Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-13
Peržiūrėta
2480
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Grendienė: „Praėję metai Palangos jaunimui buvo labai geri visomis prasmėmis“.
Grendienė: „Praėję metai Palangos jaunimui buvo labai geri visomis prasmėmis“.

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.

Įgyvendinti šeši
projektai

Pasak L. Grendienės, visus praėjusių metų Palangos jaunimo darbus vainikavo gražia tradicija tampanti Draugo diena, kuri buvo švenčiama pernai lapkričio 29-ąją. Šios šventės metu buvo įteiktos net 68 padėkos įstaigoms, institucijoms, organizacijoms bei asmenims, padėjusiems Palangos jaunimui įgyvendinti savo iniciatyvas bei projektus.
„Kai reikėjo surašyti padėkas, kai suskaičiavome visus draugus, ištiko malonus šokas: štai kiek draugų sugebėjo susirasti jaunimas. Pasirodo, jis moka ir bendrauti, ir pakviesti, ir įtikinti tiek įstaigas ir organizacijas, tiek pavienius rėmėjus, kad jie prisidėtų prie sumanymų įgyvendinimo“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.
Pernai buvo įgyvendinti 6 jaunimo iniciatyvų projektai, kuriuos finansavo Palangos miesto savivaldybė, skyrusi 15 tūkst. Lt. Asociacija šokio studija „Palangos vėtrungė“ įgyvendino VI-ąjį šalies šokių festivalį-konkursą „Ant bangos“, dainos asociacija „Savo malonumui“ – projektą „Dainuojantis Palangos jaunimas – Lietuvos kultūros sostinės ambasadoriai“, Dramos sambūris „M“ 3-oji karta surengė teatrines ir kino improvizacijas Palanga 2013, neformali jaunimo grupė „Žodžio laisvė“ dirbo su projektu „Ilgoji pertrauka“, LKJBS „Žingsnis“ tęsė projektą „Sniego gniūžtė“, į dar vieną neformalią grupę susibūręs jaunimas įgyvendino projektą „Palangos miesto mokyklų mokinių savivaldų stiprinimas skatinant mokyklų bendradarbiavimą“.
L. Grendienės teigimu, kai kurie šių projektų buvo itin stiprūs, ir tikimasi, kad kai kurie jų taps tradiciniais ir kad tęstinių projektų rengėjai galės nebesijaudinti dėl finansavimo – jis galėtų būti numatomas iškart.
„Vienas tokių projektų – teatro ir kino improvizacijos, tapusios tikra švente. Projekto dalyvius vertinusi išties autoritetinga komisija siūlė, kad kitąmet šis projektas išaugtų į seminarą, kurio metu ir mokyklinių teatrų režisieriai, ir dramos studijų vadovai galėtų dalintis patirtimi bei išklausyti Klaipėdos universitete dirbančių šios srities dėstytojų paskaitų“, – dalijosi mintimis L. Grendienė.
 

Sulaukė ES paramos
„Praėję metai Palangos jaunimui buvo labai geri visomis prasmėmis, – įsitikinusi jaunimo reikalų koordinatorė. – Be jau išvardintų projektų, kuriems finansavimą skyrė Savivaldybė, trys organizacijos įgyvendino projektus, kuriems finansavimas skirtas iš Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“. Išties labai džiaugiuosi, kad jaunimas rašė projektus ir pirmąkart gavo tiek daug lėšų ne tik iš mūsų miesto – trijų projektų įgyvendinimui gauta apie 50 tūkst. Lt. Smagiausia, kad pavyko jaunimą padrąsinti ir įtikinti, jog lėšas galima ir reikia gauti ne vien iš tėčio ar mamos, mokyklos ar Savivaldybės, bet ir ES biudžeto“.
ES paramą gavo Palangos senosios gimnazijos, Ateities specialistų klubo ir Racionalios ekonomikos labdaros organizacijos rengti projektai.
Didelio dėmesio sulaukė projektai „Karamba“, „Mes jau atvykstame“ ir „Aš esu kultūra“.
Projektui „Aš esu kultūra“ pradžią davė jaunų žmonių susibūrimai „Fotocentre”. O per Palangos stalo šventę pristatytas rezultatas – pirmasis gimnazisto Žygimanto Mitkaus redaguoto laikraščio „Aš esu kultūra“ numeris. Metų pabaigoje išleistas ir antras laikraščio numeris.
Privalu paminėti ir vasarą vykdytą projektą „Mes jau atvykstame“, kuris buvo skirtas Palangos miesto 760 metų jubiliejui. Projekto sumanytojas Tautvydas Lubys dviračiu nuo Palangos važiavo 760 km ratą iki Vilniaus, kartu su automobiliu vykusia palaikymo komanda sustodamas keliuose Lietuvos miestuose, kur susitikta su jaunimu, susipažinta bei pasidalinta patirtimi. Ateinančią vasarą T. Lubys, kuris bus baigęs pirmąjį studijų kursą, planuoja su bendraminčiais važiuoti iki Talino, užsukdamas į Vilnių bei Rygą, ir taip pažymėti Baltijos šalių įstojimą į Europos Sąjungą.

Nuostabus jaunimas
„Kuo toliau, tuo labiau aš džiaugiuosi Palangos jaunimu, kuris auga su kiekvienais metais. Mane labai džiugina bendravimas su jais, ypač tada, kai matau džiaugsmą jų veiduose. Pamenu, kaip anksti ryte važiavome pasiimti pirmojo laikraščio „Aš esu kultūra“ numerio: kaip spindėjo visų akys, kai jie vartė savo parašyto ir pačių iniciatyva išleisto laikraščio puslapius, kai jie pajuto: „Aš galiu!“ – prisimena L. Grendienė.
Džiugina jaunimo koordinatorę ir tai, kad pats jaunimas, besimokantis skirtingose Palangos mokyklose, randa bendrą kalbą, pradeda bendrauti, nebebijo susipažinti. Bendrai įgyvendinami projektai padeda nusikratyti stereotipų, pažinti vieni kitus, derintis vieniems prie kitų – tai labai gražiai iliustravo kelionė „Mes jau atvykstame“.
Paklausta, kas iš jaunimo yra didžiausia parama, kas pagrindiniai pagalbininkai, L. Grendienė sakė pirmoj eilėj norinti padėkoti visai Jaunimo reikalų tarybai, kurioje – įvairaus amžiaus žmonės. O jeigu vardinti moksleivius, tai pirmoje eilėje reikia paminėti Žygimantą Mitkų, Justą Pačinską, Oną Labžentytę, Emiliją Augutytę, visus, kas susibūrė į grupę „Aš esu kultūra“, dirbančią dviem sferom: prie laikraščio leidybos ir renginių organizavimo. Pasak L. Grendienės, ši grupė dar ne kartą suspindės savo darbais.
Ir – tiesiog būtina gerais žodžiais paminėti visus moksleivius – savanorius, kurie ypač gerai pasirodė Palangos – Lietuvos kultūros sostinės renginiuose. Pavyzdžiui, pažintinio turo „Tiškevičių bulvaras“ pristatymo, vykusio Europos paveldo dienų proga, metu savanoriavo net 28 jauni palangiškiai. Jie ne tik supažindino su ta informacija, kurią buvo pateikę turo rengėjai, bet kiekvienu objektu domėjosi plačiau ir parengė išsamesnius jų pristatymus.

Trys pagrindinės kryptys
„Praėjusiais metais dirbome trimis kryptimis: stiprinome jaunimo reikalų tarybos veiklą, stengėmės pritraukti lėšų ne tik iš Savivaldybės ir didinome pačių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, – apibendrino praėjusių metų darbus L. Grendienė. – Tai, mano nuomone, mums pavyko, ir šiais metais toliau dirbsime šiomis kryptimis“.
Be to, prie Palangos, kurios jaunimo branduolį sudaro moksleiviai, šiais metais bus stengiamasi „prijungti“ palangiškius studentus – pasak jaunimo reikalų koordinatorės: „Branduolį jau turime“. „Dar vienas šių metų veiklos frontas – ne tik lauksime, kad jaunimas pas mus ateitų, bet ir patys eisime į mokyklas. Labai norėtume, kad pavyktų mokyklų bibliotekose įrengti knygų lentynas, kuriose moksleiviai rastų informacijos apie jaunimo savivaldą, dokumentus, susijusius su jaunimo politika, su įgyvendinamais projektais“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė, pridūrusi, jog šių, 2014-ųjų metų uždaviniai dar dėliojami, tad apie planus bus galima pasikalbėti kitą kartą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai...


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Palangos miesto savivaldybė šiais metais įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, ir jie, pasak Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto vyriausiosios specialistės Audrutės Keblienės, dar negalutiniai – šiuo metu Savivaldybė laukia pasiūlymų, kadangi artimiausiu metu ketinama įsigyti dar du socialinius...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus tikisi, kad valstybė laimės teisminius ginčus dėl Kurhauzo su jo bendrasavininku, Jackų šeimyna. Meras pokalbyje su „Palangos tiltu“ diplomatiškai nutylėjo, ar jam suprantama užimta Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) „tylėjimo“ pozicija po jos prezidento Dariaus Miklovo viešų...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius