Telefoniniai sukčiai iš palangiškių išviliojo 22 100 ir 700 eurų

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-03
Peržiūrėta
2215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas.
Pirmadienį tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Anot Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato veiklos skyriaus viršininko Kęstučio Bončkaus, tokiems sukčiavimams būdinga tai, kad dar bekalbant telefonu arba iš karto po skambučio sukčiautojo bendrininkas atvyksta į namus paimti pinigų.
„Netikėtumo faktorius, senyvo amžiaus žmonių psichologijos išmanymas sukčiams vis dar padeda nusikalstamai praturtėti“, – sakė jis.
Palangos policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budriems, neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Geriau kritiškai vertinti kiekvieną nepažįstamojo skambutį, nei nukentėti. Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite, kad, pirma, bankai pensijų neišmoka netikrais pinigais; antra, pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu; trečia, neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms; ketvirta, drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu; penkta, neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas; šešta, neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose; septinta, reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą; aštunta, jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį, – įspėja policijos pareigūnai.
„Pasirūpinkime savo artimaisiais. Kalbėkime su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina ar prašo įsileisti sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112“, – priminė K. Bončkus.

„Palangos tilto“ inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pastarosiomis dienomis sukčiai nusitaikė į automobilių pirkimu besidominčius gyventojus. Prisidengę „Lietuvos draudimo“ vardu, jie socialiniuose tinkluose platina žinutes apie neva už kelis eurus loterijoje dovanojamus automobilius.


Iškart po Velykų sukčiai nauju būdu beldžiasi į gyventojų pinigines - šįkart siunčia ne sms, o elektroninius laiškus.


Nors Lietuvoje iš gyventojų sukčiai vis dar išvilioja reikšmingas sumas pinigų, nerimą keliančios statistikos fone yra ir kuo pasidžiaugti.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Sukčiai Palangoje ir toliau karaliauja. Panaudojant tą pačią nusikalstamą schemą, iš 87 metų palangiškės šią savaitę buvo išviliota 7 000 eurų. Kaip ir ankstesniais atvejais, nusikaltėlis prisistatė policijos pareigūnu.


Palangoje sukčiai iš moters apgaule išviliojo 1600 eurų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Kriminalai

Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad antradienį, apie 10.30 val., jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. 


Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu...


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Telefoniniai sukčiai atrado aukso gyslą Palangoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Krizės akivaizdoje, kai nusikalstamumas auga ne dienomis, o valandomis, kai kiekvienas svetimas litas tampa labiausiai viliojančiu dalyku, Palangą drebina telefoniniais sukčiais vadinami asmenys. Vos per dvi dienas jie iš patiklių palangiškių išviliojo beveik 20 tūkstančių litų. Beveik 5 tūkstančius litų jie jau buvo išvilioję prieš savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius