2014-aisiais laukiantys pasikeitimai, apie kuriuos būtina žinoti

"Delfi", 2014-01-02
Peržiūrėta
2112
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2014-aisiais laukiantys pasikeitimai, apie kuriuos būtina žinoti

Skirtingos šalys visame pasaulyje įžengė į naujuosius metus, pristatydamos naujus įstatymus, taisykles ir pareigas. „The Guaridan“ pateikia keletą svarbiausių ir labiausiai intriguojančių.
Kokie gi pokyčiai mūsų laukia? Jei važiuosite automobiliu su savo vaikais Oregone, net nemėginkite prisidegti cigaretės – tai taps neteisėta. Jei vairuosite automobilį Šveicarijoje, įjunkite priekinius žibintus, net jei važiuosite vidurdienį.
Geros naujienos laukia bulgarų ir rumunų: nuo sausio 1-osios panaikinami šių dviejų skurdžiausių Europos Sąjungos (ES) valstybių piliečiams skirti darbo apribojimai kitose ES šalyse. Nepaisant dešiniųjų politinių pažiūrų asmenų šiurpą keliančių prognozių, nėra jokių priežasčių manyti, kad tai sukels staigų darbininkų iš šių valstybių antplūdį.
Jei kartais nuspręsite vykti į Latviją apsipirkti, jums nebeprireiks latų – ši šalis nuo sausio 1-sios tapo 18-ąja euro zonos nare.
Nuo sausio 1-sios Rusija metams perima vadovavimą Didžiajam aštuonetui (G8), o Graikija, savo ruožtu, perima pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai vadžias.
Taip pat pasaulio laukia mažiau reikšmingi įstatymai, kuriems, tiesą pasakius, reikia papildomo paaiškinimo. Jei gyvenate Prancūzijoje, jūsų namai galės būti patikrinti dėl elektromagnetinės spinduliuotės. Jei būsite suimti šioje šalyje, nuo sausio 1-osios policijos pareigūnai įpareigoti į jus kreiptis „jūs“, o ne „tu“.
Vengrijoje nuo naujųjų metų skurdžiausiems gyventojams bus suteikiamas nemokamas kapas, karstas ar urna ir netgi nemokamas kastuvas kapo duobei iškasti.
Dar viena naujovė, kuri mūsų laukia ateinančiais metais, tai žinia, kad nuo šiol kiekvieni metai bus skirti tam tikrai problemai ar temai. Taigi būkite pasiruošę ir pasirūpinkite būtinais jūsų darbotvarkės pakeitimais tam, kad pasirengtumėte Tarptautiniams žemės ūkio metams, Tarptautiniams kristalografijos metams, Tarptautiniams mažų salų vystymosi metams ir pan.

Europos Sąjunga
Emigrantams iš Rumunijos ir Bulgarijos panaikinami darbo ES apribojimai.
Graikija perima pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.
Latvija jungiasi prie euro zonos.
Europos fiskalinis susitarimas, priversiantis euro zonos valstybes vykdyti subalansuoto biudžeto reikalavimus, tampa galiojančiu.

Jungtinė Karalystė (JK)
Įsigalioja naujosios taisyklės, pagal kurias nuo šiol imigrantai turės laukti tris mėnesius, kol galės kreiptis dėl pašalpų suteikimo.
Londono gaisrų gesinimo tarnyba tampa pirmąja tarnyba šalyje, taikančia apmokėjimo schemą už melagingus iškvietimus dėl pastatų, tokių kaip ligoninės, oro uostai ir studentų bendrabučiai.
Įsigalioja naujosios taisyklės dėl slaptųjų policijos pajėgų, pagal kurias bus taikomi griežtesni reikalavimai įgaliojimų suteikimui.
Traukinių bilietų kainos didinamos vidutiniškai 4,1 proc.
Skautų sąjunga ima taikyti naująsias taisykles, pagal kurias nebebus privaloma prisiekti atlikti savo pareigą prieš Dievą.
Diskreditavimo įstatymas pakeis įstatymus dėl šmeižto.
 

Prancūzija
Asmenims leidžiama importuoti 10 pakelių (200 vienetų) cigarečių.
Minimalus valandinis atlyginimas pakeliamas 10 euro centų (0,34 lito) iki 9,53 euro (32,91 lito).
Įsigalioja energetinių gėrimų mokestis – 1 euras (3,45 lito) už litrą.
Nepilną darbo dieną dirbantis asmuo turės dirbti 24 valandas per savaitę.
Bet kas gali pareikalauti, kad šio asmens namai būtų patikrinti dėl elektromagnetinės spinduliuotės. Ta pati taisyklė taikoma ir viešosioms erdvėms.
Įsigalioja naujasis elgesio kodeksas, pagal kurį policijos pareigūnai privalės į įtariamuosius ir visuomenės narius kreiptis „jūs“, o ne „tu“. Ant jų uniformos atsiras numeris, pagal kurį juos bus galima identifikuoti.
Asmens tapatybės kortelės galiojimas pailginamas nuo 10 iki 15 metų.

Vokietija
Vairavimo teisių taškų kaupimo sistema supaprastinama. Už smulkesnius nusižengimus bus gaunama mažiau taškų, tačiau vokiečiams pakaks vos 8 taškų (vietoje 18) tam, kad netektų teisės vairuoti.
Sidabro mokestis kyla nuo 1 euro (3,45 lito) iki 2 eurų (6,9 lito) už unciją.
Nuo sausio 1-osios vokiečiai uždirbs mažiau iš savo butų pernuomavimo. Anksčiau šios šalies piliečiai galėjo padengti 60 kv. m. buto nuomos kainą be jokių mokesčių, tačiau nuo ateinančių metų jie galės susigrąžinti ne daugiau nei 1 000 eurų (3 4528 litus) per mėnesį.
Universitetams ir bibliotekoms leidžiama skaitmeninti ir kelti meno darbus, nuotraukas ir knygas, kurių autoriai negali būti identifikuoti, į internetą be leidimo suteikimo. Anksčiau tai buvo leidžiama daryti tik gavus išsamų autorinių teisių savininko leidimą.

Šveicarija
Prasideda konkursas dėl naujojo valstybės himno.
Automobilių priekinių žibintų įjungimas tampa privalomas.

Rusija
Perima vadovavimą G8.

Pagal „Delfi”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pastaruosius kelis mėnesius vis dažniau girdime apie visame pasaulyje augantį darbuotojų atleidimų skaičių – ši tendencija ypač ryški technologijų sektoriuje.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Tikrai yra daugybė žmonių, kurie svajoja apie nuosavą namą, kurį pasistatys pagal savo svajonių projektą. Jeigu skaitote šį straipsnį, tai tikriausiai esate vienas(-a) iš jų. Dabartiniame pasaulyje tikrai nesunku rasti žavaus namo projektą ir jį įgyvendinti, pasamdžius patikimą statybininkų komandą. Tačiau vis augant statybų reglamentų reikalavimui bei kylant NT kainoms, yra daugybė dalykų...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Skirtingos šalys visame pasaulyje įžengė į naujuosius metus, pristatydamos naujus įstatymus, taisykles ir pareigas. „The Guaridan“ pateikia keletą svarbiausių ir labiausiai intriguojančių.


Šeštadienį, pro simboliškai prie naujojo įėjimo į Gintaro muziejų Tiškevičių rūmus projektavusio vokiečių architekto Franco Heinricho Švechteno suprojektuotą, bet tik dabar, praėjus daugiau nei šimtui metų, pastatytą ir lygiai 17 val. įžiebtą žibintą Lietuvos dailės muziejaus direktorius, Palangos miesto garbės pilietis Romualdas Budrys kvietė...


Vakar Tarybos posėdžių salėje nuo labo ryto už mero ir vicemero nugarų buvo neįprasta matyti bruzdančius vyrukus – buvo baigiami Tarybos posėdžių transliacijos įrangos derinimo darbai. O popiet, laikrodžio rodyklėms rodant šiek tiek po pirmos valandos, miesto meras Šarūnas Vaitkus iškilmingai paskelbė: „Kolegos, mus mato visa Lietuva“.  Ir ne tik...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius