Vėl pareigūnu prisistatęs vyras Palangoje iš senolės išviliojo 7 000 eurų. Ar kurorto policija pajėgi tik įspėti, o ne sučiupti sukčius?
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiandien, vasario 20 d., pranešė, kad Palangoje, prisistatęs policijos pareigūnu, sukčius iš 87 metų palangiškės išviliojo 7 tūkstančius eurų. Pranešama, kad nusikaltimas įvyko antradienį , vasario 18 d., apie 13.39 val., Sodų gatvėje. Į moters namus atėjęs nepažįstamasis prisistatė pareigūnu. Policija pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo. Tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėlis, išviliodamas pinigus, Palangoje apsimeta policijos pareigūnu. Deja, kurorto pareigūnams sučiupti sukčiaus (ar sukčių) iki šiol nepavyko.
Praėjusiais metais telefoniniai sukčiai iš šešių palangiškių aukų išviliojo beveik 45 tūkstančių eurų, tačiau vėl gi – policija buvo bejėgė. Tiesą pasakius, net įtariamųjų fotorobotai nebuvo sudaryti.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Informatikos ir ryšių departamentas, pernai Palangoje buvo iškelti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ( 6 iš jų – dėl telefoninių sukčių), pernai tokių tyrimų buvo 16.
Priminsime, kad pernai, sausio 29 d., Palangos gyventoja neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas. Tą pačią savaitę tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Pernai, rugsėjo 17 d. sukčiai skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 000 eurų.
Praėjusių metų spalio 8 d. Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas sakė, kad neva sulaikyti asmenys, kurie į bankomatus dėjo padirbtus pinigus, kuriuos pareiškėja esą pasiėmusi. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.
Nusikaltėlį atpažintų
Lygiai tokiu pat būdu pernai, spalio 30 d., sukčius veikė ir paskambinęs palangiškei Gražinai Vaišienei. Pakliuvusi į sukčių žabangas, energinga visuomeninkė dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. „Sukčiai buvo viską puikiai surežisavę. Viskas atrodė labai tikra,“ – ji sakė „Palangos tiltui.“
Ji iki šiol labai gerai atsimena pas ją atvykusį „policininką“ ir yra įsitikinusi, kad jį nesunkiai atpažintų vėl sutikusi.
„Jis vilkėjo gelsvą liemenę. Jos piešinys buvo panašus į policininkų uniformos liemenę, tačiau užrašo „policija“ nepastebėjau. Gan aukštas, net sakyčiau, kad simpatiškas, apie 180 centimetrų ūgio, gal truputį aukštesnis, šviesesnių akių bei trumpų plaukų, kurie, man pasirodė, linkę galuose garbanotis, kakta – aukštoka, apie 30-33 metų amžiaus. Jokių tatuiruočių ar išskirtinių ženklų nepastebėjau,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo telefoninių sukčių auka.
Palangos policija dar kartą įspėja
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių.
„Policija sulaukia ir pranešimų apie piliečių gaunamas SMS žinutes, dėl neva vykdomų banko programų atnaujinimo – žmonių prašoma prisijungti sekant nuorodomis ir suvesti kodus, na o vėliau aptinkama, jog nuskaičiuotos įvairios pinigų sumos,“ – sakė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja
Anot jos, tokiems sukčiavimams būdinga tai, kad dar bekalbant telefonu arba iš karto po skambučio sukčiautojo bendrininkas atvyksta į namus paimti pinigų. Netikėtumo faktorius, senyvo amžiaus žmonių psichologijos išmanymas sukčiams vis dar padeda nusikalstamai praturtėti.
„Todėl policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budriems, neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Geriau kritiškai vertinti kiekvieną nepažįstamojo skambutį, nei nukentėti,“ – pabrėžė ji.
Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:
1. Pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.
3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.
4. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
6. Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.
7. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jei kyla įtarimų – nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.
--
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
470 tūkst. eurų – tiek GPM permokų jau sugrįžo Palangos m. gyventojams
2023 03 31 | Rubrika: Verslas pinigai
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių.
Palangoje įsisiautėjęs girtas 17-metis žalos pridarė už 12,5 tūkst. eurų
2022 07 11 | Rubrika: Miestas
Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.
Verslo paraiškos: 50 tūkst. eurų parama už darbo vietą
2021 10 08 | Rubrika: Miestas
Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...
Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."
Palanga vilai „Auska“ ieškos nuomininko: 119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2021 04 06 | Rubrika: Miestas
119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Vėl pareigūnu prisistatęs vyras Palangoje iš senolės išviliojo 7 000 eurų. Ar kurorto policija pajėgi tik įspėti, o ne sučiupti sukčius?
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 02 20 | Rubrika: Miestas
Sukčiai Palangoje ir toliau karaliauja. Panaudojant tą pačią nusikalstamą schemą, iš 87 metų palangiškės šią savaitę buvo išviliota 7 000 eurų. Kaip ir ankstesniais atvejais, nusikaltėlis prisistatė policijos pareigūnu.
Palangoje sukčiai iš moters apgaule išviliojo 1600 eurų
"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Kriminalai
Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad antradienį, apie 10.30 val., jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu.
89-erių palangiškė sukčiams atidavė 15 000 eurų 1
"Palangos tilto" informacija, 2019 09 18 | Rubrika: Miestas
Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų.
Telefoniniai sukčiai iš palangiškių išviliojo 22 100 ir 700 eurų
"Palangos tilto" informacija, 2019 02 03 | Rubrika: Miestas
Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu...