„Palangos vandenų" investicija mažina elektros poreikį
Šiais metais sparčiai didėjusi elektros energijos kaina UAB „Palangos vandenys" skatina mažinti jos naudojimą įmonės darbo procese diegiant pažangiausius technologinius sprendimus. Šiemet bendrovė investavo beveik 100 tūkstančių eurų ir biologinio nuotekų valymo įrenginiuose pakeitė daugiau nei 20 metų tarnavusias orapūtes.
Biologinis nuotekų valymas veikia tokiu principu, kad organinius teršalus valančios bakterijos naudoja deguonį, kuris galingomis orapūtėmis nuolat pučiamas į nuotekų rezervuarus - aerotankus.
Tačiau iki šiol čia pakaitomis nepertraukiamai veikusios 4 senosios orapūtės naudojo labai daug elektros energijos. Jei "Palangos vandenys" savo veiklai per metus iš viso sunaudoja apie 3,5 mln. kilovatvalandžių energijos, vien tik senosioms orapūtėms prireikdavo apie 12 – 15 proc. šio kiekio. Tai yra, beveik 450 tūkst. kilovatvalandžių.
Dar praėjusiais metais, kai elektros kainos nebuvo tokios grėsmingos, bendrovėje buvo nuspręsta senąsias orapūtes pakeisti dviem naujomis, taip mažinant nuotekų valymo sąnaudas. Praėjusių metų pabaigoje atlikusi viešųjų pirkimų procedūrą, įmonė neseniai sulaukė užsakytų ir šiemet birželį pagamintų įrenginių.
Palangos biologinio valymo įrenginiuose Būtingėje pradėtos eksploatuoti pažangiausios amerikiečių gamybos 50 kilovatų galios orapūtės TurboMAX. Tai yra naujiena net ir Europoje, kurioje jas naudoja tik 270 įmonių. Lietuvoje iš viešųjų geriamojo vandens tiekėjų tokias orapūtes yra įsigijusi ir naudoja vienintelė Vilniaus vandentiekio įmonė.
Vienos TurboMAX orapūtės per valandą paduodamo oro srautas gali siekti apie 3 tūkst. kubinių metrų. Tai du kartus daugiau, nei oro paduodavo ankstesnis įrenginys. Naujosios orapūtės naudoja žymiai mažiau elektros energijos dėl modernių naujos kartos pastovaus magneto sinchroninių variklių su tiksliu greičio valdymu, naujais bekontakčiais „ore pakibusiais“ guoliais.
Gerokai paprastesnis ir pigiau atsieinantis techninis aptarnavimas – dėl bekontakčių guolių jų nebereikia tepti alyva ir keisti tepalų. Be to, varikliuose nereikia keisti diržų, nes jų paprasčiausiai nėra. Dėl modernių technologinių sprendimų dirbant šioms orapūtėms nebelieka įprastos vibracijos ir gerokai sumažėja variklių skleidžiamas triukšmas. O dėl betepalinės technologijos, nesusidaro pavojingos atliekos – panaudoti tepalai.
Tačiau svarbiausia, kad šioms orapūtėms prireiks dvigubai mažiau elektros energijos.
Lyginant su ankstesnėmis elektros sąnaudomis, esant dabartinei elektros kainai, kuri svyruoja apie 20 centų, bendrovė "Palangos vandenys" per metus sutaupys apie 60 tūkst. eurų, o investicija į naująsias orapūtes turėtų atsipirkti jau po pusantrų metų.
UAB „Palangos vandenys" informacija
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Antano Virginijaus Krištopaičio tapybos darbų paroda ,,Tarp vandenų“
2023 10 02 | Rubrika: Miestas
Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje spalio 2 – 31 d. eksponuojama klaipėdiečio tapytojo Antano Virginijaus Krištopaičio darbų paroda ,,Tarp vandenų“.
Didžiausias mobilaus ryšio operatorius Lietuvoje „Tele2“ mažina populiarių interneto ir pokalbių planų kainas savo klientams.
„Palangos vandenų" investicija mažina elektros poreikį
2022 11 10 | Rubrika: Verslas pinigai
Šiais metais sparčiai didėjusi elektros energijos kaina UAB „Palangos vandenys" skatina mažinti jos naudojimą įmonės darbo procese diegiant pažangiausius technologinius sprendimus.
Vandens Palangoje daugiausiai suvartoja trys "banginiai": "Gradiali", "Palangos Gintaras" ir K. Geco "Palanga" ir "Vandenis"
"Palangos tilto" informacija, 2020 12 02 | Rubrika: Miestas
Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.
Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".
Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.
Pradingus elektrai po praėjusio ketvirtadienio vakaro- penktadienio rytmečio audros, palangiškis Petras Cirtautas, gyvenantis Palangoje, Gintaro g. 17., tris dienas desperatiškai ieškojo pagalbos, o jos sulaukė ankstyvą pirmadienio rytą.
Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" 2
"Palangos tilto" informacija, 2019 09 28 | Rubrika:
Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).
Nauja laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė 6
2013 07 22 | Rubrika: Skundų dėžutė
Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.
Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.