Mokyklų sporto salės mokinių po pamokų... nelaukia?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-11-08
Peržiūrėta
2039
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokyklų sporto salės mokinių po pamokų... nelaukia?

„Laukia, oi, kaip laukia“, – išgirdę suformuluotą pokalbio temą tvirtino Palangos mokyklų kūno kultūros mokytojai. Ir lauktų dar labiau, jeigu mokytojai nebūtų įsprausti į ribotą papildomų valandų grafiką bei tų pačių valandų kiekį. Vienų vaikų salėje juk nepaliksi...

„Netelpa“ į laiką
„Aš, va, ir dabar laukiu ateinant vaikų į sporto salę, – prieš ketvirtą valandą popiet sakė Senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja ekspertė Dalia Rakauskienė. – Ir patys vaikai kaip katinai aplink langus vaikšto, sportuoti nori. Tačiau – būkim biedni, bet teisingi – altruistų laikai baigėsi, nors tiek aš, tiek kolegės ir per moksleivių atostogas treniruotes vedam. Ir tarpklasines varžybas – tiek populiariojo krepšinio, tiek ne mažiau populiaraus tinklinio, – savo laisvu laiku organizuojame. O valandų užklasinei veiklai, tų valandų, už kurias gauname atlyginimą, labai mažai. Ir mes patys, ir sportuoti norintys vaikai į jas tiesiog „netelpame“.
Mokytojos teigimu, jeigu būtų įmanoma skirti daugiau vadinamųjų užklasinių valandų kūno kultūrai, tai ir moksleivių į gimnazijos sporto salę sportuoti ateitų dar daugiau.
„Šiemet susidūriau su tokia problema: turiu keturias papildomo ugdymo valandas. Ir turiu vyresniąsias klases ir vadinamus „mažiukus“. Sportuoti nori tiek vieni, tiek kiti. Tačiau didžiųjų su mažaisiais juk nesuleisi – tiesiog nekorektiška būtų: didieji jau daug toliau pažengę, o mažuosius dar jaukintis reikia. Tad kol kas treniruojamės po vieną akademinę valandą. O kas yra treniruotei 45 minutės? Tik gerai apšyli“, – pasakojo mokytoja. Ir pridūrė, kad sportuoti norintys moksleiviai, mokytojų patarti, ir į sporto centro užsiėmimus eina, ir, pavyzdžiui, tinklinio žaisti – į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą.

Mokyklos galimybės – ribotos
„Kaip tik dabar dirbame, sportuojame manieže, treniruoklių salėje“, – kaip ir kolegė iš Senosios gimnazijos atsakė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas metodininkas Arvydas Dočkus. Ir pratęsė irgi beveik taip pat, kaip D.Rakauskienė. – Salės galimybės patenkintų visų moksleivių, norinčių po pamokų sportuoti, poreikius. Bet jų negali patenkinti mokyklos galimybės: kuo mažesnė ugdymo įstaiga, kuo mažiau klasių komplektų, tuo mažiau papildomų valandų popamokinei veiklai. Va, ir šiandien atėję vaikai – nuo septintokų iki dešimtokų – sakė norintys treniruotis ir pirmadienį, ir trečiadienį, ir penktadienį. O aš turiu tik vieną valandą“.
Pasak mokytojo, moksleiviai noriai eina į treniruoklių salę. Ir tai – nieko keista: klubuose už treniruotes reikia mokėti nuo 60 iki 80 Lt, mokykloje viskas nemokama. Ir vietos daug, ir treniruokliai nauji. Tad pedagogai, kad bent kiek patenkintų vaikų poreikius, kaip sako A.Dočkus, moksleiviais „keičiasi“: norintys lanko visų mokytojų užsiėmimus.
„Pačioje salėje šiandien sportuoja 20 moksleivių. Tilptų ir daugiau. Yra visos galimybės – kad tik jie sportuotų“, – sakė A.Dočkus, pridūręs, jog daugiau papildomų valandų reikėtų ne tik kūno kultūrai, bet ir kitiems dalykams.

Skyrė daugiau valandų
„Mes Šventojoje aktyviai judame, – išgirdęs jam užduotą klausimą pajuokavo jau tris dešimtis metų su moksleiviais dirbantis mokytojas metodininkas Kazys Litvinas. – Ir sporto salė po pamokų nėra užrakinama ar neprieinama moksleiviams“.
Pasak pedagogo, Šventosios pagrindinėje mokykloje popamokiniam su sportu susijusiam ugdymui skiriama užtektinai laiko. Bėda, kad moksleivių čia likę ne per daugiausiai. Tačiau, kai reikia sukviesti komandas Palangos miesto varžyboms, rinktis yra iš ko.
„Du kartus per savaitę vyksta futbolo treniruotės, tiek pat kartų – krepšinio, – vardijo K.Litvinas. – Vyresnieji aštuntų-dešimtų klasių vaikinai lanko bendrojo fizinio lavinimo parengimo treniruotes. Jie ir pasportuoja, ir treniruoklių salėje pasitreniruoja, ir daro tai labai noriai. Be to, šiais mokslo metais Sporto centras skyrė mums, šventojiškiams, papildomas šešias valandas – tokia lyg paruošiamoji grupė, kurią lanko mažesnieji – nuo pat pirmokų. 80 proc. laiko skiriama krepšiniui, 20 proc. – bendram fiziniam pasirengimui. Tad penkias dienas per savaitę sporto salės durys atviros iki pat pusės penkių vakaro“.
K.Litvinas užsiminė, kad Šventojoje vaikai turi iš ko rinktis ir be kūno kultūros užsiėmimų – yra ir muzikos, ir dailės filialai. „Jeigu jų nebūtų, gal dar daugiau vaikų sportuotų. Nors yra ir tokių, kurie spėja ir pasportuoti, ir menais užsiimti“, – sakė mokytojas metodininkas.

Jūsų komentaras:

2013-04-26 08:49 (IP: 82.135.209.244)
...futbolo komanda, krepšinio komanda, kitos sporto šakos pritraukia tikrai nemazai vikų.

2013-04-26 08:46 (IP: 82.135.209.244)
su sportu susijusių renginių tikrai Palangoje yra

Pasiūlymas 2013-02-11 20:28 (IP: 84.15.182.156)
Palangoje yra aktyvių sporto mokytojų, o žiemos sporto šventės nėra.

Sportas 2013-02-11 19:42 (IP: 84.15.185.189)
Sportas tai sveikata

Jonas 2013-02-11 16:53 (IP: 82.135.209.244)
Baltijos mokykloje tikrai sudaromos sąlygos vaikams sportuoti.

Smagu 2013-02-11 16:48 (IP: 82.135.209.244)
Smagu ,kad mokytojai sudaro visas galimybęs vaikams sportuoti.

Taip pat skaitykite

Pradedamas įgyvendinti Dviračių saugyklų/stoginių įrengimo prie Palangos miesto viešųjų įstaigų projektas – sutartis su rangovais jau pasirašyta, darbai prasidės artimiausiu metu.


Nors moksleivių  beveik visoje šalyje mažėja, Palanga – maloni išimtis: miesto mokyklų duris rugsėjo 1-ąją pravers daugiau mokinių. 


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


Ką veikti po pamokų? Šį klausimą, prasidėjus naujiems mokslo metams, kelia ir kurorto moksleiviai, ir jų tėvai, ir pedagogai. Valstybei didinant dėmesį popamokiniam moksleivių ugdymui, Palangos moksleivių klubas vėl tikisi sulaukti jo veikla susidomėjusių moksleivių. „Didžiausias mūsų rūpestis, kad mums trūksta pedagoginių valandų – tai yra pas mus dirbantys mokytojai turi...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


„Laukia, oi, kaip laukia“, – išgirdę suformuluotą pokalbio temą tvirtino Palangos mokyklų kūno kultūros mokytojai. Ir lauktų dar labiau, jeigu mokytojai nebūtų įsprausti į ribotą papildomų valandų grafiką bei tų pačių valandų kiekį. Vienų vaikų salėje juk nepaliksi...


Konkurencija tarp mokyklų – išpūstas dalykas?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 18 | Rubrika: Jūros vaikai

Ne paslaptis, kad tarp mokyklų – ypač didesniuose miestuose – vyksta savotiška konkurencija: jau nuo seno yra susiklosčiusi nuomonė, kad vienoje geriau parengiami „tiksliukai“, kitoje – humanitarai, trečia apskritai laikoma „stipresne“. Tam tikros alyvos į ugnį šliūkšteli ir devinti metai žurnalo „Veidas“ skelbiami...


Kas galėtų ginčytis, kad šiais visuotinės kompiuterizacijos ir su ja susijusio nejudraus gyvenimo būdo laikais mes – nuo mažo iki didelio – judame vis mažiau ir mažiau. Ir mūsų vaikams labai svarbios tampa kūno kultūros pamokos. Tačiau tiek tada, kai mokėsi tėvai, tiek dabar, kai mokosi jų vaikai, dažnai iš moksleivių lūpų nuskamba: „Nenoriu į kūno kultūros...


Palangoje viešėjusios krepšinio rinktinės treneriai susitiko ir su miesto valdžia. Jie pasidžiaugė, kad kurorte gali gerai jaustis ir tinkamai pasiruošti olimpiadai. Pasak rinktinės trenerių Kęstučio Kemzūros bei Roberto Kuncaičio, čia yra gerų, kokybiškų viešbučių, jaučia privatumą.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius