Palangai nusipelnę žmonės: „Ne tiek jau daug to laisvalaikio ir lieka“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2014-11-24
Peržiūrėta
2367
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai nusipelnę žmonės: „Ne tiek jau daug to laisvalaikio ir lieka“

Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė „Palangos tilto“ skaitytojams šią nematomą savo gyvenimo kertelę.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, pasakodamas apie laisvalaikio praleidimą, teigė, jog pastarojo turi ganėtinai mažai: „Laisvalaikio turiu nedaug, nes mero pareigos įpareigoja dirbti ir savaitgaliais, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Be to, net jei pasitaiko laisvas savaitgalis, ne visada galime su visa šeima kur nors išvykti, nes yra šeštadienių, kai dirbti reikia mano žmonai Vilmai. Be abejo, geriausias poilsis man būna su šeima, ypač jei savaitgalį, dažniausiai sekmadienį, visiems kartu pavyksta „pasprukti“ iš miesto – į Klaipėdą, Vilnių ar kitur. O būdami Palangoje su žmona ir vaikais mėgstame pasivažinėti dviračiais ar pasivaikščioti po mišką. Pavyzdžiui, šį savaitgalį keturiese dviračių taku pėstute nuėjome beveik iki buvusios Kunigiškių vaikų poilsio stovyklos. Man apskritai labai patinka būti gamtoje – tuomet galiu atsipalaiduoti, pailsėti, „pravėdinti“ galvą. Nesu aistringas žvejys profesionalas, tačiau žvejyba man tikrai patinka. Tik ne tokia, kai reikia valandų valandas žiūrėti į nejudančią plūdę ir laukti, kol kas nors užkibs. Mėgstu, pavyzdžiui, lydekų žvejybą, kai veiksmas vyksta nuolat – jei kimba žuvys, apima azartas. Kadangi, kaip minėjau, nesu šios srities profesionalas, dažniausiai prie vandenų išsirengiu su savo kolega bei žvejybos draugu Dainiumi Želviu, kuris yra tikras žvejys fanatas, turintis savas meškeres, kitus žvejybos reikmenis. Jis gali ir man pagelbėti, pavyzdžiui, nutrūkusį kabliuką vėl pritaisyti – tuomet man belieka tik užmesti meškerę ir žvejoti. Beje, turiu ir savo meškerę – daugiau nei prieš dešimtmetį padovanotą gimimo dienos proga. Bet panaudojau ją tik kartą, o dabar ji guli balkone“.
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė taip pat teigė neturinti daug laisvo laiko. „Laisvalaikio neturiu daug, nes nemažai laiko pareikalauja darbas, buitiniai rūpesčiai. Tačiau radusi laisvesnę minutę stengiuosi skirti kuo daugiau dėmesio šeimai, ypač vaikams. Visi mėgstame lankytis renginiuose – kino teatre, koncertuose ar spektakliuose. Renginius renkamės tokius, kurie yra įdomūs visiems – tiek suaugusiesiems, tiek ir vaikams, – pasakojo savivaldybės administracijos direktorė. – Esant geriems orams taip pat mėgstame keliauti po Lietuvą, pamatyti, kas yra gražaus mūsų šalyje. Patinka man ir grybauti – buvimas miške, judėjimas puikiai tinka, norint atsipalaiduoti, pamiršti darbinius rūpesčius. Beje, valgyti grybų nemėgstu – patinka tik juos rinkti. Laisvalaikiu stengiuosi daryti tai, kas padeda atsipalaiduoti. Bene geriausiai pailsėti nuo darbų tempo padeda pianinas – šį instrumentą „atradau“ iš naujo tuomet, kai mano dukra pradėjo lankyti muzikos mokyklą. Tad dabar muzika mūsų namuose skamba nuolat – kai tik dukra pakyla nuo pianino, prie instrumento prisėdu aš. Tai išgirdusi dukra vėl užsimano groti bei grįžta prie instrumento, tad taip ir keičiamės vietomis. Mėgstu skambinti klasikinių kompozitorių kūrinius – V. A. Mocarto, L. van Bethoveno, J. Haidno. Tačiau kartais patinka ir paeksperimentuoti, tuomet groju šiuolaikinių autorių sukurtas melodijas“.
Palangos botanikos parko direktoriaus pavaduotojas miškininkystei, Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos fakulteto lektorius Antanas Sebeckas savaitgalius teigė leidžiantis paprastai. „Įvairiai. Dažniausiai namuose būnu. Kadangi kaime gyvenu, tai darbų pakanka. Ir sodo darbai įvairūs. Išvažiuoju retkarčiais. Skaityti mažai skaitau, nes akys jau neleidžia. Pažiūriu žinias, paklausau radijo. Išvažiuojame su žmona, aplankome gražias Lietuvos vietas – tai man labai patinka. Latvijoje labai įdomių vietų yra, senų dvarų. O šiaip savaitgaliais reikalų kokių atsiranda, reikia juos sutvarkyti, kadangi darbo dienomis nėra kada“, – sakė pašnekovas.
Palangos komunalinio ūkio darbuotoja, atsakinga už želdinius, Gražina Kuleševičienė apie savo laisvalaikį kalbėjo labai nenoriai: „Nenoriu per daug apie save pasakoti, man savireklamos nereikia, – gynėsi moteris. – Sekmadieniais – bažnytėlė, tai čia pirmiausia, dar einu į baseiną, o šeštadieniais dar sode darbų yra. Dabar anksti sutemsta, tai tada žiūriu serialą, mezgu. Taip pailsiu. Dar mėgstu knygas skaityti. Nedaug to laisvalaikio ir lieka mėgstamiems užsiėmimams“.
Pasmalsavus, kas gi atima didžiąją laisvalaikio dalį, pašnekovė neabejojo: „Daržas. Dar su anūkais susitinku, aš juk močiutė, anūkų turiu. O lygiai vienuoliktą einu miegoti, nes man į darbą anksti keltis – be dešimt šešios. Taip jau įpratau, kad ir savaitgaliais, kai į darbą nereikia keltis, tokiu metu pabundu. Tai tuomet valgyti pasidarau, susitvarkau, skalbiu. Kadangi Palangoje gyvenu, vasarą ir tų savaitgalių nėra – svečiai. O žiemą vėl visokių planų atsiranda savaitgaliams. Mūsų, senjorų, laikas irgi suplanuotas, – ne tik jaunų žmonių“.
Šventosios klebonas Vidmantas Gricius, paklaustas apie tai, kaip leidžia savaitgalius tuomet, kai nelaiko šv. Mišių, sakė: „Taip staigiai paklausėte, net nesugalvoju dabar. Įvairiai, kaip ir visi žmonės. Ir su žmonėmis bendraujame, ir planus įvairius kuriame, kartais rūpesčių kokių atsiranda“.
Pasiteiravus, kokių įdomių pomėgių turi, dvasininkas teigė, jog šie niekuo nesiskiria nuo kitų žmonių. „Yra įvairiausių – su pasauliečiais stalo tenisą mėgstu pažaisti. Paskaitau, bet ypatingas skaitovas nesu“, – kalbėjo klebonas.
Kasmetinių tarptautinių 1000 kilometrų lenktynių Palangoje organizatorius, Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Darius Jonušis teigė, jog jau galvoja apie Palangos lenktynes. „Ruošiamės jau Palangos lenktynėms, juk jos jau liepos viduryje vyks“, – sakė pašnekovas.
Pasmalsavus, kaip praleidžia savaitgalius, D. Jonušis sakė: „Labai įvairiai. Yra daug renginių, lenktynės, treniruotės, BMW akademija, kartingai. Kartais išvažiuoju. Nedaug ir lieka to laisvalaikio – vienas kitas savaitgalis. Kartais ir tiesiog pailsėti reikia. Kadangi darbas sutampa su pomėgiu, tai net nežinau, ar aš čia dirbu, ar ilsiuosi“.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius, palangiškis Mindaugas Skritulskas savaitgalius tikino skiriantis šeimai. „Kadangi esu daugiavaikis tėvas, turiu tris trejų, šešerių ir septynerių metų berniukus, tai savaitgaliai daugiausia paskirti jiems“, – kalbėjo politikas.
Paklaustas apie asmeninius pomėgius, M. Skritulskas teigė juos kiek apleidęs. „Hobiams neturiu laiko. Mes su žmona esame pamiršę, kada turėjome galimybę nueiti į teatrą, spektaklį, koncertą. Pakaitomis prižiūrime atžalas. Močiučių nėra, tai tenka patiems verstis. Mėgstame pakeliauti po apylinkes, nuvykstame į baseiną ar kokį kiną, bet tai darome visi kartu, su šeima. Nieko nepadarysi, dabar mums toks laikas, kurį reikia išbūti. Nesakau, kad tai nėra linksmas laikas, bet savo egoistinius poreikius tenka apriboti. Darbo savaitės metu visuomeninė, politinė veikla, darbas su rinkėjais atima daug laiko, todėl savaitgalius norisi skirti savo šeimai, vaikams“, – kalbėjo M. Skritulskas.
VŠĮ Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis specialistas Artūras Sabaliauskas savaitgalius teigė dažniausiai leidžiantis su šeima. „Kartais su tėvuku pažvejojame, o šiaip su šeima dažniausiai leidžiame laisvą laiką: kartais į kiną, kartais į teatrą nueiname, kartais keliaujame. Natūralu, kad, kai yra laiko, susitinkame ir su draugais“, – kalbėjo palangiškis.
Pasmalsavus, kokių dar laisvalaikio pomėgių turi, A. Sabaliauskas prisipažino vaikystėje lankęs ir baigęs sporto mokykloje futbolą, tad esantis aktyvaus laisvalaikio praleidimo šalininkas. „Patinka aktyvesnis poilsis. Truputį pažaidžiame futbolą bendraminčių būryje. Tie bendraminčiai – tai kolegos, vaikystės draugai“, – kalbėjo pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūsų rankose – naujas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris.  Jeigu jo dar neturite, žvalgykitės jo miesto bibliotekoje, Savivaldybėje, Turizmo informacijos centre, kavinėje „Caffeine“ prie bažnyčios. Tai – tik kelios jums patogios vietos centre. Žinoma, žurnalą mielai įteiksime ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. Primenu: žurnalas gimė būtent kaip „Palangos tilto“...


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba tęsia gražią tradiciją pagerbti Žemaitijos etninei kultūrai nusipelniusius žmones.


„Geografine prasme nesame palangiškiai, labiau esame šio krašto, o ne pačios Palangos gyventojai, nors apsipirkti važiuojame į Palangą, čia naudojamės ir pašto paslaugomis“, – sulaukusi straipsnio autorės skambučio Peskonių kaime, šalia Girkalių, su šeima gyvenanti Vaidota Aleksiūnienė dvejoja, ar „Palangos tilto“...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius