Bet koks nekilnojamasis turtas Palangoje dar yra gera investicija

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-03
Peržiūrėta
3454
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žinoma Palangos nekilnojamo turto (NT) ekspertė, agentūros „Palangos NT“ brokerė Regina Lingė įsitikinusi, kad auganti šalies ekonomika, kylantys atlyginimai, vis dar nedidelės būsto paskolų palūkanos – pagrindiniai veiksniai, kurie artimiausioje ateityje skatins būsto įsigijimą. „O Palangoje be jų – ir jūra šalia bei žymiai geresnė infrastruktūra, kuri yra nuolat vystoma. Bet koks nekilnojamasis turtas Palangoje dar yra gera investicija, nes jį galima išnuomoti, gauti pajamų ir iš nuomos padengti kreditą,“ – R. Lingė sakė.
– Kas būdinga NT rinkai šią vasarą?
– Ši vasara nedaug skiriasi nuo praėjusios. Praėję metai NT rinkoje buvo sėkmingi. Ir šių metų pirmoji pusė rodo, kad nekilnojamojo turto įsigijimas įgauna pagreitį. Todėl nėra priežasčių , kodėl jis turėtų sustoti, ypač Palangoje. 2008 metų krizę lėmė perkaitusi NT rinka bei atsiradęs NT burbulas, o jis kol kas tikrai šalies nekilnojamo turto rinkai negresia.
Palangoje nekilnojamąjį turtą žmonės perka kaip antrą būstą poilsiui arba nuomai, kuri yra pelninga. Būsto kainų kritimo kol kas tikėtis čia neverta. Auganti šalies ekonomika, kylantys atlyginimai, vis dar nedidelės palūkanos – tai pagrindiniai veiksniai, kurie skatina būsto įsigijimą, o Palangoje – ir jūra bei gražėjantis mūsų miestas. Bet koks nekilnojamasis turtas Palangoje yra gera investicija, tad kodėl nepasinaudojus tokia proga ir neįsigijus būsto Palangoje?
– Kokie pokyčiai nekilnojamo turto rinkoje įvyko joje per paskutinius tris metus?
– Pirkėjai pasidarė akivaizdžiai reiklesni, nori geros kokybės, naujos statybos ar renovuoto būsto. Kokybė visiems – labai svarbi, mažai kas domisi senais, apleistais namais ir butais. Dabar „ant bangos“ – naujos statybos būstas.
Atsirado labai daug lietuvių, gyvenančių ir dirbančių užsienyje, kurie investuoja į mūsų pajūrį. Kaip jie patys sako: čia – saugu, ramu, gražu, čia jų giminės ir artimieji, čia visada norisi sugrįžti. Be to, jie užsidirbę pinigų, todėl mūsų pajūris, kaip investicija jiems pasidarė patrauklus.
Palanga – tobulas miestas auginti vaikus, o senjorams oriai leisti senatvę. Todėl atsiranda vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių, kurie ieško būsto pastoviam gyvenimui čia, Lietuvos pajūryje. Jie atvažiuoja ne tik iš didmiesčių, bet ir iš mažesnių miestelių. Kaip jie sako: iš pensijos mums neišeina sutaupyti, kad nors savaitę paatostogauti Palangoje, o įsigijus čia būstą, visas gyvenimas - kaip atostogos... Čia nevargina didmiesčių triukšmas, kamščiai, užterštas oras. Čia pušynai, jūra, ramybė ir gyvenimo džiaugsmas.
– Kokius NT projektus laikote sėkmingais? Kokius ne?
– Nelabai norėčiau vardinti, kurie projektai nekilnojamo turto brokeriams atrodo nelabai sėkmingi. Pasakyčiau taip: viskas „juda“, vieni projektai – lėčiau, kiti – greičiau, kitus jau baigia išpirkti. Manau, visi projektų vystytojai yra patenkinti.
Nepaisant augančių kainų, vis daugiau būsto ieškančių gyventojų akys krypsta į butus, esančius arčiau jūros, taip pat vilioja Birutės parkas. Kalbant apie kokybę, vis tik pirmoje vietoje išlieka „Pajūrio terasos“. Šis projekto vystytojas orientuojasi į kokybę, kuri matoma kiekvienam, net plika akimi, nereikia būti statybų ekspertu.
Patrauklus projektas – „Gintarinė kopa“. Tai vieta apsupta pušynų, iš terasos galima grožėtis saulėlydžiais, o tiesiai iš kiemo, per pušyną vos kelios minutės iki jūros.
– Ar tiesa, kad esant didelei NT paklausai, NT pasiūla Palangoje, ypač naujo būsto segmente nėra didelė?
– Esant didelei paklausai tiek naujų, tiek senos statybos butų miegamajame rajone, NT pasiūla yra išties nedidelė. Mažas pasirinkimas ir naujos statybos būstų, skirtų pastoviam gyvenimui. Kažkodėl mūsų projektų vystytojai labiau orientuojasi į poilsiui skirtus butus. Nedidelės kvadratūros, poilsiui skirti butai yra patys populiariausi, nes nėra labai brangūs, todėl daugeliui įperkami. Labai trūksta naujos statybos namų, kotedžų, skirtų pastoviam gyvenimui. Dabar daugelio lietuvių svajonė yra nedidelis namukas su gabalėliu žemės, o jei ir jūra netoli, tai jau – „svajonių būstas“. Tokie namai parduodami nespėjus jų pastatyti.
– Kokie projektai, kurie bus pradėti vystyti netolimoje ateityje, manote, kad yra verti didesnio dėmesio?
– Dauguma naujų projektų statomi visai šalia jūros, Kunigiškėse, centrinėje miesto dalyje pradėta statyti apie 20 butų. „Pajūrio terasų“ namas tikrai sulauks pirkėjų dėmesio. Ne tik dėl labai geros vietos, bet ir dėl projekto vystytojo teikiamos pirmenybės kokybei, kuri pirkėjams yra labai aktuali.
Dėmesio turėtų sulaukti ir „Birutės parko Vilos“. Modernus projektas Birutės parke – pačioje nuostabiausioje Palangos vietoje, prie pat Gintaro muziejaus ir Botanikos parko. Nuo jūros gyvenvietę skiria vos keli šimtai metrų nuostabaus pušyno. Tai – svajonių namai, ne tik norintiems praleisti atostogas, bet ir apsigyventi vienoje gražiausių pajūrio vietų.
– Kokia yra paklausa prabangiam būstui? Ar žinote, kiek kainuoja brangiausias namas?
– Prabangiems būstams yra atskiras pirkėjų kontingentas. Ne paslaptis, kad žymiai paprasčiau parduoti nedidelės kvadratūros butą už visiems prieinamą kainą, nei prabangius apartamentus ar prabangų namą. Todėl visi projektų vystytojai geriau imasi statyti kompaktiškus, nebrangius butus, nes juos parduodant – mažiau rizikos. Prabangiam būstui pirkėjo reikia ieškoti ilgiau ir tai gali užtrukti. Yra Palangoje daug brangaus nekilnojamojo turto ir jis kainuoja net po kelis milijonus eurų. Dažniausiai jų šeimininkai nenori reklamuotis. Nori, kad turtas butų parduotas „tyliai“. Ne paslaptis, kad tokiam būstui yra ir pirkėjų. Žinoma jų nėra daug, bet yra tikrai turtingų žmonių. Ne veltui sakoma – „kiekvienai prekei savo pirkėjas“. Ir tai yra tiesa. Iš savo praktikos galiu pasakyti, nieko nėra neparduodamo, tik reikia laiko ir, aišku, kaina turi būti protinga.
– Ar domimasi būsto įsigijimu senuosiuose miegamuosiuose rajonuose?
– Tikrai paklausūs yra senos statybos butai miegamajame Palangos rajone, bet ypač domimasi renovuotais butais su reguliuojamu šildymu. Šie butai yra didesnės kvadratūros, pigesni nei naujos statybos, turi rūsius, yra pritaikyti pastoviam gyvenimui. Gražiai sutvarkyta aplinka, treniruokliai, saugios vaikų žaidimų aikštelės, daug žalumos – dar vienas privalumas. Kaip ir šalia jų esantys prekybos centrai, daržovių kioskeliai, vaikų darželiai, mokyklos, dviračių takai, dabar – ir naujoji autobusų stotis. Čia gyvenimas vyksta tiek žiemą, tiek vasarą. Tačiau šių butų pasiūla labai minimali, o pirkėjų yra tikrai nemažai. Todėl sudėtinga kažką tinkamo pasiūlyti ieškantiems tokio būsto. Ne paslaptis, kad šių butų kainos smarkai kyla.
– Kaip nusipirkti būstą už gerą kainą? Ar turite „auksinių“ patarimų?
– Nekilnojamasis turtas – viena didžiausių mūsų gyvenimo investicijų. Naujas būstas tampa geresnio gyvenimo pradžia. Todėl reikėtų rinktis atsakingai, nesivadovaujant emocijomis, gerai įvertinus visas galimybes ir konkrečiai žinoti poreikius. Aš visada pirkėjų pirmiausia klausiu: kokio būsto jūs ieškote: poilsiui ar nuolatiniam gyvenimui? Tada jiems paaiškinu, kuo šie butai skiriasi ir kokį geriau rinktis vienu ar kitu atveju. Kai kurie pirkėjai atvyksta neišanalizavę būsto rinkos Palangoje, nežinodami kas kiek kainuoja, kas ir kur statoma, ką geriau pirkti – naujos ar senos statybos būstą. Jų vienintelis reikalavimas, kad jūra būtų arti. Todėl mūsų, NT brokerių, paslaugos yra tikrai reikalingos. Labai svarbu pasirinkti gerą NT brokerį. Galima paprašyti ir draugų, įsigijusių būstą Palangoje, rekomendacijų.
Dažnai, ko gero, matome skelbimą: „Parduodu be tarpininkų“. Kodėl visiems atrodo, kad tiesiai iš pardavėjo nupirkti yra pigiau? Taip galima labai apsigauti. Kai nekilnojamąjį turtą pardavimui siūlo NT brokeris, jis visada nustato realią rinkos kainą, nes mūsų tikslas yra parduoti, o ne pardavinėti. Savininkas gali prašyti tiek, kiek jis nori, nors tai gali visiškai neatitikti rinkos kainos. Todėl yra galimybė permokėti.
Dar vienas mitas, kad jeigu žmogui skubiai reikia pinigų, jis pigiai (būstą) parduoda. Kainas dabar žino visi, nors, žinoma, tokiais atvejais jas galima „neblogai“ pakoreguoti.
Priminčiau, kad nekilnojamojo turto rinkoje viskas matuojama atsiperkamumu per tam tikrą laiką. Jei perkate nuomai, reikėtų paskaičiuoti, per kiek laiko jums atsipirks būstas. Jei perkate gyvenimui, irgi reikėtų pasvarstyti, kad pasikeitus aplinkybėms, norint parduoti, nepatirtumėte nuostolių.
– Kaip galima su jumis susisiekti?
– Paskambinus telefonu +37067775045 arba parašius į mano el. paštą: [email protected]. Pirkėjams noriu palinkėti gerų paieškų, sklandžių sandorių, smagaus įkurtuvių džiaugsmo bei gražių akimirkų svajonių būste.

 

Jūsų komentaras:

mukas 2019-08-14 10:35 (IP: 84.15.227.106)
tai kad viska teisingai sako. ir moteris- labai grazi

kimp 2019-08-09 10:26 (IP: 86.100.77.116)
Idomus tokie "ekpsertai " kurie aiskiai suinteresuoti. Gerai kad naturali spalva bent.

emigrantas 2019-08-04 08:51 ([email protected] / IP: 78.57.146.222)
Kad tik prakisti brangius butus, nesamones raso.

Taip pat skaitykite

Šiais metais sparčiai didėjusi elektros energijos kaina UAB „Palangos vandenys" skatina mažinti jos naudojimą įmonės darbo procese diegiant pažangiausius technologinius sprendimus.


Vidaus reikalų ministerija (VRM) paskelbė trečiadienį, gruodžio 1 d., kad Palangos reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir kai kurios kitos VRM valdomos įstaigos, bus likviduotos, o jo turtas perduotas Turto bankui. „Ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas,“– teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Žinoma Palangos nekilnojamo turto (NT) ekspertė, agentūros „Palangos NT“ brokerė Regina Lingė įsitikinusi, kad auganti šalies ekonomika, kylantys atlyginimai, vis dar nedidelės būsto paskolų palūkanos – pagrindiniai veiksniai, kurie artimiausioje ateityje skatins būsto įsigijimą.


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Kalėdų šventės – gera proga prisiminti metus

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 12 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šventinis svarbiausiųjų metų įvykių – Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo laikotarpis yra gera proga prisiminti viską, ką patyrėme per prabėgusius metus.


Šią savaitę, trečiadienį, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklos salėje pristatyta žurnalistės Ramunės Sakalauskaitės knyga „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija".


„Vitalius mane stebino tuo, kad būdamas įmonės „Palangos vandenys“ vadovas, nebuvo siauro technokratiško mąstymo – priešingai, jis – labai gilus, šviesus žmogus, tikras humanitaras, visą gyvenimą atidavęs gyvybę teikiančiai dvasiai. Tad linkiu ir toliau šviesai ir dvasiai darbuotis“, – tokius žodžius ištarė kunigas...


Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?


Parodos – tai investicija į turistų srautą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 17 | Rubrika: Kultūra

Palangos turizmo informacijos centre – darbinės nuotaikos. Kadangi pagrindinis darbas su poilsiautojų, turistų srautais šaltuoju metų laiku yra nuslopęs, centro darbuotojai aktyviai dalyvauja parodose, dirba kviesdami kaimyninių šalių gyventojus į viešnagę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius