Vaistinėje sukurta kosmetika – „Lietuvos metų gaminys“?
Kasmet Lietuvos pramonininkų konfederacija „Metų gaminio“ medaliais apdovanoja aukštos kokybės, patikimus ir aplinkai draugiškus lietuviškus gaminius. Daugiausiai apdovanojimų susižeria maisto, mašinų ir įrengimų ar kitų pramonės šakų atstovai. Tačiau vis daugiau dėmesio skiriama ir kitoms sritims – farmacijos sektoriui bei ekologiškos kosmetikos gamintojams. Vaistinėje kuriama „Žiedės“ produkcija jau antrus metus apdovanota aukso ir sidabro medaliais. Nors teigiama, kad ekologiškos kosmetikos nauda sveikatai nenuginčijama, tačiau nepaisant šių etikečių, tokia kosmetika ne visada iš tiesų yra ekologiška. Ar „Žiedė“ – viena jų?
Natūrali = ekologiška?
Lietuviškos kosmetikos gamintojai dažnai vis dar ieško kelio į vartotojų kosmetikos krepšelius. Tačiau reikėtų paminėti, kad ne visa lietuvių pagaminta kosmetika yra ekologiška. Dažnai parduotuvių lentynose galime išvysti užrašus ant pakuočių, skelbiančius, kad produktas natūralus. Ištyrus produkto sudėtį dažnai paaiškėja, kad jį sudaro ir daugybė sveikatai pavojingų priedų, todėl tokios kosmetikos priemonės neturėtų būti tapatinamos su ekologiškomis. Sintetiniai priedai, dirbtiniai kvapai ir dažikliai gali sukelti žalos sveikatai. Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė Laura Stančė teigia, kad nors dar nėra visiškai ištirtas tikslus šių priedų poveikis, tačiau jau aišku, kad ilgą laiką naudojami sintetiniai priedai gali tapti rimtų ligų sukėlėjais.
„Tokios medžiagos, kaip parabenai ar kvapuose naudojami priedai – flalatai, siejami su hormoninės sistemos pažeidimais, vėžiniais susirgimais, neigiamu poveikiu negimusiam kūdikiui. Kai kurie cheminiai UV filtrai, kosmetikos priemonėse naudojami apsaugai nuo saulės, taip pat gali būti žalingi žmogaus organizmui. Jie kaupiasi organizme ir ateityje gali sukelti įvairias lėtines ligas. Taigi, siekiant užkirsti kelią neigiamam poveikiui, kiekvienam derėtų pasidomėti naudojamos kosmetikos sudėtimi. Visų sveikatai pavojingų cheminių medžiagų sąrašą galima rasti tinklapyje www.pagalvok.lt“, – pataria cheminių medžiagų ekspertė L. Stančė.
Kaip neapsirikti?
L. Stančė pasakoja, kad tik keletas rinkoje esančių kosmetikos priemonių yra ekologiškos. O kuriai kategorijai visgi priklauso „Žiedė“? „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė teigia, kad ilgametę patirtį turinčių vaistininkų rankose gimusi kosmetika kuriama tik iš ekologiškų ir sveikatai naudingų produktų, kurie ne tik padeda išspręsti problemas, tačiau ir puoselėja odos bei plaukų grožį.
„Žiedės“ kosmetika buvo sukurta vaistinėje, profesionalių farmacininkų rankose. Išanalizavę dažniausiai pasitaikančias odos problemas, pasitelkę natūralius šalto spaudimo aliejus bei žinias farmacijos srityje, sukūrėme ekologiškos, rankų darbo kosmetikos liniją. Iš kitų lietuviškų kosmetikų išsiskiriame tuo, kad visi produktai ir žaliavos gaunami tik iš ekologiškų sertifikuotų ūkių. „Žiedė“ – vienintelė natūrali kosmetika, gaminama vaistinėje, taigi galime užtikrinti, kad kosmetikos priemonės yra sukuriamos atidžiai ir preciziškai. Tai kosmetika, kuri gali pamaitinti ir sudrėkinti odą natūraliomis medžiagomis, nekenkdamos organizmui, o svarbiausia, kad ji rūpinasi ne tik sveikata ir grožiu, tačiau ir gyvybės šaltiniu – gamta. Mūsų kosmetika parduodama tik stiklinėse pakuotėse, kurios tinka daugkartiniui naudojimui“, – pasakoja K. Vaičaitienė.
Kosmetika, verta aukso
Aromaterapijos ir kosmetologijos žinios, susipynusios su farmacininkų patirtimi, sukūrė ekologišką kosmetiką, kuri ne tik natūraliai puoselėja grožį ir sveikatą, bet ir antrus metus iš eilės tampa „Lietuvos metų gaminiu“. Cheminių medžiagų ekspertė L. Stančė patvirtina, kad „Žiedė“ iš tiesų verta tokio apdovanojimo dėl natūralių produktų savo sudėtyje ir išskirtinio dėmesio aplinkai.
„Produktai, kurių gamybai nenaudojamos pavojingos medžiagos ir kurių sudėtinės dalys yra gaunamos iš ekologiškai tvarkomų ūkių, kurių ingredientų parinkimui ir suderinimui skiriamas profesionalus dėmesys bei atsižvelgiama į pakuotės poveikį aplinkai ir daugkartinį naudojimą – tikrai verti „Metų gaminio įvertinimo“ vardo“, – užbaigia L. Stančė.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Jūros šventės metu Klaipėdoje pasiektas didžiausios šalyje skaitmeninės 5G mozaikos rekordas.
Palangoje aukso žiedus sumainys ir amžiną meilę prisieks 70 metų Brian ir 64 metų Birutė
"Palangos tilto" informacija, 2021 10 15 | Rubrika: Miestas
Kas artimiausiu metu tuoksis Palangoje?
Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.
Vietos didžiausioms metų šventėms tirpsta – lietuviai už Naujųjų metų vakarienę Palangoje negaili stulbinančių sumų
„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2019 11 25 | Rubrika: Miestas
Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...
Grožio ir SPA centras „CUTi CUTi“ vilios namų jaukumu, išskirtine kosmetika ir patraukliomis kainomis
Linas JEGELEVIČIUS, 2016 05 09 | Rubrika: Verslas pinigai
Praėjusio penktadienio vakarą viena vieta Palangos centre virto labiau didmiesčio gyvenimą primenančia scena – pasipuošusios poros, Palangai pažįstami veidai traukė į „CUTi CUTi SPA“ centro atidarymą. Iki šiol Ganyklų gatvėje, „Malūno vilų“ patalpose įsikūręs „CUTi CUTi“ visiems buvo žinomas kaip grožio salonas, kuriame teikiamos...
Vaistinėje sukurta kosmetika – „Lietuvos metų gaminys“?
2016 02 25 | Rubrika: Sveikata
Kasmet Lietuvos pramonininkų konfederacija „Metų gaminio“ medaliais apdovanoja aukštos kokybės, patikimus ir aplinkai draugiškus lietuviškus gaminius. Daugiausiai apdovanojimų susižeria maisto, mašinų ir įrengimų ar kitų pramonės šakų atstovai. Tačiau vis daugiau dėmesio skiriama ir kitoms sritims – farmacijos sektoriui bei...
Senojoje Palangos vaistinėje – vis dar gausu muziejaus vertų eksponatų
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 05 23 | Rubrika: Kultūra
Palangos senoji vaistinė, įsteigta 1827-aisiais metais, skaičiuoja ilgą ir sudėtingą istoriją, kurioje esama ir šviesių, ir tamsių puslapių. Jos įkūrėjas ir pirmasis savininkas iš Rygos kilęs vokietis Vilhelmas Johanas Griuningas užpatentavo originalaus 27 vaistažolių ekstrakto „Trejos devynerios“ gamybą. 1944-1951 m. vaistinės pastate buvo NKVD būstinė....
Palangos senojoje vaistinėje – vis dar gausu muziejaus vertų eksponatų
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 05 16 | Rubrika: Kultūra
Palangos senoji vaistinė, įsteigta 1827 metais, skaičiuoja ilgą ir sudėtingą istoriją, kurioje esama ir šviesių, ir tamsių puslapių. Jos įkūrėjas ir pirmasis savininkas, iš Rygos kilęs vokietis Vilhelmas Johanas Griuningas užpatentavo originalaus 27 vaistažolių ekstrakto „Trejos devynerios“ gamybą. 1944-1951 m. vaistinės pastate buvo NKVD būstinė. Šiandien čia...
ES struktūrinių fondų dėka buvo sukurta nauja darbo vieta
Ugnė RAUDYTĖ, 2011 05 13 | Rubrika: Miestas
Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.
Į namus – drabužiai, buitinė technika, kosmetika
Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 18 | Rubrika: Miestas
Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi jaunas palangiškis ir pasakojo pavargęs nuo namų durų varstytojų. Anot Povilo R., dieną prieš šv.Velykas jam net tris kartus teko aiškinti, jog visus reikiamus produktus nusiperka parduotuvėse. „Nešė viską – nuo siurblių, statybos darbų įrankių, iki kosmetikos ir apatinio trikotažo“, - teigė 29-erių palangiškis.