Darbas per atostogas – proga užsidirbti ir pajusti darbo vertę

Roberta KAVALIAUSKAITĖ, 2013-07-22
Peržiūrėta
2184
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.

Nepilnametės pastangos
Šešiolikmetė Dovilė, gyvenanti Darbėnuose, pripažino, jog teko išsiųsti apie dešimtį gyvenimo aprašymų (CV), kol galiausiai įsidarbino ledų kioskelyje, kuriame yra dirbusi ir anksčiau.
„Šeimininkai išties labai malonūs, dirbu čia jau antrą vasarą. Noriai priėmė vėl, nes jau pažįsta“, – teigė mergina.
Anot jos, dirbti ledais prekiaujančiame kioske – apsimoka. „Turistai bei vietiniai gyventojai srūva tarsi upė ir dažnai sustoja nusipirkti ledų. Daugumai net nesvarbu, kad kaina čia gerokai didesnė nei parduotuvėse“, – pasakojo Dovilė.
Dovilė tenorinti užsidirbti smulkioms išlaidoms. Anot jos, darbas – puikus būdas gerai suprasti pinigų vertę ir pramokti taupyti – ką pats uždirbi, tą gaila lengvai išleisti.

Darbas, į kurį norisi grįžti
Mažeikiškė Viktorija apsigyveno Klaipėdoje, bet dirba Palangoje, „Lavazza“ kavinėje. „Darbovietės atstovai vežioja į Palangą, esu patenkinta atlyginimu, turiu nemažai laisvalaikio, tad galiu ir su draugais pabūti“, – sakė mergina.
„Praeiviai dažnai užsuka ir nusiperka puodelį ar du, kartais net daugiau, jei keliauja visa šeima. Atlyginimas – puikus, nors kartais dirbu nedaug valandų, pats darbas švarus ir lengvas, suteikiantis įdomią ir savotišką patirtį“, – sakė Viktorija.
Pardavėjas lygus tarnui
Devyniolikmetė Viktorija iš Klaipėdos įsidarbino parduotuvėje „Maxima“. Mergina teigė, jog patirties neturėjo, tad labai džiaugėsi, kad ja pasitikėjo ir apmokė. Užmokesčiu taip pat nesiskundžia: „Darbuotojo alga ir darbo valandos yra nustatyti sutartyje ir viršvalandžių niekas nedirba. Ne taip, kaip privačiose kavinėse ar parduotuvėse, kur tokie dalykai nėra reglamentuoti“.
Vis dėlto kasininkės darbas – nelengvas. „Tokiam darbui reikia ištvermės ir sugebėjimo visada ir visiems šypsotis, maloniai šnekėti. Negalima net suirzti – klientas visada teisus“, – kalbėjo pašnekovė.  

Mano miestas – Palanga
Kalbinti palangiškiai vaikinai darbų svetur neieškojo. Anot jų, dėl tokių darbų neapsimoka važinėti į kitą miestą, šalia namų – daug patogiau.
Andrius, dirbantis motorolerių nuomoje, minėjo, jog tai tėra šios vasaros darbas.
„Man kitos vasaros viduryje sueina aštuoniolika, tai gal mėginsiu ieškoti padavėjo darbo, nes jų didesnis atlyginimas“, – atviravo vaikinas.
Žuvies kioske dirbantis Viktoras teigė, kad darbo vietos ir kitais metais nenorėtų keisti.
Jis sakė, jog jam šį darbą gauti padėjo pažįstami žmonės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarą dalis „Lidl“ parduotuvių darbuotojų Lietuvoje galėjo pasinaudoti patrauklia galimybe vasarą derinti darbą ir poilsį viename populiariausių šalies kurortų – Palangoje.


Nors kai kurie kolegos žurnalistai Algirdą Budginą, Palangos miesto policijos komisariato viršininką, dėl jo tvirto stoto ir rūsčių veido bruožų pravardžiuoja vikingu, pats kurorto vadas savo pravardės nė neslepia. „Bugis. Ji man „prilipusi“ nuo mokyklos laikų“, – šypsojosi A. Budginas. Rūsčiu savęs jis taipogi nevadina: „Esu draugiškas ir mėgstu sveiką humorą“. Šį mėnesį ketvirtąsias darbo...


Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


Ar mylite Palangą? Ar lengvai sekasi bendrauti su žmonėmis? Ar turite kūrybinių idėjų? Ar mokykloje lengvai sekėsi rašyti rašinėlius, o už juos gaudavote bent aštuonetukus? Ar norite rašyti vieninteliam Palangos laikraščiui ir truputį užsidirbti? Jei taip, „Palangos tiltui“ jūs – įdomūs ir reikalingi. Ieškome žmogeliuko ar...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius