Jono Šliūpo muziejų pasiekė ypatinga dovana iš Los Andželo (JAV)
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų pasiekė išskirtinė dovana iš Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Los Andžele (JAV) – originali Jono Šliūpo knyga „Lietuvių tauta senovėje ir šiandien“ antras tomas. Pirmasis knygos tomas pasirodė dar 1904 metais. Knyga perleista 1905 metais, Plimute, Pensilvanijos valstijoje (JAV). Išleista leidykloje „Vienybė lietuvininkų“. Knyga buvo archeologės Marijos Gimbutienės (1921-1994) asmeninėje bibliotekoje Los Andžele.Šiemet muziejus mini 35-erių metų įkūrimo jubiliejų (atidarytas 1989 m. liepos 7 d.), tad tai tikrai reikšminga dovana. Dėkojame už šią istorinę vertybę LR generalinio konsulato Los Andžele atstovams. Dovanota knyga keliaus į Lietuvos nacionalinio muziejų restauracijai, vėliau grįš į Jono Šliūpo muziejų.
J. Šliūpas buvo labai produktyvus kūrėjas – paliko daugiau kaip 70 knygų, vertimų, sekimų, nepaprastai daug publicistikos. Jis rašė istorijos, literatūros istorijos, literatūros kritikos, filosofijos, sociologijos, etikos, estetikos, politikos ir kitais klausimais. Daug dėmesio skyrė lietuvybei. Kaip prisimena teisininkas Aleksandras Mauragis (1909-2006): „Dr. J. Šliūpas, kaip jau rašiau, turėjo didelę biblioteką, įvairių knygų, bet jos man buvo sunkiai prieinamos, nes didelė dalis knygų buvo angliškų, vokiškų, prancūziškų, rusiškų, lenkiškų. Nemaža buvo ir lietuviškų - daugiausia Universiteto leidinių.“ Šiemet net du kartus - balandį ir liepą muziejų aplankė Mauragių šeimos palikuonys iš Australijos. Mindaugas Mauragis (g. 1942), būdamas dviejų metukų, su seserimi Nijole (g. 1938), tėvais Aleksandru ir Sofija bei močiute Ieva gyveno pas Šliūpus Palangoje. Artinantis sovietų okupacijai visi drauge 1944 metų spalio mėnesį išvyko į Kretingą, o iš ten prasidėjo ilga jų kelionė į Vakarus. Pas Aleksandrą Mauragį buvo daug knygų, kurias jis gavo iš asmeninės J. Šliūpo bibliotekos Palangoje bei lazda su kuria J. Šliūpas pasiramstydavo iki pat mirties. Knygas ir lazdą perdavė J. Šliūpo sūnui Vytautui. Dabar šie daiktai saugomi VU ŠAIC Aušrininko dr. Jono Šliūpo archyve Šiauliuose. Mauragių šeima pažadėjo pasidalinti nuotraukos iš gyvenimo akimirkų pas Joną Šliūpą Palangoje.
Muziejus kol kas neturi nuolatinės ekspozicijos skirtos Jonui Šliūpui – ji kūrimo procese. Šiuo metu muziejaus darbuotojai ieško daiktų, dokumentų, nuotraukų naujai ekspozicijai, todėl esant galimybei muziejus prašo perduoti (dovanojant ar atlygtinai) arba laikinai paskolinti Palangos burmistro muziejui daiktus susijusius su Jonu Šliūpu ar jo žmona palangiške Grasilda Grauslyte-Šliūpiene. Jūsų perduoti eksponatai, padės atskleisti ir papasakoti įdomias Palangos tarpukario istorijas ir Jono Šliūpo gyvenimo detales bei praturtins ekspoziciją. Kontaktai - [email protected] arba tel. +370 612 86114.
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus informacija
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
PALANGOS IR GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ JUBILIEJUS 2024-07-13 09:04 (IP: 162.158.103.40)
Lygiai prieš 200 metų grafai Tiškevičiai 1824 m. liepos 13 d. įsigijo Palangą su Darbėnais ir Grūšlauke. Taip Palangoje atsirado grafai Tiškevičiai, kurių dėka Palanga iš mažo pasienio miestelio tapo didžiausiu ir žymiausiu Lietuvos kurortu. Su Palangos ir Tiškevičių 200-čio jubiliejumi!Taip pat skaitykite
Jono Šliūpo muziejų pasiekė ypatinga dovana iš Los Andželo (JAV)
2024 07 12 | Rubrika: Miestas
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų pasiekė išskirtinė dovana iš Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Los Andžele (JAV) – originali Jono Šliūpo knyga „Lietuvių tauta senovėje ir šiandien“ antras tomas.
Į Jono Šliūpo muziejų sugrįš istorijų pasakojimo stovykla
2024 05 22 | Rubrika: Miestas
Šią vasarą liepos 8–11 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vėl kvies į dienos stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves „Mano istorija“ 10–14 metų paaugliams.
Tarptautinei muziejų dienai skirtas koncertas
2023 05 11 | Rubrika: Miestas
Tarptautinei muziejų dienai skirtame koncerte Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai, pagrindinių vaidmenų atlikėjai – sopranas Rasa Ulteravičiūtė-Kazlauskienė ir tenoras Tadas Jakas.
Gegužės 14 d., šeštadienį, jau septynioliktąjį kartą Lietuvos muziejai atsivers naktį. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus jungiasi prie Europos muziejų nakties renginių ir kviečia lankytojus išgirsti intriguojančias istorijas iš aušrininko bei gydytojo gyvenimo.
Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų.
Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga
***, 2021 07 06 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis
Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga
Pro kurorto muziejų tiesiamas naujas kelias – Lietuvos muziejų kelias
2021 06 28 | Rubrika: Miestas
Šis kelias vingiuos liepos 2 d. 18 val. , o jį poezijos posmais nuties Palangos literatai: Nijolė Bagdonienė, Zita Pūkinienė, Vytautas Lukšas, Dalia Petkuvienė, Asta Brazaitienė, Janina Vambutienė, Nijolė Fultinavičienė, Alma Viskontienė, Stefanija Šaltienė, Jonas Brazdžionis, Nerijus Stasiulis, Adelė Daukantaitė, Eglė Baranauskaitė, Albinas Antanas Kazlauskas.
Jau artimiausiu metu Palangos lavinimo įstaigas pasieks ypatinga Švietimo ir Mokslo ministerijos dovana - 400 planšečių.
Ekskursiją į Palangos gintaro muziejų galima padovanoti ir gimtadienio proga
2017 06 15 | Rubrika: Kultūra
Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....
Liu Zengvenas: „Palangą gaubia ypatinga kultūrinė aura“
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 07 07 | Rubrika: Miestas
„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.