Nepasirūpinus automobiliu anksčiau, šalčiai vairuotojams kelia galvos skausmą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-02
Peržiūrėta
2134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nepasirūpinus automobiliu anksčiau, šalčiai vairuotojams kelia galvos skausmą

 Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių vairuotojų.

„Prieš šaltąjį sezoną reikėjo pakeisti automobilio tepalus, kad jis lengviau užsivestų, patikrinti akumuliatorių, pakaitinimo žvakes, ar visos gerai veikia. Dėl to, jog vasarą negalvojo apie žiemą, šiuo metu vairuotojai dėl to turi nemažai problemų. Tai akumuliatorius nekrauna, tai spynelės, amortizatoriai užšąla“, – vairuotojų problemas vardijo J. Budrys.

Taigi, norint palengvinti dyzelinio variklio užvedimą, alyva turėtų būti pakeista į mažesnio klampumo alyvą. Taip starteriui bus lengviau sukti variklį. Tie, kurie dar pakeis ir susidėvėjusias žvakes bei tinkamai rūpinsis akumuliatoriumi, šaltomis dienomis nepatirs jokių piktų pokštų.

Automobilių, kuriuose sumontuota dujinė įranga, varikliai užvedami naudojant benziną. Kadangi aušintuvui gresia užšalimas, jame esantis vanduo turi pašilti iki 50 laipsnių temperatūros, tuomet įjungiamos dujos. Jei lauko temperatūra labai žema, tam prireiks nuvažiuoti keletą kilometrų. Taip pat pasirūpinkite savo automobilio akumuliatoriumi. Važiuodami trumpus atstumus išjunkite nereikalingus galios naudotojus, pvz., šildomas sėdynes – tuomet pakankamai elektros srovės liks akumuliatoriui įkrauti. Prijungę akumuliatoriaus „sargą“ (prie cigarečių degiklio), galėsite stebėti akumuliatoriaus įkrovimo lygį ir laiku jį įkrauti. Esant žemai temperatūrai akumuliatoriaus galia gerokai sumažėja. Dilema: būtent žiemą užvedant automobilį reikia daugiau galios. Todėl pravartu įsigyti gerai veikiantį akumuliatorių. O pirmoji pagalba išsikrovus akumuliatoriui taps karšto vandens pūslė. Uždėtą ant akumuliatoriaus laikykite ją 10 minučių, kol šiltas vanduo iki reikiamos temperatūros sušildys akumuliatorių.

Žiemą taip pat dažnas susiduriama su iš vidaus užšalusiais automobilio stiklais. Tai byloja apie tai, kad į automobilį patenka per daug drėgmės. Pirmiausia būtina panaikinti drėgmės atsiradimo priežastis. Dažniausiai dėl to kaltos įtrūkusios sandarumo detalės arba užsikimšęs salono filtras. Taip pat gali būti, kad drėgmė į automobilį patenka kartu su prie batų prilipusiu sniegu. Kai priežastis išsiaiškinama, automobilį reikia gerai išdžiovinti. Patarimas: statybinių prekių parduotuvėje nusipirkti patalpų drėgmės sugėriklį ir padėti jį automobilyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 416 straipsnio pakeitimui, suvienodindamas atsakomybę už greičio viršijimą tiek motociklininkams, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Seimo narys konservatorius Mindaugas Skritulskas parlamentarų grupės vardu Seimui ketina pateikti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma suvienodinti administracinę atsakomybę už greičio viršijimą motociklininkams ir automobilių vairuotojams. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Palangoje pareigūnai iki šiol itin intensyviai vykdo įvažiuojančiųjų automobilių kontrolę mobiliuose patikros postuose. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Asta Kažukauskienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyr. specialistė, per praėjusią savaitę – vasario 15 – 21 d. – buvo patikrinti 8305 automobiliai. „Į...


Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis, rašo TV3.lt


Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Sutrikdytas eismas, automobilių kamščiai nustatytuose apvažiavimuose, daugiabučių kiemai užstatyti iš kitur atvykusių vairuotojų, kilus gaisrui, dėl spūsčių užblokuotas privažiavimas ugniagesiams prie minias žiūrovų sutraukusių objektų ir riaumojantys įvairiaspalviai lenktyniniai automobiliai – reginys, labiau įsivaizduojamas bet kur, tik ne kurorte. Bet modernių sporto ir koncertų salių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius