Neįgalūs asmenys Palangoje gali gauti asmeninio asistento pagalbą

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-10-28
Peržiūrėta
2181
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neįgalūs asmenys Palangoje gali gauti asmeninio asistento pagalbą

Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.

 Asmeninė pagalba – tai asmeninio asistento individualiai teikiama pagalba neįgaliajam atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurios būtinos, siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.

Vos keletas naudojasi paslauga

„Šiuo metu Palangoje asmeninio asistento paslaugą gauna šeši palangiškiai, nors tokios paslaugos poreikis mūsų savivaldybėje tikrai yra didesnis. Kiti tiesiog nežino, galbūt vengia kreiptis, nes mano, kad dar gali patys savimi pasirūpinti. Kitus, matyt, gąsdina tai, kad dabar už tokią paslaugą, jeigu gaunamos pajamos yra didesnės, negu nustatytas dydis, reikia šiek tiek mokėti“, – sakė Renata Jucienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas individualiai kiekvienam asmeniui, įvertinus jo finansines galimybes, vadovaujantis Neįgaliojo mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu. Jei asmens pajamos  neviršija  2 valstybės remiamų pajamų dydžio (t. y. 256 Eur), asmeninė pagalba teikiama nemokamai. Kitais atvejais mokėjimas priklauso nuo asmens gaunamų pajamų ir asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio, tačiau negali viršyti 20 proc. asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio ir 20 proc. negalią turinčio asmens pajamų.

Kam teikiama tokia pagalba?

Asmeninė pagalba teikiama asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis. 

Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas, dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kitų organizacijų teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis arba gyvena vieni.

„Kiek laiko asmeniui, kurio prašymas buvo patenkintas, tokia pagalba yra teikiama, priklauso nuo nustatyto asmeninės pagalbos poreikio. Tai gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos valandų per dieną. Kviečiame palangiškius šiuo metu neužsisklęsti savyje ir aktyviai gyventi, mokytis, gauti pagalbą“, – sakė Savivaldybės atstovė.

Pagalba – įvairi

Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius ir galimybes padeda namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas žmogaus savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime, taip pat – teikia individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padeda apsirengti, nusiprausti, nusimaudyti, pasinaudoti tualetu ir kt.), lydi į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą ir kt., teikia pagalbą judant įvairiais paviršiais ir kt.

Asmeninis asistentas padeda ir maitinimosi procese (paruošia stalo įrankius, padeda juos pakelti ir palaikyti valgymo metu, planuoti mitybą ir kt.), teikia individualią pagalbą, padedančią adekvačiai reaguoti į jį supančią aplinką, užmegzti ir palaikyti su ja socialinius santykius (bendrauti, kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, laikytis dienos režimo, ugdytis savivoką, gebėjimą disponuoti finansiniais ištekliais, tinkamai vartoti vaistus, būti socialiai aktyviam, organizuoti poilsį, laisvalaikį ir kt.).

Tačiau būtina žinoti, kad asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).

Kur kreiptis?

Prašymai dėl asmeninės pagalbos priimami ir informacija teikiama Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje. Daugiau informacijos teikiama tel. (8 460) 34 164 ar  elektroniniu paštu ([email protected])

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia pagalbą širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms. 


Palangoje buvo radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbo direktoriaus pavaduotoju Palangos moksleivių klube, o emigracijoje, Jungtinėje Karalystėje – apsaugininkas. Buvęs palangiškis Romualdas Rima mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. 



Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.


Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.


Nuo šiol nemokama asmeninio asistento paslauga didesnę ar mažesnę negalią turintiems palangiškiams tampa gerokai prieinamesnė – ja galės pasinaudoti kiekvienas negalią turintis žmogus.


Nuo birželio pabaigos jaunos šeimos paskatą pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų. Norintys gauti paskatą nuo šiol būstą gali planuoti ir Gargžduose, Tauragėje, dalyje Palangos ir Utenos. Taip pat į regiono sąvoką patenka daugiau vietovių Vilniaus rajono savivaldybėje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangiškiai kviečiami naudotis asmeninio asistento paslauga

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 17 | Rubrika: Miestas

Savivalybė kviečia Palangos mieste bei Šventojoje gyvenančius neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti nemokama asmeninio asistento paslauga. Asmeninio asistento paslaugų teikimo trukmė – 12 mėn.


Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“ įgyvendina projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ ir kviečia teikti prašymus asmeninio asistento paslaugai gauti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius