SPA paklausa auga visoje Lietuvoje, bet svarbiausia likti skirtingiems

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-03-14
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

SPA paklausa auga visoje Lietuvoje, bet svarbiausia likti skirtingiems

Ilgą laiką vienas didžiausių galvosūkių ir svarbiausių klausimų Palangos miesto savivaldybei buvo kaip sumažinti kurorto sezoniškumą. Panašu, kad šis klausimas pradėtas spręsti iš peties. Kurorte statomi nauji objektai, tikėtina, pritrauksiantys turistų ištisus metus, nors kai kurie tyliai pastebi, kad Palangoje SPA ir sanatorinių paslaugų pasiūla gali būti didesnė už paklausą.

Sveikatinimo objektų gausa
Ne vienerius metus kurortą darkė apgriuvę buvusių purvo gydyklų pastatai. Čia jau prasidėjo griovimo darbai, kur įsikurs moderni „Eglės“ sanatorija. Čia bus naudojamos naujausios gydymo technologijos, kurių nėra nei Druskininkų, nei Birštono „Eglės“ sanatorijose. Statistikos departamento duomenimis, sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų Lietuvoje sumažėjo perpus. 1995 metais tokių įstaigų Lietuvoje buvo 38, o 2014 metais jų fiksuota jau vos 18, tad Palanga prisidės prie šio skaičiaus augimo.
Dar vienas sezoniškumą mažinantis objektas – naujasis pasaulinio lygio „Marriott“ viešbutis, iškilsiantis visai šalia jūros, kurio didžioji veiklos dalis bus nukreipta į sveikatinimą. Komplekso operatoriaus „SPA Vilnius“ generalinis direktorius Valdas Trinkūnas teigia sieksiantis, kad svečiai atvyktų ne tik nakvynei ar poilsiui, bet ir gautų sveikatinimo bei kurortinio gydymo paslaugas. Būtent tai ir padės pritraukti lankytojų ištisus metus.
„Palangos tiltas“ klausė ir kitų kurortų atstovų, kokia jų nuomonė apie modernėjančią Palangą, kaip investicijos paveiks sezoniškumą.

Kiekvienas kurortas turėtų būti skirtingas
Palangos sanatorija UAB „Gradiali“ taip pat planuoja plėsti gydymo paslaugas, tačiau direktorius Ričardas Rasiukas apie ateities planus kol kas nelinkęs viešai kalbėti. Jo nuomonė tokia, kad investuotojai dažniausiai tinkamai įvertina esamą situaciją: „Niekas negali pasakyti, kokia realiai bus paklausa, nors visada tikimasi tik paties geriausio varianto. Ilgainiui tai diktuoja natūralūs veiksmai, svečių lūkesčių patenkinimas ir pan. O naujų objektų investuotojai į tai žiūri kaip į verslą, tad, esu įsitikinęs, žino, ką daro“.
Visai kitokios specifikos kurorto Birštono merė Nijolė Dirginčienė mano, kad svarbu išlikti išskirtiniams: „Kiekvienas kurorto meras pats sprendžia savo kelius ir naujas strategijas, kuria linkme kurortas turėtų vystytis. Gydyklų ir sanatorijų, SPA centrų paklausa Lietuvoje yra labai didelė, ir ji vis auga. Mūsų sanatorija „Eglė“ taip pat atsižvelgdama į poreikius plečiasi. Tačiau kiekvienas kurortas turėtų įvertinti realią situaciją, kad nebūtų objektų perviršis, kuris taip pat nereikalingas“.
Pasak Birštono savivaldybės merės, šiuo metu SPA, sveikatinimo paslaugų verslas ypatingai atgijęs ir įgavęs nemenką pagreitį: „Nepriklausomai nuo metų laiko, pas mus savaitgaliais beveik visos vietos rezervuotos. Tačiau mano vizija – išlaikyti kitokio pobūdžio kurortą. Niekada nesieksime tapti tokiais kaip Druskininkai ar Palanga, mes norime išsaugoti tylą ir ramybę. Palanga ilgą laiką siekė mažinti sezoniškumą, tad naujieji objektai galimai prie to ir prisidės“.

Kiekviena nauja pelno investicija – sveikintina
Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė mano, kad Palanga nėra iš tų kurortų, kuriame sveikatinimo paslaugos ir objektai taptų kada nors mažiau nepaklausūs. „Lietuvos savivaldybių asociacija visada teigiamai pasisako už aktyvų investicijų pritraukimą į Lietuvos savivaldybes. Privataus kapitalo atėjimas į Palangos kurortą – ypač sveikintinas. Dauguma miestų ar rajonų to siekia, su tokio pobūdžio klausimais aktyviai dirba ne vienerius metus“, – sako asociacijos direktorė.
R. Žakaitienė mano, kad toks investitorius kaip „Marriott“ į didžiausią Lietuvos kurortą galėtų pritraukti ne tik daugiau poilsiautojų, bet ir tarptautinio lygio renginių, konferencijų: „Labai pozityvus dalykas, kad Palanga siekia būti kurortu, kviečiančiu svečius ištisus metus. Visus metus vystoma sveikatinimo, aktyvaus ir kitokio pobūdžio poilsio veikla yra naudinga miestui tiek skatinant jo ekonomiką, tiek didinant žinomumą“.
Pagaliau, anot asociacijos direktorės R. Žakaitienės, tai teigiamai atsilieps pačių miesto gyventojų gerovei: jų užimtumui, naujų darbo vietų kūrimui, o turistų paliekamas pelnas prisidės prie miesto infrastruktūros gerinimo.

Nauji investuotojai vis labiau pasitiki Lietuva
Anot Lietuvos kurortinių miestų asociacijos kurortologų tarybos pirmininko Antano Vinkaus, didžiausio pasaulyje viešbučio tinklo „Marriott“ atėjimas į Lietuvą rodo pasitikėjimą Lietuvos ekonomika ir jos perspektyva: „Investuotojų dėmesį mūsų šaliai laikau šios kadencijos Vyriausybės programinių pažadų Lietuvos žmonėms tesėjimu. Priminsiu, kad 2012–2016 metais Vyriausybė programoje įsipareigojo skatinti užsienio investicijas ir kelti užsienio investuotojų pasitikėjimą Lietuvos investicine aplinka“.
A. Vinkų džiugina, kad tokios didelės investicijos pradedamos būtent Palangoje: „Būdamas Žemaitijos kraštietis, ypač džiaugiuosi, kad tokios Vyriausybės politikos vaisiais gali džiaugtis ne tik Vilnius, bet ir Palanga. Tokio užsienio investuotojų dėmesio visuomet siekiau dirbdamas ambasadoriumi: pajūris visada buvo vieta, kurią pirmiausiai siekiau parodyti mano kolegoms užsienio diplomatams, verslininkams, kultūros atstovams, populiarinau jį būdamas svečiose šalyse“.

Kurorto senbuviai konkurencijos nesibaimina
SPA ir sveikatinimo paslaugas siūlo ir prabangesni Palangos viešbučiai. Vieno iš jų – „Gabijos“ – vadovė Nastasija Žutautaitė teigia, kad bet kokia konkurencija yra gerai: „Naujųjų viešbučių ir gydyklų kompleksų visai nesibaiminame. Esame iš tų inovatyvių viešbučių, kurie visada atsižvelgia į kliento norus ir poreikius, dažnai keičiamės, tad naujų objektų atėjimas į Palangą bus dar viena proga peržiūrėti savo vykdomas veiklas, kad mūsų klientas ne tik liktų „Gabijoje“, bet čia užsuktų ir nauji svečiai“.
Pasak viešbučio vadovės, konkurencija skatina tobulėjimą: „Nauji objektai, SPA ir sveikatinimo paslaugos kurorte skatins mus, senuosius viešbučius tobulėti, ieškoti kitokių sprendimų ir išsiskirti. Naujieji kurorto objektai turės savo stilių, savo tendencijas ir klientus, o mes būsim mažesni, bet kitokie. Manau, kad ši konkurencija išjudins mus tik gerąja prasme“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos kariuomenės gynybos štabas informuoja, kad 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje šalies teritorijoje vyks Lietuvos kariuomenės tarptautinės pratybos, kuriose dalyvaus Lietuvos ir užsienio partnerių kariai.


Šeštadienį paryčiui Palangoje pareigūnams įkliuvo girtas vairuotojas.


Per mėnesį nedarbo lygis Palangoje sumažėjo 1 procentu. Rugsėjo 1 dieną nedarbas Palangoje siekė 9,1 procento, o visoje Lietuvoje – 12,2 procento.


Saulės elektrinės tampa vis aktualesnės - jas renkasi vis daugiau atsakingų gyventojų visame pasaulyje. Sparčiai augančiam populiarumui didelę įtaką daro šiuo metu tam suteikiama valstybės parama. Žmones svarsto ne tik apie galimybes sutaupyti, būti energetiškai nepriklausomiems, bet ir nori padėti planetai susiduriančiai su vis daugiau ekologinių iššūkių.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus praneša, kad nuo pirmadienio Palangoje įvedamas nuotolinis mokymas. Taip mokysis net ir pradinukai. „Nebegalime laukti, todėl imamės veiksmų. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas...


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


Ilgą laiką vienas didžiausių galvosūkių ir svarbiausių klausimų Palangos miesto savivaldybei buvo kaip sumažinti kurorto sezoniškumą. Panašu, kad šis klausimas pradėtas spręsti iš peties. Kurorte statomi nauji objektai, tikėtina, pritrauksiantys turistų ištisus metus, nors kai kurie tyliai pastebi, kad Palangoje SPA ir sanatorinių paslaugų pasiūla gali būti...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Nekilnojamojo turto rinka yra visos ekonomikos svarbi sudedamoji dalis. Nekilnojamojo turto (NT) kainos skirtingose pasaulio šalyse vystosi panašia kryptimi – iki 2007 metų jos augo abejose vandenyno pusėse. Tai specifinė rinka dėl investicinio prekės pobūdžio ir unikalumo. Ekonominės sąlygos lemia, kad NT rinka visame pasaulyje pasiekia bumą ir tada patiria nuosmukį. Bumas ar, kitaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius