Palangoje – mažiausiai gaisrų per paskutinius 10 metų

Palangos tiltas, 2019-02-03
Peržiūrėta
2199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2018 m. Lietuvoje kilo 11 848 gaisrai. Palyginti su 2017 m., jų padaugėjo 26 proc., pernai gaisruose žuvo 86 žmonės (2017 m. – 103), iš jų 2 vaikai (3), o 174 gyventojai (181) patyrė traumų. Palangos miesto savivaldybėje per 2018 metus kilo 46 gaisrai, tai mažiausias kilusių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų, (2017 metais – 74). Palangoje kilo 36 gaisrai (53), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (21). Palangos m. savivaldybėje 2018 m. gaisruose žmonių aukų išvengta, tačiau du gyventojai gaisruose buvo traumuoti.
2018 metais gaisrai kilo: 10 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 5 gaisrai transporto priemonėse, 2 – pagalbinio ūkio pastatuose, 11 gaisrų atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose kilo 18 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės, apleisti pastatai, malkinės, žuvies rūkykla).
Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 20, dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi – 2, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 7. Dėl neteisingai įrengtos ar neteisingai eksploatuojamos krosnies ar dūmtraukio kilo 1 gaisras. Asmenys, neatsargiai rūkydami, sukėlė 2 gaisrus. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 4 gaisrai, transporto priemonių kuro tiekimo sistemos gedimo – 1 gaisras. Dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimų – 2, šiukšlių deginimo – 1 gaisras, dėl dujų, dėl vaikų išdykavimo – 3 gaisrai, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo (suodžiai kamine) kilo 3 gaisrai.
Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 103 gelbėjimo darbus (2017 m. – 127). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 26, darbai po transporto avarijos – 14, durų atidarymas – 12, pagalba GMP – 8, darbai vandenyje – 2, pagalba buityje – 7, demerkurizacija – 1, kiti gelbėjimo darbai – 2, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, dujų nuotėkis – 2, skenduolių paieška – 1, pagalba policijai – 11, naftos produktų surinkimas – 2, gyvūnų gelbėjimas – 3, pagalba avarinei dujų tarnybai – 1, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 10.
2018 m. Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai bei ugniagesiai gelbėtojai aktyviai dalyvavo įvairiose pratybose bei organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene bei susitikimo metu aptardavo temas, susijusias su gaisrine sauga ir saugiu elgesiu vandenyje. Kovą dalyvavo sporto renginyje „Sportuok kartu!“, kuris vyko Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Varžybų metu organizatoriai mokiniams norėjo parodyti kaip visos tarnybos sugeba vieningai dirbti ir vienas kitą palaikyti.
Kovo ir gegužės mėnesiais Palangos moksleiviai aktyviai ir gausiai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie gaisro pavojus namuose, taip pat aptariami juos dominantys klausimai gaisrinės saugos srityje, bei ekskursijos pabaigoje ugniagesiai gelbėtojai demonstravo turimą įrangą, skirtą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus.
Gegužę priešgaisrinės tarnybos pareigūnai dalyvavo greitosios medicinos pagalbos organizuojamose žaidynėse, kuriose medikams buvo paruoštos praktinės rungtys ugniagesio gelbėtojo darbams atlikti.
Birželį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai dalyvavo vaikų gynimo dienos organizuotame renginyje, kuriame mažiesiems demonstravo savo techniką bei pasakojo apie gaisrų prevenciją.
Liepos ir rugpjūčio mėnesiais lankėsi „Raganės” stovykloje, kurioje ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai pasakojo apie savo darbo specifiką, gaisrų prevenciją bei didelį dėmesį skyrė aptariant, kaip saugai elgtis vandenyje.
Spalį kartu su Palangos m. savivaldybės civilinės saugos specialiste buvo organizuoti daugiabučių savininkų bei bendrijų pirmininkų mokymai. Mokymų metu buvo skaitoma paskaita apie gaisrinės saugos reikalavimus daugiabučiuose. Atkreiptas dėmesys į renovuojamų daugiabučių apsaugos nuo žaibo įrenginių atstatymo būtinybę. Buvo priminta ir apie daugiabučių kiemų užstatymo automobiliais problemą – paaiškinta, kad būtina palikti privažiavimą prie pastatų gaisrinei technikai, siekiant išvengti didelių nelaimių ir nuostolių. Susirinkę buvo supažindinti su autonominiais dūmų detektoriais, kur juos įrengti, kaip juos prižiūrėti.
2018 m. buvo įvykdytos 2 priešgaisrinės taktinės pratybos, taip pat 2 evakavimo pratybos: Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ (dalyvavo 50 moksleivių ir 46 darbuotojai), Palangos miesto savivaldybėje (110 darbuotojų). Po evakavimo pratybų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės.
Visus metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga. Apsilankę pareigūnai įvertino lankomų patalpų gaisrinę būklę, ragino gyventojus laiku susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir be abejo, atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Gyventojams priminta, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.
Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojomis įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat būstuose, kuriuose gyvena senyvo amžiaus arba negalią turintys asmenys ar daugiavaikės šeimos.
Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su Palangos miesto savivaldybės darbuotojais, bendradarbiavo su viešosios tvarkos skyriumi, savivaldybės tarnautoja civilinei saugai, socialinės rūpybos skyriaus, švietimo skyriaus, kultūros skyriaus darbuotojais, paplūdimio gelbėtojais, policijos ir pasienio užkardos pareigūnais. 2018 m. Palangos PGT inspektoriai patikrino 63 eksploatuojamus objektus, vasaros sezono metu vykdė operatyvinius patikrinimus Šventosios poilsio nameliuose. Kartu su Šventosios ir Palangos girininkais ir aplinkos apsaugos darbuotojais vykdė reidus atvirose poilsiavietėse. Taip pat dalyvauta statybų užbaigimo komisijose, buvo pripažinti 35 tinkami naudoti statiniai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palyginus jauna Lietuvos valstybė dėl savo nepatyrimo ir siekio įtikti stipresniems jau spėjo susitepti keliomis bjauriomis dėmėmis. Viena jų – Amerikos Centrinės Žvalgybos Valdybos (CŽV) kalėjimas Antaviliuose, šalia Vilniaus. Kaip rodo Seimo Nacionalinio Saugumo ir Gynybos Komiteto (NSGK) dokumentas, gabenant kalinius, be aiškių įrodymų įtariamus terorizmu, CŽV mažiausiai tris kartus...


Kurorto gimnazistai, vykdydami metinius darbus, atlieka ir visai miesto bendruomenei aktualių tyrimų. Štai ką tik, prieš savaitę, trys trečiokės gimnazistės nustatė, kur Palangoje labiausiai užterštas oras ir kur – mažiausiai. 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.


Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai pernai atliko 109 gelbėjimo darbus (2019 m. - 103). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 41, darbai po transporto avarijos – 11, durų atidarymas ir pagalba policijai po 9, taip pat po 8 kartus teikta pagalba įmonėms ir organizacijoms bei naftos produktų surinkimui, pagalba GMP – 6, darbai...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto savivaldybėje per 2018 metus kilo 46 gaisrai, tai mažiausias kilusių gaisrų skaičius per paskutinius 10 metų, (2017 metais – 74). Palangoje kilo 36 gaisrai (53), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 10 gaisrų (21). Palangos m. savivaldybėje 2018 m. gaisruose žmonių aukų išvengta, tačiau du gyventojai gaisruose buvo traumuoti.


Palanga – tarp mažiausiai įsiskolinusių 60-ies šalies savivaldybių

Parengta pagal „Respubliką“, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas Lietuvos finansinio stabilumo apžvalgą, pareiškė, kad bene didžiausią pavojų stabilumui kelia savivaldybių įsiskolinimai. Kai kurių savivaldybių skolos jau viršija pusę jų metinių pajamų, o Vilniaus viršija net ir metines pajamas. Kaip parodė dienraščio „Respublika“ tyrimas, Palanga tarp...


Dalia J. KAVALIAUSKAITĖ Sporto ir atostogų metu neatsižadantys poilsiautojai ir palangiškiai neaplenkia Palangos stadiono. Nuo šunų parodų iki futbolo varžybų – įvairūs renginiai kasmet vyksta čia. Tačiau turbūt ne vienas pastebėjo, kad stadiono danga jau sutrūkinėjusi, mėtosi atskilę gabalai, nėra įrengtų skersinių ar kitų miestiečiams bei svečiams naudingų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius