Seimas svarstys, ar kurortuose uždrausti nedideles statybas be leidimų

Palangos tiltas, 2024-10-08
Peržiūrėta
501
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimas / Tomas Vinickas / ELTA
Seimas / Tomas Vinickas / ELTA

Seimui rugsėjį jau kartą atmetus siūlymą kurortinėse ir saugotinose teritorijose uždrausti nedidelių ir nesudėtingų negyvenamosios paskirties statinių, pavyzdžiui, sodo namelių, statybas ir rekonstrukcijas be leidimų, valdantieji siekia tokį draudimą įvesti iš naujo.

Liberalas Andrius Bagdonas bei konservatoriai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas parengė naujas tai numatančias Statybos įstatymo pataisas, kurias Seimas šią savaitę priėmė svarstyti po pateikimo: už buvo 56, prieš – keturi, susilaikė aštuoni parlamentarai.

Pataisas dabar vertins Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, o parlamento posėdžių salėje jos bus svarstomos lapkričio 12 dieną.

Siūlomi pakeitimai yra atsakas į nuo lapkričio 1-osios įsigaliosiančius pakeitimus, pagal kuriuos statant iki 50 kv. metrų (vietoje 80 kv. metrų dabar) pastatus, kuriuose nebūtų nuolat gyvenama, nebus reikalingas projektas ir statybos leidimas.

Pristatydamas pakeitimus Seimui, A. Bagdonas tvirtino, kad maždaug po mėnesio atsiras galimybė nedidelius ir nesudėtingus pastatus statyti be statybą leidžiančio dokumento kurortuose ar kurortinėse, o taip pat saugomose teritorijose.

Pasak jo, tai gali paskatinti savavališkas neteisėtų statinių statybas, taip pat nevaržomą mažų iki 50 kv. metrų poilsio namelių statybas: „Jos darytų įtaką teritorijos tankumui, žaliųjų plotų naikinimui, atsirastų parkavimo problemos“.

„Jeigu mes visgi norime apsaugoti, kad ir unikalią Kuršių Neriją ir kad ten kiekvienoje teritorijoje, kurioje galima statyti, nepridygtų naujų namelių ir savivaldybė nebegalėtų to kontroliuoti, o su parkavimu jau dabar yra problemų. Ir Palangoje labai panaši situacija, man atrodo, kad šitą pakeitimą reikėtų mums kuo skubiau priimti ir apsaugoti tas vietas, kuriomis mes visi didžiuojamės, į kurias važiuojame pailsėti tam, kad ta poilsio kokybė būtų kuo geresnė“, – kalbėjo A. Bagdonas.

„Dažnai nutinka taip, kad vystytojai kurortinėse teritorijose supranta vertę ir galimas gauti pajamas, todėl stengiasi maksimaliai užstatyti tiek teritoriją į plotį, tiek į aukštį“, – pridūrė jis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimui rugsėjį jau kartą atmetus siūlymą kurortinėse ir saugotinose teritorijose uždrausti nedidelių ir nesudėtingų negyvenamosios paskirties statinių, pavyzdžiui, sodo namelių, statybas ir rekonstrukcijas be leidimų, valdantieji siekia tokį draudimą įvesti iš naujo.


Nors vasaros sezonas Lietuvos kurortuose jau beveik uždarytas, ruduo – ne priežastis nekeliauti po Lietuvą ir nesimėgauti poilsiu! 


Vasaros sezonas Lietuvos kurortuose išaugina ne tik poilsiautojų, bet ir eismo įvykių skaičių. 


Jei vis dar naudojatės trumpų vaizdo įrašų platforma „TikTok“ – verta suklusti. JAV Atstovų Rūmai ką tik priėmė svarbų įstatymo projektą, kurį patvirtinus visoje šalyje ši platforma būtų uždrausta. 


Seimas apsispręs, ar leisti kurortuose įrengti daugiau automobilių aikštelių ir jų saugyklų už Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, skiriamas savivaldybėms.


Pristabdytoje Lietuvos būsto rinkoje išlieka sritis, kuri išlaiko beveik tokį patį tempą, kaip ir iki šiol – „Luminor“ banko duomenimis, Lietuvos kurortuose būsto įsigijimų sumažėjo visiškai nežymiai. 


Praėjusiais metais Užimtumo tarnyba išdavė mažiau leidimų dirbti trečiųjų šalių piliečiams bei priėmė mažiau sprendimų dėl darbo atitikties.


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas parlamentarų Mykolo Majausko ir Mindaugo Skritulsko elgesį svarstys kitos savaitės pradžioje, BNS patvirtino komiteto vadovas Valdas Benkunskas.


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius