Palangos jaunimas nori dirbti, bet siūlomi tik sezoniniai darbai

Alfredas PUMPULIS, 2010-07-14
Peržiūrėta
2128
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?

 

Palangos darbo biržos direktorės pavaduotoja  Roma Veronika Mažutienė teigė, jog ji nevertinanti ieškančiųjų darbo pagal kategorijas „seni ir jauni“.

„Svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti, kad turėtų nors mažus darbo įgūdžius, kad nebijotų siekti specialybės“, - sakė R. V. Mažutienė.

Kaip ji pastebėjo, Palangos jaunimas tikrai nori dirbti,  noriai jų ieško ir domisi įsidarbinimo galimybėmis.

 „Darbdavys paprastai neskirsto darbuotojų pagal amžių. Jeigu tik žmogus nori  dirbti ir turi kvalifikaciją, jis turi galimybes įsidarbinti“,-  „Palangos tiltui“ pasakojo R. V. Mažutienė. Anot jos, darbingo amžiaus jaunimo šiuo metu Palangoje yra apie pustrečio tūkstančio.

Situacija darbo rinkoje šį vasaros sezoną Palangoje, anot pašnekovės, labai panaši kaip ir pernai - jaunimo nedarbo lygis šiek tiek didesnis, bet praėjusiais metais buvo didesnis ir pats  darbingo jaunimo  skaičius.

„Darbingo amžiaus jaunuolių Palangoje šiemet sumažėjo  nuo  2565  iki 2477. Bet, kalbant apskritai, jaunimas turi geresnes galimybes įsidarbinti. Neretai vyresnio amžiaus žmonės  skundžiasi, kad paskambinę į darbovietę, išgirsta, kad darbdaviui reikia tik  jaunų žmonių“,- kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.

„Jauni  žmonės darbo biržoje registruojasi nuolat. Birželio mėnesį aktyviausiai tai daro absolventai – jie baigia mokslus ir ieško  darbo. Vien birželio mėnesį jau  buvo užregistruoti 44 darbo ieškantys žmonės. Deja, Palangos Darbo birža neturi daug ko pasiūlyti, nebent sezoninių darbų,-  dėstė R. V. Mažutienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos jaunimas nori atgaivinti anksčiau vykusią tradiciją – Jaunimo apdovanojimus


Ar mylite Palangą? Ar lengvai sekasi bendrauti su žmonėmis? Ar turite kūrybinių idėjų? Ar mokykloje lengvai sekėsi rašyti rašinėlius, o už juos gaudavote bent aštuonetukus? Ar norite rašyti vieninteliam Palangos laikraščiui ir truputį užsidirbti? Jei taip, „Palangos tiltui“ jūs – įdomūs ir reikalingi. Ieškome žmogeliuko ar...


21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...


Žemės ūkio ministerijos duomenimis, palyginti su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, kooperatyvų skaičius Lietuvoje yra mažas (15 vieta tarp 28-ių ES valstybių), o kooperatyvų dalyvių skaičius – vienas mažiausių, lyginant su kitomis ES šalimis. Tačiau pieno sektoriuje veikiančių kooperatyvų turima rinkos dalis nuolat didėjo ir jau pasiekė apie trečdalį žaliavinio pieno...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus 7 nariai penktadienį grįžo iš Šiaulių. Saulės mieste vyko kasmetinis Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forumas „Jaunimo laisvalaikis, užimtumas ir galimybės“ kuriame jaunimas iš visos Lietuvos susirinko ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasimokyti bei įgauti naujų žinių, pasisemti idėjų.


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Neseniai įkurtai miesto savivaldybės įmonei Rinkliavų centras išlaikyti iš biudžeto numatyta skirti per 300 tūkst. litų, pakoregavus miesto biudžetą. Skelbtą konkursą vadovauti įmonei laimėjo verslininkas Gintaras Žukevičius, kuris pareigas pradėjo eiti nuo vasario pradžios. Rinkliavų centras įsikūrė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ patalpose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius