Palangoje – tarptautinis seminaras apie žydų istoriją ir Holokaustą

Palangos tiltas, 2025-04-04
Peržiūrėta
635
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – tarptautinis seminaras apie žydų istoriją ir Holokaustą

Kovo 27–29 dienomis Palangoje ir Plungėje vyko tarptautinis seminaras „Mokymas apie žydų istoriją ir Holokaustą Lietuvoje, naudojant žmonių istorijas ir lankant istorines vietas“. Renginyje dalyvavo 27 mokytojai ir švietimo darbuotojai iš visos Lietuvos.

Seminaro metu vyko metodiniai užsiėmimai, paskaitos, diskusijos bei išvykos į svarbias atminties vietas. Dalyviai susipažino su „Centropa“ organizacijos edukacine medžiaga, dalyvavo metodiniame užsiėmime pagal Jakobo Bunkos biografiją, susitiko su Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo direktoriumi Eugenijumi Bunka. Stipriausią emocinį įspūdį paliko apsilankymas Kaušėnuose – masinėje Plungės žydų žudynių vietoje ir memoriale Holokausto aukoms. Taip pat vyko pažintinė ekskursija po Plungę, kurios metu Eugenijus Bunka pasakojo apie žydų bendruomenės paveldą ir tragišką likimą.

Palangoje seminaro dalyviai apsilankė senosiose žydų kapinėse, tarp jų – kapinėse prie Naglio kalno. Čia jie išgirdo istoriją, kaip išlikę užrašai ant paminklo padėjo identifikuoti palaidotus asmenis ir užmegzti ryšį su jų palikuonimis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip pat aplankė pačias pirmąsias Palangos žydų kapines Birutės parke, kur susipažino su skulptūra „Šaulys“ ir jos atsiradimo istorija. Seminaro dalyviai taip pat susipažino su Palangos miesto ir žydų bendruomenės istorija: išgirdo apie buvusias sinagogas, jau išnykusias vilas ir su jomis susijusias jautrias bei įdomias istorijas, kurias pristatė Palangos žydų bendruomenės pirmininkas Vilius Gutmanas.

Nuoširdžiai dėkojame Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, vicemerui Rimantui Mikalkėnui, Kultūros skyriaus vedėjui Robertui Trautmanui, Palangos kultūros centrui ir Ingridai Vilkienei, Tarptautinės komisijos sekretoriato Švietimo programos koordinatorei ir vadovo pavaduotojai – už pasitikėjimą, kvietimą ir bendradarbiavimą. Kurhauzo salė paliko įspūdį visiems dalyviams, taip pat ir mūsų svečiui iš Austrijos – Maximilianui von Schoeleriui, atstovaujančiam organizaciją „Centropa“ (Austrija, Viena) – tarptautinę nevyriausybinę organizaciją, kuri renka žydų šeimų istorijas, nuotraukas ir liudijimus, naudodama juos kaip edukacinę priemonę mokyklose visoje Europoje. Šis seminaras dar kartą priminė, kad istorija gyva tol, kol ją pasakojame, lankome, perduodame ir prisimename.

Palangos žydų bendruomenės informacija

______________________

Palangos žydų bendruomenės skelbimas aktualias naujienas, istorijas, renginius rasite socialiniuose tinkluose Facebook (https://www.facebook.com/palangoszydubendruomene) ir Instagram (https://www.instagram.com/palangoszydubendruomene)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 27–29 dienomis Palangoje ir Plungėje vyko tarptautinis seminaras „Mokymas apie žydų istoriją ir Holokaustą Lietuvoje, naudojant žmonių istorijas ir lankant istorines vietas“. Renginyje dalyvavo 27 mokytojai ir švietimo darbuotojai iš visos Lietuvos.


Palangos žydų bendruomenė skaičiuoja daugiau nei 500 metų. 1487 metais Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė.


Startavo prasmingas tarptautinis projektas, nagrinėjantis Lietuvos miestų ir miestelių vietos istoriją. Ši sritis siekia atkurti miesto, kaimo, rajono, bendruomenės istoriją, kad suprastume, kaip žmonių gyvenimo būdas yra susijęs su dabartimi ir ateitimi.


Kasmet sausio 27-ąją pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Ta proga sausio 26 d. 11 val. Palangos žydų bendruomenė atidengia atminimo lentą, liudijančią Palangos žydų bendruomenės istoriją.



Kasmet sausio 27-ąją pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Ta proga atminimo ženklas buvo pritvirtintas prie prekybos centro Vytauto gatvėje pastato sienos.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Praėjusią savaitę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos Jaunimo darbo centre vyko renginių ciklo absolventams „Būk matomas“ seminaras tema „Verslo ABC: bendrovės (įmonės) ir jų mokestinės procedūros“.


Rengiamas fotografų seminaras „Šventoji 2010“  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Balandžio 30-gegužės 2 dienomis Šventojoje vyks II-asis fotografų seminaras „Šventoji 2010“, kurią rengia asociacija „Palangos fotoklubas 750“ ir sveikatos centras „Energetikas“. Prieš dvejus metus pirmą kartą rengtas seminaras pasiteisino, tad norėdami pažymėti prasidėjusį pavasarį bei suteikti jam dar daugiau spalvų, fotomenininkai kviečia prisijungti ir turiningai drauge praleisti laiką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius