Didžioji dalis gaisrų kyla dėl netvarkingų krosnių - pasirūpinkite savo saugumu

Palangos tiltas, 2024-01-16
Peržiūrėta
860
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.

Pareigūnai ypatingai nori atkreipti kaimiškose vietovėse gyvenančių gyventojų dėmesį. Pernai Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos veiklos teritorijoje 195 kartus degė kaminuose susikaupę suodžiai. Suodžių gaisras yra labai pavojingas reiškinys. Intensyviai degant suodžiams, liepsnos temperatūra siekia maždaug 1000–1200 °C. Tokios aukštos temperatūros neatlaiko kamino konstrukcijos ir įdėklai, taigi dažnai dūmtraukis įtrūksta, o liepsna išplinta.

Ugniagesiai primena, kad prieš kiekvieno šildymo sezono pradžią būtina patikrinti šildymo įrenginius, apžiūrėti, ar įrangoje nėra jokių matomų defektų, įtrūkimų, nesandarumų. Taip pat privalu išvalyti ne tik kietojo kuro katilą ar krosnį, bet ir visus dūmtakius bei dūmtraukį: šildymo įrenginio eksploatavimo metu suodžius privaloma valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Požymiai, rodantys, kad būtina nedelsiant išvalyti kaminą: dūmai iš kamino rūksta į patalpų vidų, kaminas prarado trauką, sunkiai dega, pro tarpus skverbiasi kondensatas. 

Ką daryti, jeigu kamine užsidegė suodžiai? Nedelsiant skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. O kol atvyks ugniagesiai, įsitikinę, kad galite tai padaryti saugiai - pabandykite per kamino apačioje esančią angą saugiai semti krintančias žarijas, kad sumažėtų temperatūra dūmtraukyje. Negesinkite liepsnos vandeniu – taip tik pabloginsite situaciją. Degant suodžiams geriausia nesiimti gesinimo patiems, o pasirūpinti, kad būtų nedelsiant pašalintos šalia kamino esančios degios medžiagos ir kiti galintys užsiliepsnoti daiktai. Nesudarykite savo veiksmais sąlygų gaisrui išplisti, sandariai uždarykite krosnį, patalpas, stebėkite dūmtraukio būklę.

 

Eksploatuojant kietojo kuro šildymo prietaisus svarbu laikytis šių saugumo taisyklių:

* laikyti bet kokius degių daiktus ir medžiagas galima ne arčiau kaip 1 m iki krosnies pakuros ir 0,5 m atstumu iki šildymo įrenginio. Taip išvengsite užsidegimo nuo įkaitusių nuo šildymo įrenginių paviršiaus;

* grindys prieš pakurą turėtų būti apsaugotos nedegiomis medžiagomis, kad iškritusios žarijos ar kibirkštys jų neuždegtų. Tam galima panaudoti skardos lakštą, keramines plyteles ar kitas nedegias medžiagas;

* naudokite tik sausą kurą ir tik tokį, kokį rekomenduoja šildymo prietaiso gamintojas. Deginamos drėgnos malkos daug greičiau užteršia dūmtraukį dervomis. Taip pat nedeginkite atliekų, plastikų, gumos, sintetinių medžiagų;

* įkuriant nenaudokite degių skysčių (pvz. benzino, dyzelinių degalų), nes staigus liepsnos pliūpsnis gali apdeginti;

* atkreipkite dėmesį į degių pastato konstrukcijų (stogo, perdangos, apdailos medžiagų) atstumą nuo dūmtraukio. Jis turėtų būti ne mažesnis kaip 25 cm;

* gaisrus sukelia ir ne vietoje išpilti pelenai, todėl juos pilti reikėtų į metalines dėžes, atokiau nuo pastatų. Ant žemės išpilti galima ne arčiau kaip 15 m iki pastatų;

* negalima palikti vaikų be priežiūros patalpose kur kūrenasi krosnis;

* per anksti neuždarykite sklendės, nes patalpose gali pradėti kauptis smalkės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais Lietuvoje jau žuvo 59 žmonės iš jų 7 - Klaipėdos apskrityje. Viena iš dažniausia gaisro priežasčių – neatsargus žmogaus elgesys (rūkymas, ant viryklės be priežiūros paliktas maistas ir pan.). 



Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja: 2023 m. veiklos teritorijoje kilo 1112 gaisrų, jų metu žuvo 12 žmonių. Apie 30 proc. gaisrų kilo gyvenamajame sektoriuje. Didžioji dalis šių gaisrų kilo dėl netvarkingų krosnių ir kitų šildymo įrenginių.


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių – iš pasibaigusiųjų etapų vartotojų net 9 iš 10 pasirinko nepriklausomo tiekėjo paslaugas, tuo tarpu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.


Šiais metais ypatingas dėmesys skirtas smulkiems šeimos ir vidutiniams ūkiams bei jauniesiems ūkininkams paremti. Daugeliui tai tapo galimybe modernizuoti ar net išsaugoti savo ūkius.


Susirinkusieji ketvirtadienio popietę stebėjo istorinį įvykį – prasidėjo medinės Kurhauzo dalies atgimimas. Simboliškai Kurhauzo medinės dalies pamatų restauravimo sutartis pasirašyta prieš keletą metų restauruotoje vilos dalyje. Ją pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ direktorius Vydmantas Drumsta...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtakos turi tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius