Kurorto švietimo darbuotojai ignoruoja miesto valdžios priimtus sprendimus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-13
Peržiūrėta
2298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.

 

Nusižengiama tvarkai

„Nusižengiama ne tik miesto politikams, tėvams, vaikams, bet ir pačių priimtai tvarkai,- konstatavo miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė.

Politikė atkreipė dėmesį, kad miesto savivaldybės švietimo skyrius nepriminė ir nereikalavo laikytis Tarybos sprendimo nepriimti daugiau mokinių tėvų prašymų nei numatyta komplektuoti klasių bei nukreipti juos į kitas mokyklas.

Kaip aiškino Švietimo skyriaus specialistų aiškinimu, bendrojo lavinimo mokyklų direktoriai tik mokslo metų pradžioje pateikė informaciją apie gautus tėvų prašymus. Be to, nevienodam mokinių pasiskirstymui įtakos turėjo ir migracija.

 

Nuostoliai biudžetui

Pasak S.Slaboševičienės, kai prasideda klasių komplektavimas, tiek Švietimo skyrius, tiek mokyklų vadovai  imasi saviveiklos. Kokią tiesioginę įtaką tai turi biudžetui, nebe svarbu.  „Mano skaičiavimu, dėl šešių perteklinių  klasių komplektų biudžetas patiria apie 200 tūkst. litų nuostolio. Įstaigų vadovai savivaliauja ir todėl turim papildomai finansuoti padidėjusį klasių komplektų skaičių. Tokiu būdu, nebepakanka Mokinio krepšelio ir sumos susidaro grėsmingos“, - sakė politikė.

 

Nukenčia  ugdymas

S.Slaboševičienės teigimu, tai atsiliepia ne tik finansinei padėčiai, bet ir ugdymui. Pasak jos, padėtis netoleruotina, kai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje klasėse po 20 mokinių, neliko jaunimo klasių, o mokinių neturinčių motyvacijos ir nelankančių mokyklos skaičius didėja. Tuo pačiu, trūkstant lėšų, nukenčia mokymosi proceso kokybė dirbant tiek su gabiaisiais, tiek su silpnaisiais mokiniais. „Nenormalu, kuomet papildomam ugdymui skirta vos viena valanda, o fakultatyvams apskritai lėšų nebelieka“, - piktinosi ji.

 

Pareikalauta atsakomybės

Miesto savivaldybės tarybos narės nuomone, privalu situaciją įvertinti ir pareikalauti tiek iš Savivaldybės administracijos, tiek iš įstaigų vadovų atsakomybės, įgyvendinant miesto tarybos sprendimą, kuriame aiškiai patvirtinta mokinių priėmimo į miesto bendrojo lavinimo mokyklas tvarka. Taip pat S.Slaboševičienė pasiūlė įpareigoti kurorto savivaldybės administracijos direktorių atlikti tarnybinį patikrinimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre (išskyrus suaugusiųjų ugdymo programas), ar priešmokyklinio ugdymo programą.



Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...



Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui, jo pavaduotojai Danutei Mikienei ir skyriaus specialistei Ingai Šileikienei – ir jų papirkimu įtariamam verslininkui T. K. pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, praneša prokuratūra.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius