Nemokama asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems palangiškiams padės tapti savarankiškiems

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-06
Peržiūrėta
2390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“ įgyvendina projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ ir kviečia teikti prašymus asmeninio asistento paslaugai gauti.


Paslauga įgalina būti savarankišką

Asmeninio asistento paslauga – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui teikiama pagalba, padedanti įgalinti asmenį būti savarankišku ir užtikrinanti svarbiausias asmens gyvybines veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).
Teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų ir iki šiuo metu galiojančio pensinio amžius, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.
Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausiosios specialistės Dalios Baranauskienės, prioritetas gauti asmeninio asistento paslaugas teikiamas asmenims, kurie lanko ugdymo įstaigą, dirba arba ieško darbo, siekia gyventi savarankiškai (išėjusiems iš stacionarios globos įstaigų) ar laukia eilėje gauti socialines paslaugas įstaigoje (iš jų prioritetą teikiant laukiantiems eilėje gauti stacionarios socialinės globos paslaugas).
„Paslauga paslaugos gavėjui gali būti teikiama iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę, atsižvelgiant į paslaugos gavėjo poreikį“, – teigė D. Baranauskienė.


Būtini dokumentai

Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninio asistento paslaugas, ir (ar) jo tėvai ar įtėviai, globėjai (rūpintojai), ir (ar) sutuoktinis, ir (ar) vaikai (įvaikiai) ar jo įgaliotas atstovas Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui turi pateikti laisvos formos prašymą gauti asmeninio asistento paslaugas, kuriame turi būti nurodytas asmens, pageidaujančio gauti minėtas paslaugas, vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris ir (ar) elektroninio pašto adresas. Taip pat reikia nurodyti asmens, kuriam gali būti teikiama informacija apie priimtus sprendimus dėl asmeninio asistento paslaugų skyrimo, sustabdymo, nutraukimo ar asmeninio asistento paslaugų teikėjo keitimo, vardas ir pavardė, gyvenamosios vietos adresas ir (ar) elektroninio pašto adresas, ar telefono numeris.
Taip pat reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą Neįgalumo lygio pažymą ar Darbingumo lygio pažymą bei dokumentus ir (ar) kitą informaciją, pagrindžiančią prioriteto suteikimą (pvz., moksleivio ar studento pažymėjimo kopiją, darbdavio pažymą, prašymo gauti socialines paslaugas kopiją).


Kviečiame pasinaudoti

Prašymus galima teikti Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui, Vytauto g. 112, Palanga, 117 kab. „Kviečiame Palangos mieste gyvenančius neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti šia nemokama paslauga. Asmeninio asistento paslaugų teikimo trukmė – 12 mėn.“, – sakė D. Baranauskienė.
Daugiau informacijos tel. (8 460) 48 732 arba el. paštu [email protected] arba Bendruomeniniai šeimos namai, adresu Jūratės g. 42, II aukštas, Palanga, tel. 8 694 91354, el. p. [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant sudaryti galimybes jauniems žmonėms geriau įsilieti į bendruomenę bei tapti pavyzdžiu, kaip galima aktyviai dalyvauti sprendimų priėmimo procese, Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Įtraukties receptas“.


Lietuvos viešosioms bibliotekoms atnaujinus tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslaugą, suteikiančią galimybę siųstis knygas iš kitų šalies bibliotekų, leidinius užsakančių skaičius per pusmetį išaugo du kartus. 


Laikino atokvėpio paslauga (trumpalaikės socialinės globos)  paslauga – socialinė paslauga, teikiama šeimos nariams, artimiesiems, kurie namuose prižiūri, globoja ar slaugo neįgalius asmenis, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar globa, derinti asmeninį, darbinį gyvenimą, pailsėti nuo nuolatinės namuose prižiūrimo ar globojamo asmens slaugos.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.


Palangoje ir Šventojoje teikiama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.


Nuo šiol nemokama asmeninio asistento paslauga didesnę ar mažesnę negalią turintiems palangiškiams tampa gerokai prieinamesnė – ja galės pasinaudoti kiekvienas negalią turintis žmogus.


Palangiškiai kviečiami naudotis asmeninio asistento paslauga

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 17 | Rubrika: Miestas

Savivalybė kviečia Palangos mieste bei Šventojoje gyvenančius neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti nemokama asmeninio asistento paslauga. Asmeninio asistento paslaugų teikimo trukmė – 12 mėn.


Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“ įgyvendina projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ ir kviečia teikti prašymus asmeninio asistento paslaugai gauti.


Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius