Palangoje užregistruoti 1309 šunys, 480 katės ir vienas šeškas

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-05-29
Peržiūrėta
1976
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje užregistruoti 1309 šunys, 480 katės ir vienas šeškas

Lietuvoje paženklinta ir užregistruota beveik 300 tūkst. gyvūnų augintinių. O kaip Palangoje? Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene ir bendradarbiavimo skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, užregistruoti 1309 šunys, 480 katės ir vienas šeškas. Itin daug pastarųjų užregistruota Tauragėje – net 72, pagal šeškus pirmauja Vilnius – 83. Šalies sostinė pirmauja ir pagal užregistruotų šunų bei kačių skaičių.

Kaip praneša ministerija, iki šių metų gegužės 1 dienos Lietuvoje paženklinta ir į Gyvūnų augintinių registrą įtraukta beveik 300 tūkst. – maždaug kas ketvirtas gyvūnas. 

Nesuspėjusieji iki šio įstatymu numatyto termino mikroschema paženklinti pasiutligei imlių gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų, nors ir vėliau, tai privalo atlikti. Už vėlavimą baudų kol kas neketinama skirti.

Iki gegužės 1 d. iš viso Lietuvoje paženklinti 287 762 gyvūnai: daugiau nei 94 tūkst. kačių, beveik 200 tūkst. šunų ir daugiau nei 400 šeškų. Registruota ir per 300 iš Ukrainos įvežtų gyvūnų.

Skaičiuojant procentais, daugiausiai gyvūnų augintinių paženklino ir užregistravo Utenos rajono savivaldybės (42,64 proc.), Kalvarijos savivaldybės ( 37,84 proc.), Kelmės rajono savivaldybės (36, 67 proc.) ir Kauno rajono savivaldybės (36,64) gyventojai.

Gyvūnų ženklinimo ir registravimo statistika itin šoktelėjo balandį, gyventojai suskubo ieškoti šios paslaugos, nes iki šių metų gegužės 1 dienos  paženklinti bei užregistruoti savo gyvūnus augintinius jie buvo įpareigoti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo. Vien per balandį Lietuvoje paženklinta per 40 tūkst. gyvūnų augintinių.

„Ženklinimas ir registravimas Lietuvoje įsibėgėjo. Tikime gyventojų sąmoningumu. Nors tam numatytas laikas jau praėjo, kviečiame paskubėti atlikti atsakingo šeimininko pareigą. Ženklinimas ir registravimas – tai pirmiausia atsakomybė ir rūpestis savo augintiniu”, –  sako žemės ūkio ministras  Kęstutis Navickas.

Ženklinti ir registruoti savo augintinius visoje Lietuvoje gyventojai visus metus buvo raginami įvairiausiomis priemonėmis, tačiau dažnas jų suskubo tai padaryti tik paskutinėmis balandžio dienomis.

Augintiniai mikroschemomis ženklinami ir registruojami beveik visoje Europos Sąjungoje dėl daugelio priežasčių. Viena svarbiausių – gyvūno atsekamumas, kuris yra labai svarbus dėl užkrečiamųjų ligų stebėsenos, kontrolės ir likvidavimo. Viena iš gyvūnams ir žmonėms pavojingiausių užkrečiamųjų ligų – pasiutligė, tad šios ligos stebėsenai skiriamas ypatingas dėmesys. Kadangi liga pavojinga gyvūnams ir nuo jų gali užsikrėsti žmonės, yra prievolė, kad gyvūnas būtų nuolat vakcinuojamas nuo šios ligos, o gyvūno vakcinavimo duomenys registruoti Gyvūnų augintinių registre. Tokių būdu sudaryta galimybė Gyvūnų augintinių registre nustatyti augintinių laikymo vietą, identifikuoti jų savininkus ir, esant būtinybei, imtis priemonių, leidžiančių užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plitimui.

Kita svarbi priežastis – gyvūnui pasiklydus jį skubiai sugrąžinti savininkui. Pasiklydusį gyvūną sugavęs asmuo gali kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus, taip pat Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, gyvūnų globėjus, gyvūnų augintinių ženklinimo paslaugas teikiančius asmenis, savivaldybių administracijas dėl sugauto gyvūno mikroschemos nuskaitymo ir, jeigu gyvūnas registruotas, pagal Gyvūnų augintinių registro duomenis galima operatyviai sužinoti gyvūno savininką ir jo kontaktus. Be to, jeigu ir užsienyje (pvz., kelionės, atostogų metu) pasimestų Lietuvoje Gyvūnų augintinių registre registruotas gyvūnas, jo savininką surasti nebūtų sudėtinga, nes Gyvūnų augintinių registras keičiasi duomenimis su Europos šalių gyvūnų augintinių registrų duomenų tinklu (EuroPetNet).

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ryšių reguliavimo tarnybos inicijuotas ir LR Prezidento Gitano Nausėdos globojamas projektas „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“ ir vėl kviečia į nuotolinę paskaitą!


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2022 m. duomenimis, vienas iš aštuonių žmonių pasaulyje susiduria su psichologinėmis problemomis.


Lietuvoje paženklinta ir užregistruota beveik 300 tūkst. gyvūnų augintinių. O kaip Palangoje? Žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene ir bendradarbiavimo skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, užregistruoti 1309 šunys, 480 katės ir vienas šeškas. Itin daug pastarųjų užregistruota Tauragėje – net 72, pagal šeškus pirmauja Vilnius – 83. Šalies sostinė...


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo "Palangos tiltą", kad per gruodžio 1-ąją Lietuvoje patvirtinti 2109 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 25 koronaviruso atvejais antradienį pasipildė ir Palanga. Gruodžio 2-ąją COVID-19 Palangoje sirgo 213 asmenų. Bendras koronavirusu sergančių ir jau pasveikusių skaičius Palangoje – 331. 113...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kai saulė svilina, matome minias Palangoje, kai ne – čia tuščiau. Bet miesto tvirtinimus, kad Palanga sėkmingai dorojasi su sezoniškumo problema iškalbingai liudija ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys apie kurorto viešbučių ir poilsio namų deklaruotas pajamas bei sumokėtą pridėtinės vertės mokestį. VMI duomenys taip pat rodo, kad namus, butus ir...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


„Mažoji Palangos dukra“, - taip Šventąją vadina jos seniūnijos seniūnaitis Ramutis Šeštokas. „Mano siekis, kad Šventoji taptų tokia pat tvarkinga ir išpuoselėta kaip Palanga. Deja, taip kol kas nėra“, - pokalbį pradėjo seniūnaitis.


Tarybos posėdis: šunys loja, karavanas eina

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo konservatoriaus Šarūno Vaitkaus pareiškimu dėl Gruzijos Kobuleti kurorto.  Opozicijos lyderis prašė mero paaiškinti, kodėl jis, kaip numato savivaldos įstatymas, neteikė klausimo dėl bendradarbiavimo spęsti Tarybai, o sprendimą priėmė pats. Meras mandagiai išklausė, bet atsakė tyla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius