„Ramybės“ galerijoje – piešiniai, potėpiai ir autorinė juvelyrika

Palangos tiltas, 2022-06-08
Peržiūrėta
1644
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – piešiniai, potėpiai ir autorinė juvelyrika

Vasaros sezoną pradedanti „Ramybės“ galerija šįvakar, birželio 10-ąją, 18.00 val. kviečia į pirmojo šiais metais ciklo, tradiciškai apjungsiančio tris parodas, atidarymą. Pasirinkusieji vakarą praleisti galerijoje ir susitikti su kūrėjais išvys piešinius, tapybos darbus ir šiuolaikinę autorinę juvelyriką.

„Ramybės“ galerijos didžiojoje salėje veržlią ir spalvingą parodą „Skylantys paviršiai“ pristatys jaunas tapytojas Kazimieras Jackevičius. Šis 2017 m. Vilniaus dailės akademijoje Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedroje magistrantūros studijas baigęs dailininkas modernistas, pasak menotyrininko Alberto Vaidilos, erdvės vaizdavimą pakeičia  plokštuma. 

„Kai kuriuose paveiksluose skirtingų spalvų plokštumos, sujungtos įvairiais rakursais, sukelia iliuzorinį erdvės įspūdį bei netikėtas konfigūracijas, laužančias perspektyvos dėsnius. Šios savitos struktūros pagyvinamos daiktų, žmonių figūrų užuominomis, spalvinėmis dėmėmis, abstrakčiomis geometrinėmis figūromis arba jų deformacijomis, taip pat neryškiais spalviniais niuansais, reljefiniais potėpiais“, – apie K. Jackevičiaus tapybą atsiliepia A. Vaidila.

Baltojoje „Ramybės“ galerijos salėje parodą „Šešėlių žaismas“ pristatys dar vienas jaunosios kartos menininkas Rolanas Stankūnas, 2017 m. baigęs tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, ir nuo 2009 m. dalyvaujantis grupinėse ir personalinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

„Mane domina tai, kaip šešėliai transformuoja aplinką, suteikia jai savitą atmosferą, padaro ją išraiškingesnę, gyvesnę, mįslingesnę. O kai kuriais atvejais šešėliai drastiškai modifikuoja vaizdinį, paverčia jį neatpažįstamu, abstrakčiu, iliuziniu. Visus šiuos šešėlių žaismus „gaudau“ fotoaparatu ir perkeliu į piešinius“, – apie į piešinius perkeltą „pagautą“ šešėlių žaismą, vizualiai transformuojantį objektus, ant kurių jie krenta – iki pat visiško vaizduojamų objektų ištirpimo abstrakčių šešėlių žaismėje – kalba R. Stankūnas.

Kontrasto principu naudojamų medžiagų ir formų žaismą, įtraukiantį žiūrovą į diskusiją, savo parodoje „Ne/užsimerkę“ pritaiko ir autorinės šiuolaikinės juvelyrikos kūrėjai Tadas Deksnys, Marytė Dominaitė, Ieva Grigienė, Dalius Ilginis, Rasa Ilginė, Vytautė Jankūnaitė, Kamilė Stanelienė ir Agnė Žaltauskaitė.

Ne pirmą sezoną savo naujausius darbus „Ramybės“ galerijoje pristatantys juvelyrai sako, jog parodos tema reflektuoja su šių dienų aktualijomis ir kviečia Ne/užsimerkti, kviečia tapti kūrėjų diskusijos apie patiriamas jausenas, šviesą ir tamsą, užfiksuotas patirtis ir požiūrius dalyviu. 

„Būti stebėtoju ar įsitraukti? Šviesa ar tamsa? Tai metas, kai viskas išryškėja – gyvenimo trapumas, pasiaukojimas, valia veikti, atjauta, vidinė stiprybė ar noras užsimerkti prieš tiesą, godumas,– visa paletė šviesių ir/ar tamsių atspalvių“, – autoriams kylančius ir žiūrovams keliamus klausimus apibendrina parodos kuratorė R. Ilginė.

„Ramybės“ galerijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ramybės“ galerija Palangoje tęsia vasaros parodų ciklą.


Vasaros sezoną pradedanti „Ramybės“ galerija šįvakar, birželio 10-ąją, 18.00 val. kviečia į pirmojo šiais metais ciklo, tradiciškai apjungsiančio tris parodas, atidarymą.


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Šeštadienį „Ramybės“ galerijoje buvo atidaryta paroda, kurios laukta net tris metus: pirmąkart Palangoje garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko (1929–1977)piešinių ir grafikos darbų ekspoziciją pristatė dailininko dukra Aistė Krasauskaitė. Tuo pačiu, laikantis galerijos tradicijų šalia plačiai žinomų menininkų pristatyti naujus vardus...


Šių metų sezoną „Ramybės“ galerija užbaigia išties neeiline paroda: pirmąkart į Palangą atkeliaus garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko piešiniai ir grafikos darbai. Tuo pačiu metu rugsėjo 8-ąją 18 valandą bus atidaryta dailininkės Urtės Bimbaitės personalinė paroda „Iš vandens“, o nuo rugsėjo 13 d. „Ramybės“ galerijoje bus...


1965–1967 metais mes buvome kurso draugai tuomečio, ordinais apdovanotojo Vilniaus Vinco Kapsuko universiteto Istorijos-filologijos fakultete, studijuojant lietuvių kalbą ir literatūrą. Studijuojant ir studentaujant, keiksnojant tarybinę santvarką ir saugumiečius, pametant blaivios nuovokos ir žinojimo, kokia kalba kalbėjo mūsų mamos, senelės, kokius darbus dirbo jų vyrai –...


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


„Ramybėje“ – I. Žukauskytės juvelyrika „Debesų atspindy“

„Palangos tilto” informacija, 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta Irenos Žukauskytės juvelyrikos paroda „Debesų atspindy“. Gan simboliška, jog paroda atidaryta kartu su garsiojo Prano Gailiaus paroda „Rožės Palangai“ – žymusis Prancūzijoje gyvenantis tapytojas kilęs iš to paties krašto, kaip ir juvelyrė.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius