Migracijų procesai ir jų poveikis migrantų tapatumui

Palangos tiltas, 2025-02-24
Peržiūrėta
845
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Migracijų procesai ir jų poveikis migrantų tapatumui

Pasaulyje vykstantys kariniai konfliktai, ekonominės, politinės priežastys skatina migracinius procesus, kurie formuoja skirtingas migrantų patirtis ir veikia jų tapatybę. 

2025 m. kovo 6 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į diskusiją „Migracijų procesai ir jų poveikis migrantų tapatumui“. Joje trys Lietuvos istorikai pristatys naujausių mokslinių tyrimų apie Lietuvos gyventojų XX a. pirmosios pusės migracijas rezultatus, aptars šių migracijų eigą, tendencijas, migrantų patirtis ir migracijų poveikį žmonių, turėjusių pakeisti savo gyvenamąją vietą, tapatybėms. 

 

Susipažinkite su dalyviais:

Dr. Tomas Balkelis – Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, 2004 m. Toronto universitete gavęs istorijos mokslų daktaro diplomą, kelerius metus dirbęs Anglijos ir Airijos universitetuose. Mokslininkas tyrinėja lietuvių tautinio judėjimo, Pirmojo pasaulinio karo, priverstinių migracijų ir paramilitarizmo istoriją; yra parašęs dvi knygas lietuvių ir anglų kalbomis: Moderniosios Lietuvos kūrimas (2012) ir The Making of Modern Lithuania (2009); Lemtingi metai: Lietuva 1914–1923 metais (2019) ir War, Revolution and Nation-Making in Lithuania, 1914–1923 (2018). 

Dr. Dovilė Čypaitė-Gilė – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Istorinių tyrimų skyriaus vedėja. 2024 m. Vilniaus universitete ji apgynė disertaciją „Žydų emigracija iš Lietuvos 1918–1940 metais: proceso rekonstrukcija“.

Dr. Vasilijus Safronovas – Klaipėdos universiteto profesorius, Baltijos istorijos ir archeologijos instituto direktorius. Jis yra daugelio mokslinių darbų, įvertintų Lietuvoje ir jos ribų, autorius. Viena iš jo tyrimų temų yra migracijos, kurias Lietuvoje ir Rytų Prūsijoje XX šimtmetyje sukėlė du pasauliniai karai. Šia tema lietuvių ir anglų kalbomis yra paskelbęs ne vieną publikaciją bei knygas Migrantai ir pabėgėliai Kuršių nerijoje XX amžiaus viduryje (2018) ir Migrants and Refugees on the Curonian Spit: Resettlement in the Mid-20th Century (2019).

Diskusijoje dr. Tomas Balkelis papasakos apie daugiau nei pusės milijono Lietuvos karo pabėgėlių pasitraukimą į Rusijos gilumą Pirmojo pasaulinio karo metais, jų kasdienes gyvenimo patirtis bei pastangas organizuotis ir grįžti į nepriklausomą Lietuvą po karo. Dr. Dovilė Čypaitė-Gilė pristatys žydų emigracijos iš Lietuvos 1918–1940 m. tendencijas, kryptis bei mitus, susijusius su istorine žydų migracija, atsakys į klausimus, kaip (ar) emigracijos procesas formavo Lietuvos žydų emigrantų tapatybes ir kaip emigrantų pasakojimuose XX a. pradžioje buvo reflektuojama Lietuva. Dr. Vasilijus Safronovas kalbės apie dviejų pasaulinių karų migracines patirtis, kurias išgyveno Klaipėdos krašto senieji gyventojai, ir pasidalys įžvalgomis, kaip šios patirtys veikė viena kitą, kokią įtaką turėjo tapatybei. Diskusijos vedėjas dr. V. Safronovas.

 

Kada? 2025 m. kovo 6 d. 17.30 val.

Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga)

Kaina? Renginys nemokamas

Registracija: [email protected]

 

*Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse, spaudoje ir kt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulyje vykstantys kariniai konfliktai, ekonominės, politinės priežastys skatina migracinius procesus, kurie formuoja skirtingas migrantų patirtis ir veikia jų tapatybę. 


Alus – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, kuris dažnai vartojamas įvairiomis progomis. Nors alus yra iš grūdų ir natūralių ingredientų gaminamas gėrimas, jo poveikis sveikatai gali būti neigiamas.


Rudenį, po intensyvaus vasaros sezono Palangos pajūryje, kai daug laiko praleidome saulėje, svarbu rūpintis savo odos sveikata. Nors saulės spinduliai suteikia mums energijos ir džiaugsmo, jie taip pat gali sukelti odos pažeidimus ir ilgainiui – rimtas ligas. Dėl šios priežasties ruduo yra idealus metas atlikti odos patikrą ir įsitikinti, kad saulės poveikis nepaliko ilgalaikių žymių.


Norėdami numesti svorio daugelis imasi griežtų priemonių, o viena populiariausių – atsisakyti angliavandenių, kurie, tikima, skatina augti svorį.


Lietuvai 2021-uosius baigiant tvyrant įtampų židiniams – su Baltarusija ir Kinija, dėl migrantų krizės, koronaviruso pandemijos, Laima Liucija Andrikienė, 1990-ųjų metų Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarė, dabar – Seimo narė ir viena Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kūrėjų, tiki, kad Lietuva, padedant sąjungininkams ES ir Vašingtone, susitvarkys su Minsko ir...


Dabartinių nuotekų sudėtyje randama vis daugiau naudojamos buitinės chemijos – įvairių skalbiklių, ploviklių ir purškalų, kuriuose yra daugybė mūsų organizmui ir aplinkai kenkiančių agresyvių medžiagų likučių. Tokioms medžiagoms patekus į gruntinius vandenis ir dirvožemį patiriamas dar didesnis neigiamas poveikis nei prieš 30 ar 50 metų. 


Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai. Kartu su kitais Lietuvos oro uostų tinkle esančiais oro uostais Palangos oro vartai siekia ateityje tapti nulinės CO2 emisijos oro uostu.


Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


Lietuvoje prasidėjus antrajam karantinui biurai vėl kraustosi į namus. Šis procesas bus daug sklandesnis pasitelkus „Tele2“ nuotolinio darbo sprendimus verslui. „Siekiame būti ten, kur yra mūsų klientai, kad darbas nuotoliniu būdu vyktų be jokių rūpesčių, o verslo procesai nesustotų. Išmanius sprendimus verslui galima užsisakyti neišeinant iš...


Dar metų pradžioje planuota Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo ekskursija į Kaliningrado srities Svetlogorsko kurortą nebuvo atsitiktinė. Kaimyninis kraštas priminė kadaise buvusį romantiškąjį Karaliaučių ir mus nuolat domino savo ypatingos istorijos besikeičiančiais puslapiais. Juolab pastarųjų dešimtmečių politiniai bei ekonominiai pokyčiai stipriai veikė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius