Seimas imasi augintinius nuo nuodijimo apsaugančių įstatymų pataisų

Palangos tiltas, 2024-05-10
Peržiūrėta
836
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Seimas imasi svarstyti parlamentaro Mindaugo Skritulsko pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, siūlančias praplėsti žiauraus elgesio su gyvūnais sąvoką.

Iš Seimo tribūnos parlamentaras sakė, kad parengti projektą paskatino skandalas dėl masinio kačių nuodijimo Kunigiškėse, kuomet apnuodyta net 17 kačių. 

„Tai gana nereti įvykiai visoje Lietuvoje. Kiek teko kalbėti su veterinarais, tokių atvejų dažnėja. Motyvai būna įvairūs, pavyzdžiui, susikivirčija, susipyksta kaimynai ir keršto sumetimais, deja, pasitelkia ir kaimynų augintinius“, – pateikdamas projektą Seime sakė M. Skritulskas.

Jei Seimas pritartų, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas būtų papildytas nuostata, kad cheminių medžiagų paskleidimas viešose vietose taip pat yra žiaurus elgesys su gyvūnais, už kurį yra taikoma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

Pateikimo stadijoje už projektą balsavo 44 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 2 parlamentarai. Po svarstymo Aplinkos apsaugos komitete, jis plenarinėje salėje vėl turėtų atsirasti birželio 18 d. 

Tikimasi, kad priėmus įstatymo pataisas, sumažės gyvūnų apsinuodijimų cheminėmis medžiagomis, bus lengviau nagrinėti tokio pobūdžio administracinių nusižengimų bylas. 

Šiuo metu Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas numato, kad žiaurus elgesys su gyvūnais yra gyvūnų sveikatai žalingų cheminių medžiagų bei kitų priemonių ir įrenginių, sukeliančių gyvūnams baimę, stresą, kančias ar žalingas pasekmes jų sveikatai ir gerovei, naudojimas. Tačiau įstatymo formuluotė neapima atvejų, kai gyvūnai buvo nunuodyti dėl cheminių medžiagų laikymo gyvūnams prieinamoje vietoje.

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sakoma, kad nėra blogos reklamos – yra tik reklama. Kol vieni Palangos verslininkai apsiriboja surašydami pagrindinį meniu prie įėjimo esančioje lentoje ar personalu, kuris kviečia užeiti į kavinę, kiti imasi kur kas drastiškesnių priemonių.


Seimas imasi svarstyti parlamentaro Mindaugo Skritulsko pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, siūlančias praplėsti žiauraus elgesio su gyvūnais sąvoką.


Seimo narys Mindaugas Skritulskas užregistravo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą (ją taip pat pasirašė Seimo nariai Andrius Kupčinskas ir Andrius Vyšniauskas), susijusią su gyvūnų nuodijimu cheminėmis medžiagomis. Seimo nario teigimu, parengti įstatymo projektą paskatino dažnėjantys naminių ir laukinių gyvūnų apnuodijimo cheminiais preparatais, skirtais graužikų naikinimui (pvz....


Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas balsų dauguma pritarė siūlymui tarybų nariams mokėti atlyginimą ir naikinti galimybę gauti kanceliarines išmokas. Dėl pataisų Seimas balsuos dar du kartus, svarstymui taikoma skubos tvarka.


Antradienį, gegužės 16 d., kartu su kolegomis palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas registravo Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymų projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus.


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, ėmė sparčiai daugėti ženklinamų ir  Gyvūnų augintinių registre registruojamų šunų, kačių ir šeškų. Per septynis praėjusių metų mėnesius buvo suženklinta ir užregistruota dvigubai daugiau augintinių, nei prieš metus tuo pačiu metu. 


Antradienį, lapkričio 23 d., Seimas priėmė palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko parengtus ir kartu su kitais Seimo nariais pavasarį registruotus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pakeitimus, lemsiančius teigiamų pokyčių savivaldybėms: leidimus savo teritorijoje prekiauti ar teikti paslaugas jos galės išduoti organizuodamos viešąjį konkursą.


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Ar Palangos vasaros estrados griovimo darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų? Ar būsimų statybų teritorijoje, kuri patenka į „kvadinę“ juostą, gali būti kaupiamos statybų atliekos? Jų kauburiai išties kūpso beveik jau nugriautos estrados vietoje. Tokio skundo sulaukė redakcija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius