Garsiąją mokslininkę Birutę Galdikas sužavėjo Palanga

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-26
Peržiūrėta
2180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvių kilmės pasaulyje garsi antropologė, gamtosaugininkė, įžymiausia orangutangų tyrinėtoja profesorė Birutė Galdikas lankėsi Lietuvoje.

Viešnagės metu mokslininkė pirmą kartą atvyko į Palangą susitikti su giminaičiais. Po varginančios kelionės į Palangą, sekmadienį, mielai ir šiltai bendraujanti profesorė, prisipažino, kad nors tik pusdienį jai pavyko pabūti kurorte, tačiau liko sužavėta ir pakerėta šio gamtos kampelio grožio. Jai didžiulį įspūdį paliko tiltas į jūrą bei buvo nustebinta jūroje pamatyta gulbe.

 

Beveik 39 metus praleidusi Indonezijos miškuose mokslininkė sakė, kad prieš dešimtmetį viešėdama Lietuvoje, ji jautėsi lyg grįžusi namo. Jos žodžiais, šis jausmas stebina iki šiol, nors ji gimusi Vokietijoje. B.Galdikas pasakojo, kad jos tėveliai labai puoselėjo lietuvybę, tad nieko stebėtino, kad šaknų išrauti neįmanoma.

Šiuo metu B.Galdikas globoja apie 300  medžiuose gyvenančių orangutangų koloniją, kuri laikoma didžiausia pasaulyje. Gamtosaugininkės teigimu, ji įsikūrė Borneo salos tropikų miškuose, norėdama išsaugoti orangutangus, kurie sparčiai nyko. Mokslininkė buvo viena iš trijų daktaro Louiso Leakey pasekėjų, pasiryžusių tirti paskutiniąją, medžiuose gyvenančią žmogbeždžionę, likusią šioje žemėje.

„Iš tų 300 šimtų orangutangų, iš džiunglių į stovyklą pasimaitinti ateina apie pusė. Jie aplanko mane ir tai man yra didžiausia malonė, kurią patiriu. Mano meilė šiems gyvūnams beribė,“ – apie neatsiejamą savo gyvenimo dalį nuoširdžiai pasakojo profesorė. Grįžusi iš Lietuvos, B.Galdikas vėl pasuks į Borneo.

Mokslininkė nors ir trumpai, tačiau panoro pamatyti  pusseserės Romos Mažutienės, dirbančios Darbo biržos direktorės pavaduotoja, darbovietę. B.Galdikas pamačiusi pastatą, teištarė, kad tai gražiausias statinys Palangoje, pasidžiaugusi, kad giminaitei sudarytos sąlygos dirbti modernioje aplinkoje. Beje, B.Galdikas net nusifotografavo prie pastato. R.Mažutienės teigimu, tarp jų giminystės ryšiai tamprūs, nes esančios labai panašios. „Padovanojau pusseserei gintarinius karolius, kuriais ji nedelsiant pasipuošė. Be abejo, Birutė labai nori ir kviečia, kad aplankyčiau ją Borneo saloje ir manau, jog tokią galimybę surasiu“, - sakė vienos iš garsiausių pasaulyje mokslininkės giminaitė.

Sekmadienį po pietų giminės įžymiąją mokslininkę nuvežė į Nidą, kur gamtosaugininkei didžiulį įspūdį paliko reliktinės kopos bei kraštovaizdis.

Praėjusį pirmadienį Kauno Vytauto Didžiojo universitete daugelio prestižinių pasaulio universitetų lektorei, keleto knygų apie nykstančią orangutangų rūšį autorei įteiktos garbės daktaro regalijos. Taip pat ji Kauno Botanikos sode skaitė paskaitą „Kodėl nyksta orangutangai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Higiena itin svarbi atliekant grožio procedūras, siekiant išvengti infekcijų ir ligų. Iš tikrųjų grožio paslaugas galima teikti tik turint leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 d. 20:30 val., tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“ kviečia į šventinį Gala koncertą „Palangos koncertų salėje“, kur pirmą kartą pasirodys veržlus, kūrybingas ir nuolat stebinantis Latvijos radijo bigbendas. 


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Kurorto gimnazistams įspūdį paliko asmenų sulaikymo kambarys

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokiniai tęsia pažintį su Palangos miesto teisėsaugos organais. Šį kartą buvo pakviesti teismo pirmininkės Ingridos Krušienės susipažinti su Palangos teismo darbu, pareigybėmis, studijų galimybėmis. Gegužės 8 dieną susipažinę su civilinės bylos procesu virtualioje teismo posėdžio salėje, gimnazistai patys inscenizavo šį procesą pagal...


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Pasaulyje pripažinta lietuvių kilmės mokslininkė, antropologijos profesorė, gamtosaugininkė, žymiausia orangutangų tyrinėtoja Birutė Marija Galdikas – unikali asmenybė. Nors į Lietuvą ir Palangą „beždžionių  profesorė“ atvyksta retai, čia jos visuomet su didžiausiu džiaugsmu laukia ir palangiškė, B. M. Galdikas pusseserė, Roma Mažutienė. Šią savaitę...


Lietuvių kilmės pasaulyje garsi antropologė, gamtosaugininkė, įžymiausia orangutangų tyrinėtoja profesorė Birutė Galdikas lankėsi Lietuvoje. Viešnagės metu mokslininkė pirmą kartą atvyko į Palangą susitikti su giminaičiais. Po varginančios kelionės į Palangą, sekmadienį, mielai ir šiltai bendraujanti profesorė, prisipažino, kad nors tik pusdienį jai pavyko pabūti kurorte, tačiau liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius