Lietuvos kurortuose kyla eismo įvykių banga

Palangos tiltas, 2024-07-12
Peržiūrėta
789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policija / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Policija / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Vasaros sezonas Lietuvos kurortuose išaugina ne tik poilsiautojų, bet ir eismo įvykių skaičių. Draudikų duomenys rodo, kad dažniausiai nelaimės įvyksta lenkiant, važiuojant atbulomis arba sukant į kairę. Daugiausiai eismo įvykių, remiantis draudžiamųjų įvykių statistika, nutinka Palangoje, rašoma draudimo bendrovės „Gjensidige“ pranešime.

Bendrovės duomenimis, praėjusiais metais Palangoje įvyko 273 draudžiamieji eismo įvykiai, iš jų daugiau negu trečdalis – per tris vasaros mėnesius. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užfiksuoti 103 tokie eismo įvykiai. Praėjusią vasarą vidutinė mėnesio draudimo išmokų suma siekė 53 tūkst. eurų – beveik dvigubai daugiau nei tų pačių metų pavasario mėnesiais.

„Vasaros metu Lietuvos kurortus užplūsta poilsiautojai. Dauguma jų ilsėtis atvyksta automobiliu, todėl keliuose padidėja transporto priemonių skaičius. Didesnis eismo intensyvumas lemia ir didesnę nelaimių riziką. Statistika rodo, kad daugiausia eismo įvykių, lyginant Lietuvos kurortus, įvyksta Palangoje, o avaringiausias mėnuo – rugpjūtis. Didžiausius nuostolius vairuotojai šiame kurorte patyrė transporto priemonėms susidūrus lenkimo metu ir sukant į kairę. Didžiausios išmokėtos žalos siekė 14 tūkst. eurų“, – pasakoja draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto žalų skyriaus vadovas Agnius Gučius.

Jo teigimu, poilsiautojai į kurortus atvyksta kartą ar kelis kartus per metus, todėl dažnai nėra susipažinę su šių miestų keliais ir jų ženklinimu, o tai lemia neapgalvotus, skubius manevrus ar netinkamus sustojimus, kurie padidina avaringumą. „Gyvenamojoje aplinkoje eismo dalyviai jau būna įpratę orientuotis, žino visus kelio ženklus bei ribojimus. Atvykus į nepažįstamą miestą ar vietovę, būtinas didesnis budrumas ir atidumas bei mažesnis greitis, kad būtų įmanoma laiku pastebėti kitus eismo dalyvius ir saugiai atlikti manevrus“, – pabrėžia draudimo bendrovės atstovas.

Pasak A. Gučiaus, svarbu atkreipti dėmesį, kad vasarą kurortai išsiskiria smulkių eismo nelaimių gausa, kurios įvyksta važiuojant atbulomis, bandant pasistatyti transporto priemonę, įvažiuojant į kitą stovintį automobilį ar šalikelėje esantį objektą. „Prie jūros ar į pramogų vietas automobiliu atvykstantys poilsiautojai kurortuose susiduria su transporto priemonės parkavimo problema, todėl ieškant vietos automobiliui tenka manevruoti tarp kitų transporto priemonių ar įsitekti siaurame plote“, – kalba draudikas.

Kita eismo įvykių grupė, kurią išskiria A. Gučius, tai – automobilių susidūrimas su dviračiais, riedžiais, elektriniais paspirtukais ir kitomis dviratėmis transporto priemonėmis. „Šios transporto priemonės – sezoninės, todėl žmonės vasarą stengiasi pasidžiaugti ir kurortuose noriai jomis naudojasi, tačiau retai važiuodami gatve laikosi eismo taisyklių – parodo ketinimą sukti arba važiuoja šioms transporto priemonėms skirtu keliu“, – sako A. Gučius.

Lrt.lt

Jūsų komentaras:

PALANGOS IR GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ JUBILIEJUS 2024-07-13 09:06 (IP: 162.158.103.40)
Lygiai prieš 200 metų grafai Tiškevičiai 1824 m. liepos 13 d. įsigijo Palangą su Darbėnais ir Grūšlauke. Taip Palangoje atsirado grafai Tiškevičiai, kurių dėka Palanga iš mažo pasienio miestelio tapo didžiausiu ir žymiausiu Lietuvos kurortu. Su Palangos ir Tiškevičių 200-čio jubiliejumi!

Taip pat skaitykite

Nors vasaros sezonas Lietuvos kurortuose jau beveik uždarytas, ruduo – ne priežastis nekeliauti po Lietuvą ir nesimėgauti poilsiu! 


Sekmadienio popietė – ne geriausias metas kelionei iš pajūrio į Vilnių. Jau nuo pietų dėl eismo įvykių pradėjo formuotis spūstys. 


Vasaros sezonas Lietuvos kurortuose išaugina ne tik poilsiautojų, bet ir eismo įvykių skaičių. 


Palangoje kyla Marriott viešbutis – jau pastatyti beveik du aukštai po žeme, taip pat parkingas, SPA, baseinai, konferencijų centrai, restoranai.


Seimas apsispręs, ar leisti kurortuose įrengti daugiau automobilių aikštelių ir jų saugyklų už Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, skiriamas savivaldybėms.


Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. 


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Nors Palanga nėra labai judrus miestas, tačiau manydamos, kad mūsų vaikams svarbu pasikartoti eismo taisykles, prisiminti kaip saugiai elgtis gatvėse, kovo 17 d. „Baltijos“ pagrindinės mokyklospradinių klasių mokytojos AurelijaŽaromskienė, Dalytė Daukšienė ir Dalia Šiupinienė sukvietė pradinukus į saugaus eismo viktoriną „Į trijų švieselių...


Saugaus eismo komisija, ieškodama būdų, kaip užtikrinti eismo saugumą bei apriboti transporto priemonių srautą arčiausiai jūros esančioje miesto dalyje, svarsto keletą galimų eismo schemos naujovių.


„Europrotų“ mūšių banga atsirito ir iki Palangos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai Lietuvoje populiaraus žinias, atmintį bei išmonę leidžiančio pasitikrinti žaidimo, seniau sąlyginai vadinto „Protų mūšiais“, dabar gi pakrikštyto „Europrotai“, mat visi užduodami klausimai vienaip ar kitaip susiję su Europos Sąjunga, banga atsirito ir iki Palangos. Visą praėjusį mėnesį trečiadieniais žaidimo turai vyko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius