„Didžiausią galvos skausmą kelia ir kels miesto daugiabučių renovacija“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-23
Peržiūrėta
2132
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Didžiausią galvos skausmą kelia ir kels miesto daugiabučių renovacija“

Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar ne vieno ar trijų mėnesių. Tarp naujovių, kurias V. Misikonis numatęs įgyvendinti, yra didesnė komunalinių darbų mechanizacija. V. Misikonis atsakė į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus.
– Jau beveik tris mėnesius vadovaujate UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Ar per tą laiką tik perėmėte buvusio direktoriaus Konstantino Skieraus funkcijas, tęsėte pažintį su įmonės veikla, ar jau bandėte įgyvendinti ir savo sumanymus, politiką?
– Be jokių abejonių, svarbiausia man buvo viską tinkamai perimti. K. Skierus išties buvo ir yra žmogus, kuris labai rūpinasi Palanga. Visų veiklų ir sferų perėmimui, matyt, dar reikės ir ne mėnesio, ir ne dvejų, ir ne trijų. Aš tik, jei taip galima pasakyti, rudens sezoną naujose pareigose išgyvenau, o jau sulaukiau negatyvių vertinimų. Girdi, medžių lapų gatvėse daug – kritikuotojams neįdomu, kad tas ruduo buvo specifinis: geras, šiltas, o paskui staiga lapai ėmė kristi. Neslėpsiu, su lapų valymu nesu anksčiau susidūręs, nors komunalinio sfera man yra artima.
Žinoma, šiuo metu, kaip minėjau, man svarbiausia tinkamai tęsti buvusio vadovo veiklą, bet turiu ir savo kai kurių sumanymų, kuriuos noriu įgyvendinti. Pavyzdžiui, norėčiau pasitelkti daugiau mažosios technikos gatvių valymui, lapų surinkimui, šaligatvių priežiūrai. Žmonių, aišku, niekas nepakeis, bet tokia technika leistų iš dalies sumažinti tam darbui reikalingų žmogiškų išteklių kaštus. Nesakau, kad ji būtų panaudojama kiekvienoje gatvėje, bet kai kuriems smulkesniems darbams ji būtų labai tinkama. Galvoju apie techniką, kurią būtų galima panaudoti ir pliažų priežiūrai. Man visada ankstesniuose darbuose buvo įdomu dalyvauti komunalinės ir atliekų tvarkymo technikos mugėse ir parodose – stebėti naujoves ir jas pagal galimybes įdiegti (Vidas Misikonis vadovavo UAB „Ekonovus“ gamybos ir pardavimo sričiai, prieš pradėdamas dirbti UAB „Palangos komunalinis ūkis“). Kaip Palangos komunalinio vadovas, taip pat domiuosi jomis.
Su savivaldybės administracija ir aplinkos apsaugos skyriumi esu aptaręs pusiau požeminių konteinerių atliekų surinkimui aikštelių įrengimą. Tokios aikštelės galėtų būti pastatytos naujajame rajone.
– Buvęs direktorius K. Skierus yra sakęs „Palangos tiltui“, kad jis, vadovaudamas kurorto komunalinio įmonei, keldavosi penktą valandą ryte, o gamybinius susirinkimus darbe rengdavo kiekvieną dieną septintą valandą. Ar jūsų dienotvarkė labai pasikeitė pradėjus vadovauti „Palangos komunaliniam ūkiui“? Ar vyksta tradiciniai darbuotojų susirinkimai septintą valandą ryte?
– Taip, tokia tradicija – rengti gamybinius susirinkimus tokiu metu – išliko. Manau, kad tai geras dalykas. Gamybiniams net turiu užsivedęs atskirą darbo knygą: kiekvieno darbuotojo įdomiausias mintis, pastebėjimus suguldau joje. Savo uždavinius esu linkęs skirstyti į strateginius ir operatyvinius. Strateginiai – tie, kurių, pavyzdžiui, esame numatę imtis artimiausią ketvirtį.
– Ar pasikeitus įmonės direktoriams visi liko dirbti su jumis, ypač administracijoje?
– Praktiškai liko visa komanda. Vienas vyresnio amžiaus darbuotojas išėjo į pensiją. Kolektyvas yra geras ir darbštus. Tai – labai daug. Nematau prasmės išradinėti naujo dviračio, kai esantis gan gerai važiuoja. Žinoma, tik padangas kaskart reikia neužmiršti pripūsti ar grandinę sutepti (šypsosi).
– Iki artimiausių rinkimų liko nedaug. Maža paslaptis, kad prieš juos buvusiam direktoriui tekdavo nekart susidurti su politikų, ypač vietinės reikšmės, padidintais reikalavimais, pretenzijomis ar net spaudimu. Ar jūs patiriate kokį nors didesnį dėmesį iš vieno ar kito miesto politiko?
– Sakau atvirai: nieko panašaus nejaučiu. Jokiai politinei partijai aš nepriklausau. Esu specialistas. Stengiuosi nuo visų politinių norų ar pigios reklamos atsiriboti. Svarbiausia – darbas.
– K. Skierus miesto mero Š. Vaitkaus skambučių sulaukdavo daug ir net gan vėlai. Kelintą valandą vėliausiai jūs sulaukėte miesto vadovo skambučio?
– Nemanau, kad turėčiau apie tai kalbėti. Man paskambina, bet jis dėl to ir yra meras, kad rūpintųsi miestu bet kuriuo metu. Mero skambučiai būna, bet tik darbo ir dienos laike. Man gal paprasčiau ta prasme nei gerbiamam Konstantinui – aš gyvenu Palangoje, arčiau negu jis.
– K. Skierus viename interviu buvo prisipažinęs, kad supykęs nebijo trenkti kumščiu į stalą ir nusikeikti rusišku keiksmažodžiu iš raidės „b“. Kaip jūs elgiatės, kai nesusitvardote? Kas jus erzina naujajame darbe?
– Aš nesikeikiu, nors kartais pasakau aštresnį žodį lietuviškai (šypsosi). O, kad erzintų – tikrai nėra tokių situacijų, tai vienoks ar kitoks darbo procesas su sprendimų variantais.
– Kaip dažnai klausiate buvusio direktoriaus nuomonės, patarimų?
– Neslėpsiu: kalbamės dažnai, paklausiu ir nuomonės, ir patarimų. Patarimų paklausau ir mero, ir vicemero. Tai – natūralus dalykas man. Juk aš iki šiol dirbau komercinėse struktūrose, o UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veiklos sfera – didelė ir specifinė, tad klausti, domėtis – natūralu.
– Prieš kelis metus „Palangos komunaliniam ūkiui“ buvo patikėta daug naujų darbo sričių – ir naująją autobusų stotį statyti, ir laidojimo namų renovacija rūpintis, o vėliau juos administruoti, ką jau bekalbėti apie daugiabučių, perimamų iš „Palangos butų ūkio“, administravimą. Ar, jūsų požiūriu, įmonė galėtų imtis dar naujų atsakomybių, pavyzdžiui, administruoti susijusius su įvažiavimo į Palangą mokesčio įvedimu reikalus ar panašiai?
– Nesu šiuo metu pasiruošęs apie tai kalbėti. Manau, jeigu taip atsitiktų, kad mūsų teikiamų paslaugų kokybė, dėl vienų ar kitų priežasčių, pradėtų prastėti, tektų pasvarstyti, ar nereikia peržiūrėti veiklų organizavimo. Jūsų minėtam dalykui yra, pavyzdžiui, Rinkliavų centras, bet jeigu gausime nurodymą prisidėti prie to mokesčio administravimo kažkaip, svarstysime tokius sumanymus. Nors, tiesą pasakius, kol kas nematau galimybių, kad komunalinis galėtų kuo nors prisidėti. Juk mūsų pagrindinė funkcija – miesto tvarkymas ir švara. Reikėtų jau pamąstyti apie kai kurių gatvių, pavyzdžiui, Mickevičiaus g., Dariaus ir Girėno g. šaligatvių (nuo Vytauto g. iki Klaipėdos pl.) ir kt. gatvių sutvarkymą mieste. Nors pastaraisiais metais, žinia, nemažai gatvių buvo iš esmės sutvarkytos.
– Kas jums šiandien kelia didžiausią galvos skausmą?
– Ir šiandien, ir, matyt, rytoj didžiausią galvos skausmą kelia ir kels miesto daugiabučių renovacija. Klausimams, susijusiems su ja, reikėtų kelių valandų aptarti. Reikėtų peržiūrėti ir įstatyminę bazę, ir finansinius aspektus, ir investicinius planus, ypač, kaip jie parengiami – daug probleminių dalykų yra ir su rangovais. Žinia, čia ne mūsų įmonės ar net miesto prerogatyva. Mes – tik vykdytojai. Ką mes, ko gero, galėtumėme padaryti, kad sau pasilengvintumėme gyvenimą, turėtumėme turėti aiškią darbų rangovo parinkimo metodiką.
Pavyzdžiui, viename rajone iškilo paradoksas: buvo nutraukta sutartis su renovacijos rangovais, paskelbta nauja atranka tam pačiam namui, ir konkursą laimi ta pati įmonė, su kuria buvo nutraukta sutartis. Taip neturėtų būti.
– Ar teismų esmė su renovacijos rangovu Palangoje „Konsole“ yra dėl nepatenkinamos darbų kokybės?
– Pasakyčiau, kad dėl kompleksinių dalykų, ne vien dėl kokybės. Ir dėl terminių, ir darbų kokybės. Mes su jūsų minėtu rangovu turėjome vieną teisminį ginčą. Bet likus pusvalandžiui iki teismo, jie atsiėmė savo pareiškimą. Matyt, pajuto, kad nėra teisūs, o mes, kaip užsakovai, jaučiame atsakomybę už gyventojus.
– Pirmajame renovacijos etape Palangoje buvo numatyta renovuoti 16 daugiabučių, o antrajame – 58. Kiek realiai namų buvo renovuota per abejus etapus? Kokia situacija dabar?
– Per I etapą buvo numatyta renovuoti 16 namų, iš jų šiai dienai priduoti 8. Kalbant apie II-ojo etapo daugiabučių renovaciją mieste, septyniolikai namų jau yra nupirkti rangos darbai su projektavimu, bet dar penki jų neturi statybos leidimų. 18 namų yra projektuojami, bet nėra nupirkti rangos darbai. Kaip sakiau, neišspręstų klausimų daug, ypač finansavimo. Tikiu, kad Palangoje turėsime naują renovacijos darbų rangovą.
– Prieš dvejus metus „Palangos komunalinis ūkis“ turėjo nemažų įsiskolinimų Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC). Buvo siekiama sumažinti rūšiuojant atliekas į sąvartyną išvežamų atliekų kiekį. Kokia padėtis dabar?
– KRATC nesame šiuo metu skolingi. Žinoma, pirminis atliekų rūšiavimas, kurį atlieka žmonės, labai padėjo sumažinti KRATC sąskaitas ir pastatyti antrinių atliekų konteineriai plastikui, popieriui ir stiklui. Iki lapkričio mėn. gyventojams yra išdalinta pagal sutartis 1470 vienetų rūšiavimo konteinerių, ir 760 vienetų kompostavimo konteinerių.
– Ar bandėte įvertinti, kiek vasarą surenkamų šiukšlių kiekis išauga?
– Stipriai išauga, tiesą pasakius. Komunalinių atliekų srautas birželio-rugpjūčio mėnesiais išauga 2,5 karto – iki 1520 tonų per mėnesį, palyginti su 700 tonų mėnesiui ne vasaros sezono metu. Taigi, daugiau negu dvigubai.
– Prieš kelis metus UAB „Palangos komunalinis ūkis“ buvo paėmęs apie 1,3 milijono litų paskolą ir prisidėjęs savo lėšomis prie Laidojimo namų renovacijos. Tuomet politikai kalbėjo, kad Laidojimo namai gali būti geriausi aplink ir dirbti rentabiliai. Ar taip ir atsitiko?
– Laidojimo sfera tokia, kad tikėtis kokio nors didelio pelno ar planuoti jį nėra tas pats, kaip tą darant kitoje srityje. Supraskite, Palanga – gan nedidelis miestas, mes neturime galimybių teikti tą jautrią paslaugą taip dažnai kaip didmiestyje, juolab, kad mūsų paslaugų įkainiai palyginti nėra dideli. Tačiau mūsų teikiamų laidojimo paslaugų kokybė – išskirtinai gera: mūsų laidojimo namai itin tvarkingi, švarūs, sulaukiame padėkų. Sudarytos visos tinkamos sąlygos artimiesiems į paskutinę kelionę su pagarba išlydėti velionį. Jūsų minėta paskola yra iki šiol mokama. Yra didelis amortizacinis pastatų nusidėvėjimo procentas.
– Ar Autobusų stotis, kurios vadybininku buvote prieš tapdamas komunalinio ūkio direktoriumi, dirba pelningai?
– Metai dar nesibaigė, negalėčiau pasakyti, kokius rezultatus turėsime. Vasaros mėnesiai parodė, kad dirbo pelningai.
– Prieš bene ketverius metus Palangoje ne be politikų įsikišimo buvo kilęs vajus „Palangos komunaliniam ūkiui“ perimti iš UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamus daugiabučius kurorte. Ar šiais metais tas procesas taip pat vyko? Kiek daugiabučių namų dabar administruojate?
– 2015 metais iš butų ūkio buvo perimti mūsų administravimui 34 daugiabučiai namai. Iš viso dabar administruojame 71 daugiabutį namą.
– Kai kam abejonių dėl skaidrumo kėlė faktas, kad „Palangos komunalinis ūkis“ dalį paslaugų teikia komercinėms bendrovėms. Kokia jūsų pozicija dėl tokių paslaugų teikimo? Ar jas teikiant nenukenčia miesto interesai?
– Aš palankiai žiūriu į tokių paslaugų teikimą, nes tai yra papildomas įmonės pajamų šaltinis. Atliekame nedidelės apimties darbus Palangoje, todėl jie netrukdo mūsų pagrindinei funkcijai. Pavyzdžiui, esame sulaukę prašymo prie Palangos oro uosto įrengti kai kuriuos takelius. Jį svarstysime, bet nematau daug priežasčių, kodėl mes negalėtumėme tų darbų padaryti. Tai – mūsų papildomos pajamos.
– Kokius tvarkymo darbus šiuo metu atliekate Šventojoje?
– Praėjusį pirmadienį dėl Šventosios tvarkymo reikalų dalyvavau pasitarime su vicemeru ir Administracijos vadovais, jame dalyvavo ir Šventosios seniūnė. Jokių nusiskundimų nesulaukiau. Šventoji tikrai nėra podukros vietoje. Mokyklos gatvėje, privažiavime prie bažnyčios įrengėme apšvietimą. Užbaigsime iki švenčių Mokyklos g. iki Lieknų gatvės šaligatvio tvarkymo darbus. Praplovėme lietaus kanalizacijos vamzdyną Mėguvos g.
– Šiais metais disponavote mažesniu biudžetu nei ankstesniais metais. Ar užsiimate lobizmu, kad komunalinio ūkio biudžetas kitąmet būtų didesnis ir jokiu būdu ne mažesnis?
– Taip, tokį prašymą papildomam finansavimui jau įteikėme savivaldybei, juolab, kad padaugėjo gatvių, kurias turėsime prižiūrėti, išsiplėtė veiklų zona.
– Artėja didžiosios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Kodėl komunalininkai vėl kabina tuos pačius, kaip ir pernai, papuošimus? Neturite pinigų naujiems įsigyti?
– Netiesa, kad tais pačiais puošime. Turime katalogą, pagal kurį rinkti papuošimai. Tik kai kurie – tie patys. Jau aptartas ir kalėdinės eglės modelis, ir šviesos girlianda virš muzikinio fontano yra numatyta. Palanga bus šventiškas ir dar puošnesnis miestas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau renovavo daugiau nei pusę visų kurorte esančių senų daugiabučių namų, ir renovacija tęsiasi. Prie renovuotų namų tvarkoma ir gyvenamoji aplinka. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Daugiau nei pusė lietuvių gyvena senos statybos daugiabučiuose. Didmiesčiuose renovacija lėtesnė Šiuo metu Lietuvoje renovuoti 3197 daugiabučiai, ty, 8,9 proc. visų senųjų daugiabučių. Daugiausiai daugiabučių renovuota Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje. Toliau – Palanga, Molėtai. Didžiųjų Lietuvos miestų lyderių sąraše nematome. Anot aplinkos viceministro...


Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus palangiškis, Eksemigrantų asociacijos prezidentas Dovydas Petrošius. Kandidatą Mėguvos vienmandatėje apygardoje kels Lietuvos žaliųjų partija, kurios skyriui Palangoje vadovauja D. Petrošius.


Bankams skyrus antrajam kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapui finansavimą, Palangoje renovacija turėtų vykti sparčiau. Nors renovacijos procesas mieste, kaip ir visoje šalyje, patiria trikdžių, renovacijos programos įgyvendinimo administratoriui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei renovacijos prievaizdui, Aplinkos ministerijos Būsto Energijos Taupymo...


Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Palangos dovana sportininkams – prasidėsianti miesto stadiono renovacija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje jau netrukus užvirs miesto stadiono atnaujinimo darbai – ketvirtadienį pasirašyta rangos darbų sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės ir darbus atliksiančios bendrovės „Kauno tiltai“.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius