Kaip gyveni, abituriente?

Alfredas PUMPULIS, 2012-05-10
Peržiūrėta
2252
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip gyveni, abituriente?

Įsitempę, bemieges naktis kenčiantys, patinusiais paakiais „besididžiuojantys“ abiturientai vienas kitam dėl artėjančių egzaminų nesiskundžia –  tyliai kenčia. Keletas jų sutiko su „Palangos tiltu“ pasidalinti savo išgyvenimais artėjant egzaminų pradžiai.

 

Baisiausias egzaminas – matematikos

Palangos senosios gimnazijos abiturientė Giedrė Paulikaitė jau pokalbio pradžioje patikino, jog vienintelė mintis, besisukanti galvoje, esą noras išlaikyti visus egzaminus aukštesniu nei vidutiniu įvertinimu.

„Taip pat nepaliauju galvojusi, kaip suspėti viską pasikartoti. Kaip į galvą sukišti visą dvylikos metų kursą?“ – gūžčioja pečiais mergina.

Paklausta, kokio egzamino bijo labiausiai, mergina sakė labiausiai besijaudinanti dėl matematikos egzamino.

„Verčia bijoti matymas, jog pastaruoju metu darau daug klaidų atliekant matematikos uždavinius.  Juolab, stebuklų laikant egzaminą nebūna. Taigi, baimę kelia mokslo spragos“, – pasakojo mergina.

G. Paulikaitė, paklausta kokie jausmai užplūsta jos širdį baigiant dvyliką metų trukusius mokslus, atsakė: „Iš vienos pusės žvelgiant smagu, pagaliau kažkas naujo, nauja aplinka, iššūkiai, nauji žmonės, nauja patirtis bei galimybė praplėsti akiratį, todėl labai džiugu. Tačiau derėtų paminėti, jog tą naujovių spindesį užgožia rūpesčiai dėl ateities: ar įstosi, ar pavyks apsigyventi normaliame būste, kokia bus finansinė padėtis, ar pasirinktas kelias teisingas ir ar neteks nusivilti“.

Didžiausia dilema kylanti žmogui baigiančiam mokslus – kur stoti.

„Klausimas vertas milijono, – juokėsi mergina. – Sunku apsispręsti, kadangi domina ne viena sfera: politika, kriminalistika, psichologija. Tačiau tai daugiau svajonės, realiausias variantas galėtų būti logistika ar psichologija. Taip pat turiu ir planą B – kineziterapiją“.

 

Sunku patikėti, kad baigia mokyklą

Ateities planus kurianti abiturientė pasakojo, jog kur kas mieliau pasirinktų studijas Lietuvoje: Kaune arba Klaipėdoje, tačiau nepabijojo atskleisti vasarą keliausianti į Norvegiją ir galbūt ten pasiliksianti.

„Bet kuris galimas sprendimas kelia nerimo. Juk galiu neįstoti, o mokėti pinigų už mokslus nenori niekas. Taip pat yra ir abejonių, ar, baigus studijas Lietuvoje, bus galima čia įsidarbinti...“ – svarstė mokinė.

Kita abiturientė iš Palangos senosios gimnazijos Indrė Prušinskaitė negalėjo patikėti, jog jau reikės baigti mokyklą.

„Anglų egzaminas gegužės devynioliktą dieną... dar toli...“ – juokavo mergina. Ji pridūrė: „ Dar nesuvokiu, kad egzaminai visai ant nosies galo“. Mergina pasakojo, jog bebaigiant mokyklą širdį užplūsta neapsakomi jausmai: „Iš tiesų bus labai gaila viską palikti“.

Mergina pasakojo labiausiai bijanti gimtosios kalbos egzamino: „Rašinį turėčiau parašyti be jokių sunkumų, tačiau kaip susitvarkysiu su teksto suvokimo užduotimi, gal ir pats Dievas nepasakytų. Ji man kelia didžiausią nerimą“.

Paklausta apie ateities planus I. Prušinskaitė neslėpė, jog norėtų studijuoti choreografiją Vilniuje arba Klaipėdoje: „Ketinimai stoti keitėsi palaipsniui per pastaruosius metus. Taip pat ramybės nedavė klausimas ar vis tik studijuoti Lietuvoje ar vykti užsienin“.

Jos teigimu, labiausiai Lietuvoje gąsdina mokamas mokslas... O daug kur užsienyje, pabrėžia mokinė, bent jau mokslas nemokamas.

 

„Santykiai proto ribose“

Mokytojai tampa itin svarbūs prieš egzaminų maratoną.

„Su mokytojais visada galima susitarti „proto ribose“, – sakė ji ir pastebėjo: „Nors ne visi mokytojai noriai su mumis bendradarbiauja“.

Ko ji pasiilgs baigusi mokyklą?

„Draugų. Dažniausiai po mokyklos baigimo juos išsaugoti sunku“, – sakė mergina.

Ji pridūrė: „Tikriausiai per daug naivu tikėtis, jog visi draugiškai ir noriai bendrausime. Tikri draugai ir liks tikrais draugais. Žinoma, kad su kai kuriais ryšiai visai nutrūks“.

 

Vienas kelias – į Angliją

Savo ateitį siejanti tik su Anglija Palangos senosios gimnazijos abiturientė Veronika Lukoševičiūtė apie savo siekius kalbėjo: „Vienintelė mintis, kuri sukasi galvoje dabar: ar išlaikysiu egzaminus. O jei ir taip, tada kokiais rezultatais“.

Ji taip pat pabrėžė ramumo ir susikaupimo prieš egzaminus svarbą.

Pasiryžusi Anglijoje studijuoti anglų kalbą, mergina teigė, jog, nepaisant atstumų, palaikys ryšius su po Lietuvą bei visą pasaulį išsibarsčiusiais draugais.

O kaip mokytojai šiuo svarbiu metu?

„Su mokytojais sutariu gana gerai, nors žinoma, pasitaiko visko. Jeigu nelaikau egzamino, mokytojai mielai ir noriai padeda „pasikelti“ pažymį, tačiau jei laikau egzaminą, mokytojai į mano sugebėjimus žiūri daug griežčiau“, – nuogąstavo V. Lukoševičiūtė.

Kaip ir G. Paulikaitei, V. Lukoševičiūtei didžiausią nerimą kelia matematikos egzaminas: „Labai jau visko daug mokėti reikia“.

Paprašyta ką nors palinkėti abiturientams, dvyliktokė sakė: „Su palinkėjimais man sekasi sunkiai, bet, duok Dieve, kad jūsų visų lūkesčiai išsipildytų bent iš dalies“.

Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybėje 2023 – 2024 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla paskirta Palangos senoji gimnazija.


Palangos abiturientų visų valstybinių brandos egzaminų vidutinis egzaminų įvertinimas yra aukštesnis už visos šalies VBE įvertinimų vidurkį. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE laikiusių Palangos abiturientų vidutinis egzamino įvertinimas – 50,2 (šalies – 42,4), anglų kalbos VBE – 74,3 (šalies – 61,1), matematikos VBE – 34,1 (šalies – 31,2), biologijos VBE – 60,3 (šalies –50,7), chemijos VBE –...


Nuotolinis mokymas – nemenkas galvos skausmas visiems ugdymo proceso dalyviams: mokytojams, mokiniams ir pastarųjų tėvams. Tačiau, ko gero, labiausiai nagus dabar kramto abiturientai: kaip vyksa abitūros egzaminai? Ar bus jiems deramai pasirengta? „Nėra abejonės, kad nesant (abitūros) egzaminų, aukšti vertinimai pasipiltų už nieką. Mūsų abiturientams tai būtų labai nedėkinga...


Prieš 4 metus puikius sportininkus – Edvardą Narbutą, Viktorą Gečą, Mindaugą Kesminą ir dar per 140 jaunuolių Palangos senojoje gimnazijoje matėme nedrąsiai pradedančius „gimnazisto karjerą“. O praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 2012 metų pirmokams – sportinės sirenos priminė, jog tuoj prasidės abitūros egzaminų tiesioji. Jau 24...


Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Kaip gyveni, abituriente?

Alfredas PUMPULIS, 2012 05 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Įsitempę, bemieges naktis kenčiantys, patinusiais paakiais „besididžiuojantys“ abiturientai vienas kitam dėl artėjančių egzaminų nesiskundžia –  tyliai kenčia. Keletas jų sutiko su „Palangos tiltu“ pasidalinti savo išgyvenimais artėjant egzaminų pradžiai.  


Vis greičiau ir greičiau artėja atsisveikinimo su mokykla šventė – išleistuvės. Vieni dvyliktokai jau pradeda ruoštis šiai šventei, o kitiems išleistuvių planavimo rūpesčius nustelbia įtampa dėl egzaminų. Kaip jaučiasi Palangos senosios gimnazijos dvyliktokai artėjant išleistuvėms? Kokie liks jų prisiminimai apie mokyklą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius