau, ką čia išsigalvoji. O ji ir sako: „Kuri iš mūsų pasiliksime, ta ir užbaikime šį reikalą“, – prisiminė pašnekovė.
Netrukus palangiškė namuose sulaukė skambučio. „Manęs klausė, ar nežinote, kur Rūta. Sakau, ketinu pas ją užsukti. Aš atvažiavau pas ją penktadienį – durys atidarytos, kieme policija. Įeinu, sakau, kur Rūta, o man atsako, kad nebeturime Rūtos, – prisiminė pašnekovė. – Po laidotuvių (ji savo butą buvo užrašiusi draugei) atsirado dukterėčia, kuri iki tol ja nesirūpino, bet ji užprotestavo testamentą. Vėliau sužinojau, kad butas parduotas. Kam jis atiteko, nežinau“.

Tikslą pasiekė
Iš gyvenimo pasitraukus bendražygei, A. Rakauskienė rankų nenuleido. „Rūta mane prisaikdino to nepalikti. Aš nuėjau pas merą ir pareikalavau gyventojų parašų dėl fizioterapijos sąrašų. Ir gavusi juos išsiunčiau Sveikatos ministerijai. Galiausiai iškovojome – nuo liepos mėnesio poliklinikoje atsirado fizioterapijos procedūros. Aišku, dar ne visos – atsiranda palaipsniui. Dar turi padaryti liftą, nes ne visi gali patekti į antrą aukštą. Su liftu vėluojama“, – sakė palangiškė, tačiau pridūrė, jog jai už aktyvumą padėkojama retai.
Pasiteiravus, kas skatina nuolat kelti įvairias negeroves, kovoti, nenuleisti rankų, aktyvistė sakė: „Kai mane sutinka mieste, sako, ką tu čia laimėsi. Sakau, eikite visi pas valdžią – durys neuždarytos. Palangiškiai – labai pasyvūs žmonės“.

Meras dirba kaip nė vienas kitas
Aktyvūs, į viešumą negeroves keliantys žmonės paprastai ne vieną kritikos strėlę paleidžia valdžios atstovų adresu. Ne vieną kritinę pastabą valdantiesiems norėtų pasakyti ir A. Rakauskienė, tačiau dabartinio kurorto mero Š. Vaitkaus darbu aktyvistė tikino esanti visiškai patenkinta. „Š. Vaitkus – vienintelis, kuris tiek padarė ir sutvarkė, kiek nepadarė kiti per dvidešimt metų“, – kalbėjo pašnekovė.
A.Rakauskienė pasakojo, jog iki pensijos ilgą laiką dirbo vyresniąja medicinos seserimi – pasak pašnekovės, darbe ji taip pat būdavusi reikli. „Padėjau savo darbuotojams, gydyklose blizgėjo visi kampai – kas taip dirbti nenorėjo, išėjo, nieko darbe prievarta nelaikiau. Kai dirbau vyresniąja seserimi, pas mane būdavo taip švaru, kad galėjau eiti paėmusi vatos gabalėlį ir braukti – liktų švarus“, – prisiminė palangiškė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuva atsisveikina su rugsėjo 5 d. mirusiu poetu, dramaturgu, eseistu, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Rolandu Rastausku (1954 10 13–2024 09 05). 


Visas savo mėnesio pajamas iki paskutinio cento išleidžiančių žmonių Lietuvoje mažėja ir daugėja tokių, kurie dalį pajamų kas mėnesį sąmoningai sutaupo. 


Mes, šauliai, jaučiame pareigą Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse pagerbti žuvusius ir mirusiuosius.


Senatvei pasiduoti negalima! Reikia judėti, darbuotis, eiti, visur dalyvauti iki paskutinio atodūsio.


Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus palangiškis, Eksemigrantų asociacijos prezidentas Dovydas Petrošius. Kandidatą Mėguvos vienmandatėje apygardoje kels Lietuvos žaliųjų partija, kurios skyriui Palangoje vadovauja D. Petrošius.


Iš pareigų atsistatydino Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis ir netrukus bus prisaikdinta (straipsnis rašytas vasario 21 d.) jau numatyta kita pirmininkė. Kaip paaiškėjo, komisijos nariai nebuvo patenkinti pirmininko darbu ir pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl neva jo nepakankamos kompetencijos, tačiau pateikta skundo išvada...


Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


Aktyvios kurorto visuomenininkės Albinos Rakauskienės pristatyti daugeliui nereikia. Nuolat į viešumą negeroves kelianti palangiškė, jei reikia, nebijo pakovoti, anot jos, ir dėl „visų“ interesų, nors daugelis žmonių labai pasyvūs. Kritikos valdžios žmonėms niekada negailėjusi pašnekovė aiškina, kad jai nebeliko reikalo eiti į Tarybos posėdžius dėl...


Antradienio rytą Lietuvą ir ypač Palangą pasiekė skaudi žinia – netekome ryškios asmenybės, nepaprasto talento dainininko Stasio Povilaičio. Atlikėjas pralaimėjo ilgą kovą su jį sunkiai kamavusia liga – vėžiu. Visada jaunatviškas, žavingas ir nepaprastai charizmatiškas dainininkas žavėjo visus – jį žinojo tiek senas, tiek jaunas. Lyg tas amžinai jaunas...


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius