Slauga namuose – net iki pustrečio karto daugiau paslaugų

Palangos tiltas, 2022-07-11
Peržiūrėta
1772
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Slauga namuose – net iki pustrečio karto daugiau paslaugų

Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. Pagal atnaujintą šių paslaugų teikimo tvarką, sprendimas skirti slaugos paslaugas namuose nebebus siejamas su gyventojui nustatytu neįgalumu ar specialiaisiais poreikiais, o priklausys nuo individualių jo slaugos poreikių ir objektyvios būklės, kuri bus įvertinama pagal specialiai sudarytą klausimyną. 

Tai reiškia, kad naujoji tvarka leis užtikrinti, kad minėtąsias paslaugas gautų ir tie, kurie iki šiol jų negavo dėl nenustatyto neįgalumo ar specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo liepos 1 dienos sunkiausiems pacientams maksimalus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) per metus apmokamų ASPN skaičius yra padidintas net 2,5 karto – nuo 104 iki 260 paslaugų, kuriomis galės naudotis 5 kartus per savaitę. Vidutinį poreikį turintys pacientai jų galės gauti 1,5 karto daugiau – iki 156 paslaugų 3 kartus per savaitę. O mažą šių paslaugų poreikį turintiems pacientams, racionaliai įvertinus praktikoje suteikiamų paslaugų vidurkį, jų skaičius yra sumažintas iki 52 kompensuojamų paslaugų per metus. Taigi, teiginiai, kad iš pacientų yra atimamos ASPN paslaugos yra klaidinantys ir nepagrįsti.

Taip pat pabrėžtina, kad ASPN nebebus teikiama tų socialinės globos įstaigų, kurios turi bendrosios praktikos slaugos licenciją, t. y. socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu yra įpareigotos užtikrinti slaugos paslaugas, gyventojams. Dėl tvarkos pokyčių socialinės globos įstaigose slaugomiems asmenims nerimauti nereikia – jie ir toliau bus slaugomi čia dirbančių slaugytojų bei gaus visas jiems reikalingas paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad iki šiol ASPN paslaugos buvo skiriamos pacientams, kuriems  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) nustatė negalią arba specialiuosius poreikius. 

Be to, atsiranda galimybė pacientams po dienos chirurgijos operacijų, kai pacientai išleidžiami namo tą pačią dieną ir jiems nedelsiant reikalinga pooperacinė slauga, gauti slaugos paslaugas namuose. Šias paslaugas jie gaus ne pagal užpildytą klausimyną – jas, įvertinęs dienos chirurgijos operacijos pobūdį ir galimą slaugos namuose poreikį, paskirs šeimos gydytojas.

SAM Spaudos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos.


Siekiant suteikti daugiau ir kokybiškesnių   ambulatorinių slaugos paslaugų pacientams namuose, kurorte įgyvendinamas projektas „Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje“. 


Su laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. 


Nuo šių metų pradžios, daugiau kaip 50 metų Palangoje gyvavęs poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo perėjo į Sveikatos apsaugos ministerijos ir tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) dalimi ir dabar vadinasi RKL Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“. „Labai džiaugiuosi, kad įstaigos perėjimas buvo...


Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. 


Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet ženkliai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas „Caffeine“ tęsia plėtrą šalies oro uostuose – nuo birželio pradžios Palangos oro uoste duris atvėrė dvi šio tinklo kavinės.


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Nemaža dalis Palangos verslininkų gyvena tik iš vasarą gaunamų pajamų, todėl kitas metas jiems ypač sunkus. Bankai skolinti nenori, nes žmogus neturi pastovių pajamų. Todėl Evaldui Petrauskui kilo idėja įkurti Kredito uniją Palangoje. Ji yra įsikūrusi Ganyklų gatvėje. „Pas mus gali ateiti kiekvienas žmogus, norintis pasiskolinti pinigų. Jam tik reikia susirasti už jį laiduojantį žmogų....


Koks yra Palangos miestas? Vasarą šurmuliuojanti Jono Basanavičiaus gatvė, žinoma kaip „madų podiumas“? Palangos tiltas ir pakelės močiutės, pasitinkančios atvykstančius su užrašais „kambarių nuoma“. Palangos įvaizdis keitėsi metai iš metų, tačiau ar pasikeitė ir keičiasi svečių supratimas apie Palangą? Trumpai kalbant, apie Palangos, kaip kurorto, įvaizdį. O gal kurorto įvaizdis – kaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius