Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: plakatų su karo vaizdais iš Bučos nuėmimas sovietų karių kapinėse atskleidžia tam tikrą požiūrį

Palangos tiltas, 2022-05-05
Peržiūrėta
2156
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: plakatų su karo vaizdais iš Bučos nuėmimas sovietų karių kapinėse atskleidžia tam tikrą požiūrį

Seimo narys Mindaugas Skritulskas šiandien, gegužės 5 d., kreipėsi į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę su prašymu ištirti plakatų su karo vaizdais iš Bučos nuėmimo nuo obelisko sovietų karių kapinėse bei jų atsiradimo Palangos policijos komisariato kieme aplinkybes. Pasipiktinusių palangiškių teigimu, šiuos plakatus surinko miestą tvarkančios įmonės darbuotojai, vėliau juos nuvežę saugoti į Palangos policijos kiemą. Ministrės yra prašoma išsiaiškinti ar plakatai atsirado Palangos policijos vadovo iniciatyva, ar kitų asmenų pavedimu. Stebina tai, kad tokiais veiksmais Lietuvos Respublikos policija prisideda prie sklandesnio gegužės 9 -osios minijimo, kad kai kas be jokio erzelio už kelių dienų galėtų dėti raudonus gvazdikus prie obelisko su sovietine simbolika. „Nespėjome pasidžiaugti, kad Palangoje surastas puikus laikinas sprendimas obeliską aptverti plakatais su karo Ukrainoje vaizdais, kai, artėjant gegužės 9-ajai, plakatai yra nuimti. Sutapimas ar ne, tačiau būtent šiandien, anot kai kurių pastabių palangiškių, Palangos komunalininkai ėmė tvarkyti sovietinio obelisko prieigas bei rūpestingai pjovė žolę“, - teigia M.Skritulskas. Seimo nario M.Skritulsko nuomone, toks „pasiruošimas“ gegužės 9-ajai, kad nekliudomai būtų galima dėti raudonus gvazdikus, atskleidžia kai kieno vis dar gajų požiūrį, kad šias kapines pačiame miesto centre reikia palikti ramybėje, lyg jos neturėtų jokios propogandinės reikšmės. 2022 m. gegužės 1 d. Palangoje, šalia sovietų karių obelisko Palangos gyventojai surengė performansą, skirtą Palangos miesto partnerio - Ukrainos miesto Bučos gyventojų, kuriuos nužudė Rusijos kariai, atminimui ir sovietinę simboliką eksponuojančio obelisko uždengimui. Performanso metu buvo pradėti eksponuoti plakatai, kuriuose matomi realūs vaizdai iš šiuo metu Rusijos karių niokojamo Ukrainos miesto Bučos. 

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Jūsų komentaras:

Adelina 2022-05-05 21:27 (IP: 172.70.251.170)
Skritulskas yra intrigantas ir visuomenės kiršintojas siekiantis politinių dividendų. Gėda

Taip pat skaitykite

Palangos valdžia ieško, kas atnaujins buvusius prestižinius sovietų laikų poilsio namus „Auska“.


Vasario 9 d. grupė „Bavarija” surengs savo gimtadienio šventę Palangos koncertų salėje.


Palanga pagaliau atsikratė sovietinės ideologijos simbolio – pačiame kurorto centre Antrojo pasaulinio karo pabaigoje žuvusiųjų sovietų karių palaidojimo vietoje buvusio paminklo – obelisko su sovietų simbolika.


Svarstymai dėl Palangos centre tebestūksančio obelisko, šlovinančio žuvusius sovietų karius, įskėlė kibirkščių tarp dviejų įtakingų kurorto konservatorių.


Šią naktį, iš gegužės 4 d. į gegužės 5 d., kažkas vogčiomis surinko Bučos tragediją primenančius plakatus iš sovietų karių kapų. 


Sekmadienį, gegužės 1-osios rytą, prie sovietų karių obelisko Palangos centre, rusų karių žiaurumams Ukrainoje neabejingi palangiškiai surengė performansą.


Už buvusius Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pastatus Palangoje aukcione pasiūlyta 1,8 milijono eurų – 2,6 karto daugiau nei pradinė kaina. Tai buvo pirmas šio turto aukcionas. 


Palangos LIONS moterų klubas gerumo ir šilumos kupiname labdaros renginyje „Sapnuok baltai“, kuris įvyko spalio 16 dieną Kurhauze, surinko 8 218 eurus.


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Palangos poilsio namai, jūros tiltas, eilės prie giros ir čeburekų – taip poilsį pajūryje prisimena vyresnės kartos žmonės. Sovietmečiu žmonės taip pat veržėsi pailsėti į Palangą ar Šventąją, konkuravo su bendradarbiais dėl kelialapių į poilsio namus ar sanatorijas, o likę be jų nuomodavosi kuklius kambarėlius pas bobutes kurorte. Tiesa, buvo ir tokių, kuriems niekada nereikėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius