Projekto „Atrask save“ koordinatoriai jaunuoliams padės tapti aktyvesniems

Palangos tiltas, 2018-04-12
Peržiūrėta
2104
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projekto „Atrask save“ koordinatoriai jaunuoliams padės tapti aktyvesniems

Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija Stasaitytė.
Projekto „Atrask save“ tikslas – pasiekti kuo daugiau nesimokančių ir niekur nedirbančių jaunuolių nuo 15 iki 29 metų amžiaus, pabendrauti su jais, atsakyti į kylančius klausimus ar tiesiog padrąsinti, motyvuoti imtis patinkančios veiklos. „Jei jaunas žmogus niekur nedirba ir nesimoko, nėra registruotas Darbo biržoje, šis projektas padės „atrasti save“. Tai – puiki galimybė įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą, išbandyti ir atrasti tas veiklos sritis, kurios labiausiai atitinka jaunuolio gebėjimus ir, svarbiausia, norus, bei per keturis mėnesius gauti darbo, mokymosi, praktikos ar stažuotės pasiūlymą, pradėti studijuoti, savanoriauti, įsitraukti į įvairias veiklas“, – kalbėjo J. Stasaitytė. Ji pabrėžė labai svarbią detalę – dalyvavimas šiame projekte yra nemokamas, o projekto dalyviai apdraudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.
Šiuo metu Palangoje projekto „Atrask save“ teikiamomis galimybėmis naudojasi apie 10 jaunuolių. Tačiau, kaip pabrėžė J. Stasaitytė, dar ne vėlu ir kitiems palangiškiams įsitraukti į šią veiklą. Beje, projekto „Atrask save“ koordinatoriai ne tik laukia visų į juos besikreipiančių jaunuolių, bet ir patys gali atvykti pas projektu susidomėjusį jaunuolį, dirbti su juo individualiai.
Projekto dalyviai motyvuojami, informuojami bei konsultuojami galimybių, savęs pažinimo ir kitais klausimais, profesionalūs specialistai padeda jaunuoliams išsirinkti jiems patrauklią mokymo įstaigą ar darbo sritį.
Taip pat projekto „Atrask save“ dalyviai turi galimybę tapti ir savanoriais. Savanoriauti socialinėje, kultūrinėje, švietimo, ekologinėje, informacinių technologijų, komunikacijos ir kitose srityse jaunuoliai gali bet kurioje iš daugiau nei 350 pelno nesiekiančių organizacijų visoje Lietuvoje. Palangoje savanorių pagalbos laukia vietos lopšelis-darželis „Nykštukas“, Palangos turizmo informacijos centras bei Verslo ir lyderystės akademija „In Corpore“.
Per mėnesį įsipareigojama savanoriauti iki 100 valandų, iki 8 valandų per dieną. Savanoriaujantiems jaunuoliams kompensuojamos maitinimosi, kelionių į savanorystės vietą, reikalingų priemonių įsigijimo išlaidos. Dar vienas svarbus aspektas – už 300 valandų savanorystės, jaunuoliai gauna 0,25 balo prie stojamojo balo. Tokį patį balą gauna ir olimpiadose dalyvavę moksleiviai. Tai, pasak J. Stasaitytės, svarbu žinoti studijas planuojantiems abiturientams.
Projektas „Atrask save“ bus vykdomas iki 2018 m. rugsėjo, tad niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas kviečiamas prisijungti prie šios iniciatyvos. Daugiau informacijos pateikiama www.jaunimogarantijos.lt

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant sudaryti galimybes jauniems žmonėms geriau įsilieti į bendruomenę bei tapti pavyzdžiu, kaip galima aktyviai dalyvauti sprendimų priėmimo procese, Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Įtraukties receptas“.


NT brokeris Paulius Viluckis padės ne tik įsigyti svajonių būstą pajūry, bet ir jį tinkamai įvertinti. Tel. 8 625 93257



Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...


„Nors šalyje karantinas atšauktas, kol kas artimos kontaktinės veiklos su lankytojais ir didelių masinių renginių nevykdome. Įvairiais būdais stengiamės palaikyti socialinį ryšį su žiūrovais virtualiojoje erdvėje ir tai, kad žmonėms to labai reikėjo pademonstravo internetinių svetainių lankomumas ir peržiūrų skaičiai. Kultūrinės veiklos organizatoriai ir visuomenė...


Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu labdaros ir paramos fondu „Dienvidis“ įgyvendina projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ ir kviečia teikti prašymus asmeninio asistento paslaugai gauti.


Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija...


Palangos „skeitparkui“, esančiam prie Palangos senosios gimnazijos, verkiant reikia atnaujinimo, – toks pagalbos šauksmas nuskambėjo šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“. Kaip teigė šią žinią paskleidęs Augustas Gliaubertas, jaunimui šiame „skeitparke“ jau tampa pavojinga – „skeitparko“ būklė jau...


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius