Išleistuvių nuotaikas abiturientams užgožia egzaminų jaudulys

Palangos tiltas, 2012-03-05
Peržiūrėta
2380
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išleistuvių nuotaikas abiturientams užgožia egzaminų jaudulys

 Jūratė RIEPŠAITĖ, Palangos senoji gimnazija, Moksleivių klubo Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

Vis greičiau ir greičiau artėja atsisveikinimo su mokykla šventė – išleistuvės. Vieni dvyliktokai jau pradeda ruoštis šiai šventei, o kitiems išleistuvių planavimo rūpesčius nustelbia įtampa dėl egzaminų. Kaip jaučiasi Palangos senosios gimnazijos dvyliktokai artėjant išleistuvėms? Kokie liks jų prisiminimai apie mokyklą?

 

Išleistuvėms ruošiasi

Palangos senosios gimnazijos abiturientė Ernesta Sprogytė sutiko papasakoti, kaip ji jaučiasi prieš egzaminus.

„Dauguma dvyliktokų, tarp jų ir aš, jau laukiame, kada pagaliau pabaigsime mokslus. Mokymasis dvyliktoje klasėje labai vargina. Visi mokytojai jau nuo rugsėjo pirmos dienos kalba apie egzaminus“, – teigė abiturientė.

Vis artėjant akimirkai, kai reikės palikti gimnaziją, mergina atviravo, jog pasikeitė jos požiūris į pamokas tų dalykų, kurių egzaminų ji nelaikys.

„Tų pamokų pasiruošimui skiriu mažiau laiko negu anksčiau. Taip pat ir mokytojai, kurių dėstomus dalykus mokomės bendruoju kursu, supranta mūsų tikslus, todėl jie užduoda mums mažiau namų darbų, skiria lengvesnius kontrolinius darbus“, – sakė mergina.

Abiturientės nuomonė apie mokyklą nepasikeitė. „Mano požiūris į mokyklą visada buvo teigiamas. Jaučiu, kad mokykla yra tarsi prieglobstis. Mokytojai mums padeda, jie padeda įveikti didžiąją dalį mokslo sunkumų. Manau, jog bus gana sunku atsitraukti nuo šios ,,maitinamosios virkštelės“, – sakė pašnekovė.

Paklausta, ar jaus nostalgiją mokyklai, E. Sprogytė atsakė: „Dalinai ją jaučiu. Manau, pasiilgsiu mokytojų, su kuriais bendrauju beveik kaip su draugais, kurie visada padeda. Pasiilgsiu jaunesnių, mokykloje liekančių draugų, taip pat klasės draugų. Dvyliktoje klasėje visi tapome ypač dideliais draugais, nes vieni kitiems padedame, visi kartu dalyvaujame bendrose šventėse“.

E. Sprogytė atviravo, jog jau pradėjo ruoštis išleistuvėms, galvodama apie tai, ką reikės apsivilkti. Mergina, paklausta, ar ji pradėjo daugiau sportuoti, kad ,,įlįstų į suknelę“, nusišypsodama atsakė: „Tikrai ne. Manau, jog keturiose kūno kultūros pamokose per savaitę sportuoju pakankamai“.

 

Įtampos sumažinimo būdas... mokymasis

Audrius Paulauskas, vienas iš Palangos senosios gimnazijos dvyliktokų, pasakojo, jog dar negalvoja apie išleistuves: „Manau pats tinkamiausias laikas joms ruoštis ateis tada, kai jau būsime išlaikę egzaminus. Dabar jaučiu tvyrančią įtampą prieš įvairių pamokų įskaitas, egzaminus“.

Paklaustas, kokius būdus įtampai išvengti jis mato, A. Paulauskas atsakė, jog vienintelis kelias yra mokymasis: „Jei nesimokysi – nieko nepasieksi“.

Vaikinas, žinodamas, jog jau greitai reikės palikti mokyklą, labiau negu anksčiau stengiasi sudalyvauti įvairiuose renginiuose, nori kuo daugiau pamatyti, kas vyksta mokykloje.

Artėjant išleistuvių šventei, A. Paulauskas suvokė, kad pasikeitė jo požiūris į draugus ir pamokas: „Manau, jog labiau pradedu vertinti laiką praleistą su draugais. Man norisi labiau bendrauti, daugiau pažinti. Šiomis dienoms pamokų metu siekiu daugiau dirbti, išmokti negu anksčiau”, – pasakojo abiturientas.

Taip pat dvyliktokas pridūrė, jog rimčiau ėmė žiūrėti į mokytojus. „Manau, palikęs gimnaziją, pasiilgsiu jų kaip asmenybių, pašnekovų. Žinoma, pasiilgsiu ir draugų, linksmų akimirkų praleistų mokykloje. Studijuojant turėtų būti sunkiau, todėl manau, jog prisimindamas mokyklą ilgėsiuosi lengvų dalykų, tokių ,,langų” tarp pamokų“, – sakė vaikinas.


 Ne ypatingas renginys

Dar vienas gimnazistas Antanas Mikalauskas atskleidė, jog nesureikšmina išleistuvių šventės. „Mano nuomone, išleistuvės nėra labai ypatingas renginys, kuriam reikėtų itin didelio pasiruošimo, tuo labiau, kad nemažai organizacinių klausimų, susijusių su išleistuvėmis, išsprendžia tėvai“, – sakė jis.

A. Mikalausko nuomonė apie mokyklą dvyliktoje klasėje nepasikeitė. „Galbūt pasikeitė tik tai, kad dabar stengiesi neeikvoti laiko veltui, brangini kiekvieną akimirką su bendraklasiais. Labiau stengiesi dėl savo jau labai artimos ateities. Dabar iš mokytojų nori kuo didesnio darbo našumo, prašai jų papildomų užduočių”, – atviravo dvyliktokas.

Abiturientas atskleidė, jog jau dabar jaučia nostalgiją dėl metų praleistų mokykloje.

„Manau, jog baigus mokyklą labiausiai trūks draugų. Trūks kiekvienos dienos, bendravimo su draugais, klasiokais, ilgėsiuosi įprasto dienos režimo”, – spėjo jis.

 

Draugų reikšmingumas sumažėjo

Gimnazistė Marija Ščerbakovaitė atskleidė, jog ji dar negalvoja apie artėjančias išleistuves.

„Manau tinkamiausias laikas galvoti apie jas yra tik tada, kai iki išleistuvių šventės lieka savaitė. Tada jau žinai aiškų faktą, kuriam reikia ruoštis. O dabar nematau prasmės apie jas galvoti? Kuo apsirengti? Aprangos rinkimosi šiai šventei nesureikšminu. Tiesiog rengsiuosi pagal tuo metu vyraujančią nuotaiką“, – kalbėjo dvyliktokė.

Mergina kalbėjo, jog dvyliktoje klasėje, jos nuomone, pasikeitė mokytojų požiūris į dvyliktokus, o ne abiturientų į mokytojus: „Pavyzdžiui, jei laikai dėstomo dalyko egzaminą, mokytojas daugiau iš tavęs reikalauja, o jei nelaikai jo – mokytojas mažiau pastangų reikalauja iš tavęs“.

M. Ščerbakovaitė pasidalino savo nuostaba, jog artėjant atsisveikinimo metui, pasikeitė jos požiūris į draugus: „Prieš metus mokyklos draugai man buvo viskas. Jie buvo svarbiausia mano gyvenimo dalis. O dabar jų reikšmingumas – sumažėjo. Galbūt tai atsitiko todėl, kad artėjant dvyliktos klasės mokslų pabaigai, pradedi kitaip galvoti apie gyvenimą, kuris tavęs laukia. Pradedi suprasti, jog ateityje šalia tavęs ne visada bus tėvai ar mokytojai, kurie bet kuriuo metu galės tau padėti“.


 Mokyklos išleistuvės – vieną kartą gyvenime

Abiturientė Radvilė Ražauskaitė pasakojo, jog ji jau pradėjo galvoti apie išleistuves: „Aš jau pradėjau apie jas mąstyti. Mano nuomone, ši šventė yra labai svarbi. Juk mokyklos išleistuvės įvyksta tik vieną kartą gyvenime. Asmeniškai aš, jau pradėjau planuoti pačią išleistuvių dieną, tai ką norėsiu nuveikti, kur eisiu, su kuo eisiu, koks bus tos dienos išvaizdos stilius”.

Taip pat dvyliktokė sakė, jog nori palikti mokyklą.

„Man mokyklos baigimas yra džiugus dalykas, nes manau, kad dvylika metų mokymosi yra per ilgas laiko tarpas”, – teigė mergina.

„Labiausiai pasiilgsiu spintelės. Gaila ją palikti. Joje aš laikau reikalingiausius ir svarbiausius daiktus”, – sakė R. Ražauskaitė.

Ji pasakoja, kad šiais metais pradėjo labiau lankyti tas pamokas, kurių egzaminus laikys.

Mergina tikisi, jog išleistuvių šventė praeis taip pat gerai kaip praėjo šimtadienis.

 

Abiturientai – susikaupę

Apie abiturientų nuotaikas Palangos senosios gimnazijos mokytoja Aušra Žemaitaitienė, kuri šiais metais yra vienos dvyliktokų klasės auklėtoja, sakė: „Mano nuomone, prieš egzaminus dvyliktokų tarpe vyrauja įtampa. Kai pasišneki su jais, jaučiasi nežinomybė dėl rezultatų laukimo, dėl neišmoktų dalykų, taip pat yra pastebimas didelis noras, kad viskas sektųsi gerai“.

Abiturientų auklėtoja pastebėjo, kad merginos apie išleistuvių vakarą galvoja daugiau negu vaikinai.

„Tenka išgirsti, jog dvyliktokės jau nuo šių metų pradžios planuoja, ką apsirengs. Jos vis dažniau lankosi internetiniuose tinklalapiuose, taip pat varto žurnalus, ieškodamos puošnesnių drabužių išleistuvėms”, – pastebėjo auklėtoja. Vaikinai, mokytojos nuomone, išleistuvių vakaro nesureikšmina ir todėl dažniausiai rengiasi tai, ką vilkėjo šimtadienio šventėje.

A.Žemaitaitienė, paklausta apie šios laidos išskirtinumą, atsakė, jog jai ši laida išsiskiria aktyvumu: „Šioje laidoje turiu daug sportuojančių, daug šokančių, dainuojančių, kūrybiškų žmonių, dalyvaujančių daugelyje olimpiadų”.

Mokytoja pasakojo, jog išleistuvių šventės ji labai nesureikšmina: „Aš išleistuvių nesulyginu su kažkokia puota, kuriai yra reikalinga balinė, pūsta suknelė. Tačiau tikrai visada ruošiuosi ir šimtadieniui, ir išleistuvėms. Ta proga kaip auklėtoja visada noriu savo auklėtiniams pasakyti kažką gražaus ir užduodu jiems namų darbą: tiesiog būkite gerais žmonėmis“.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybėje 2023 – 2024 mokslo metų brandos egzaminų bazine mokykla paskirta Palangos senoji gimnazija.


Savarankiškai dirbantys gyventojai gali greičiau sulaukti ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokų, jei mokės valstybinio socialinio draudimo įmokas (VSD) kiekvieną mėnesį. 


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Palangos senoji gimnazija praėjusį savaitgalį atestatus įteikė 122 abiturientams. Gimnaziją baigė daug įdomių, išsilavinusių, aukštus brandos egzaminų įvertinimus gavusių jaunų asmenybių. Šiai šventei buvo itin daug ruoštasi, apie brandos atestatų įteikimo šventę sulaukta daug puikių atsiliepimų. Tačiau viešoje erdvėje apie Palangos senosios...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Vis greičiau ir greičiau artėja atsisveikinimo su mokykla šventė – išleistuvės. Vieni dvyliktokai jau pradeda ruoštis šiai šventei, o kitiems išleistuvių planavimo rūpesčius nustelbia įtampa dėl egzaminų. Kaip jaučiasi Palangos senosios gimnazijos dvyliktokai artėjant išleistuvėms? Kokie liks jų prisiminimai apie mokyklą?


Šimtadienis – išties įsimintina šventė tiek kiekvienam dvyliktokui, tiek vienuoliktokui. Praėjusį pirmadienį pasibeldė ši tarsi ėmusi skaičiuoti tirpstančias paskutines dienas mokykloje šventė ir į Senosios gimnazijos abiturientų duris. Nors teko šimtadienį nukelti gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, dvyliktokai ją sutiko nekantraudami ir kupini emocijų. Visgi jie nė nenutuokė, kokie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius