Palangos valdančiųjų sąžinė nesmaugia
Palangos miesto savivaldybės nesurinktas biudžetas – ne priežastis valdininkams atsisakyti solidžių priedų prie atlyginimų. Savivaldybės tinklalapyje paskelbta informacija apie pernai paskutiniajame metų ketvirtyje valdžios vyrų gautą darbo užmokestį stebina. Kai šalies pensininkams „apkarpytos“ pensijos, išmokos mamoms, auginančioms vaikus, bedarbių pašalpos, kurorto valdžios vyrai net sunkmečiu gyvena patogiai ir saugiai – priedai prie atlyginimų mokami tiek valdžios viršūnėje esantiems, tiek ir specialistams bei kitiems tarnautojams.
Vadovų algos mažesnės
Teigiama, kad mero Vytauto Stalmoko alga yra 4 tūkst. 255 litai. Jam taip pat mokamas priedas už stažą – 510,50 lito. Iš viso už 2009 metų IV ketvirtį, neatskaičius mokesčių, miesto vadovo vidutinis darbo užmokestis siekė 4 tūkst. 765 litus. Beje, 2008 metais miesto vadovas vidutiniškai per mėnesį uždirbo 5 tūkst. 530 litų.
Vicemero Rimanto Garolio atlyginimas – 3 tūkst. 565 litai. Jam skirtas priedas už stažą – 427 litai. Iš viso vidutinė vicemero R.Garolio alga – 3 tūkst. 992 litai.
Mero pavaduotojos Marytės Vačerskienės darbo užmokestis „plikas“, be jokių priedų – 3 tūkst. 565 litai. Pastaroji politikė neturi stažo valstybės tarnyboje.
Pavaldiniai uždirba daugiau
Nors, lyginant su 2008 metais, aukščiausiųjų miesto vadovų atlyginimai „aptirpo“ po kelis šimtus litų, Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo ir jo pavaduotojo Broniaus Martinkaus algos didėjo. Direktorius su pagrindine 3 tūkst. 645 litų alga, „apaugusia“ 109 litų priemoka už stažą ir solidžiu 50 proc. priedu, siekiančiu 1 tūkst. 822 litus, vidutiniškai per mėnesį, neatskaičius mokesčių, uždirba 5 tūkst. 576 litus. 2008 metais jo atlyginimas buvo 130 litų mažesnis. Padidėjo ir jo pavaduotojo B.Martinkaus darbo užmokestis. Jam nustatyta 3 tūkst. 335 litų pareiginė alga, 315 litų priemoka už stažą ir jis taip pat pamalonintas 50 proc. priedu, kurio dydis – 1 tūkst. 667 litai. Iš viso, neatskaičius mokesčių, B.Martinkaus darbo užmokestis siekia 5 tūkst.302 litus.
Pasigendama konkretumo
Be abejo, daugelį piktina tokia valdininkų skatinimo priemonė. Priedų ir priemokų dydį reglamentuoja Valstybės tarnybos įstatymas. Teisės aktai numato, kad įstaigų vadovams priedai prie pareiginės algos mokami už darbo stažą, už kvalifikaciją, už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, taip pat už papildomų ir svarbių užduočių atlikimą. Priemoka ar priedas valstybės tarnautojui negali viršyti 70 proc. jo pareiginės algos.
Tačiau daugeliu atvejų skiriant priedus pasigendama konkretaus išaiškinimo, koks tas darbo krūvis, viršijantis veiklą, ar papildoma užduotis.
Paklausus Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, koks šiemet miesto savivaldybės Administracijos darbo užmokesčio fondas ir kokią jo dalį sudaro priedai, tarnautoja sakė, kad biudžete tik planuojami skaičiai ir konkrečiai atsakyti į klausimą ji negalinti.
Piktina žmones
Pasak miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkaus, krizės akivaizdoje, kai politinio pasitikėjimo tarnautojams mokami didžiuliai priedai, suprantamas žmonių pasipiktinimas valdžia. „Kyla pagrįstas klausimas: ar sąžininga mokėti tokius didžiulius priedus miesto savivaldybės Administracijos direktoriui ir jo pavaduotojui, kai daugelis ieško bet kokio darbo net už minimalią algą? Kurorto liberalcentristai, nustatę solidžius priedus politinio pasitikėjimo tarnautojams, elgiasi lyg privačiame „uabe“. Biudžetas nevykdomas, o planuojamas tvirtinti šiųmetis suplonėjęs, tačiau sprendimas sumažinti priedus dienos šviesos neišvysta“, - apie netoleruotiną padėtį kalbėjo opozicijos atstovas, pridūręs, jog politinio pasitikėjimo postai yra tarsi saugios lesyklėlės ekonominio sunkmečio metu.
Abejonės dėl darbo kokybės
Tarybos nario Š.Vaitkaus teigimu, valdančioji dauguma nusprendžia, kam ir kokius priedus skirti, nors kyla abejonių dėl Administracijos direktoriaus darbo kokybės. „Ne paslaptis, kad nemažai parengtų sprendimų Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė dėl neatitikimo įstatymams kritikuoja ir reikalauja klaidas ištaisyti. Taip pat nemažai sprendimų apskundžiama teismuose. Todėl motyvuoti, kad priedai skiriami kaip paskata už gerą darbą, neatsakinga“, - sakė politikas.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Patvirtintas 2024 metų Palangos miesto savivaldybės biudžetas
2024 02 15 | Rubrika: Verslas pinigai
Ketvirtadienį patvirtintas 2024 metų miesto biudžetas, kuriame iš viso numatyta 51 mln. 653 tūkst. eurų pajamų ir tiek pat asignavimų.
Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...
Patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas
2020 02 28 | Rubrika: Miestas
2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.
Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko 2
Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis
Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.
Seniūnaičių įgaliojimai – menki, kišenės tuščios, bet vis tiek arčiau valdžios 1
Linas JEGELEVIČIUS, 2017 01 12 | Rubrika: Miestas
Nors seniūnaičių pareigos – simbolinės, įgaliojimai – nedideli, o joms vykdyti nenumatytas joks biudžetas, seniūnaičių rinkimai Palangoje ir Šventojoje prieš pat Kalėdas priviliojo ne vieną žinomą miestietį – buvusį miesto savivaldybės Tarybos narį, advokatą Aleksandrą Jokūbauską, verslininką Vidmantą Mitkų, mero Šarūno Vaitkaus patarėją visuomeniniais...
Patvirtintas 2016 metų Palangos miesto savivaldybės biudžetas
2016 02 29 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.
Kvėpavimo sutrikimai kamuoja tiek vaikus, tiek suaugusius
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 02 28 | Rubrika: Sveikata
Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...
Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus
Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas
Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau. Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.
Kurorto švietimo darbuotojai ignoruoja miesto valdžios priimtus sprendimus
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 13 | Rubrika: Miestas
Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.
Palangos valdančiųjų sąžinė nesmaugia
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybės nesurinktas biudžetas – ne priežastis valdininkams atsisakyti solidžių priedų prie atlyginimų. Savivaldybės tinklalapyje paskelbta informacija apie pernai paskutiniajame metų ketvirtyje valdžios vyrų gautą darbo užmokestį stebina. Kai šalies pensininkams „apkarpytos“ pensijos, išmokos mamoms, auginančioms vaikus, bedarbių pašalpos, kurorto valdžios vyrai...