Alus ir prostata: kaip mėgstamas gėrimas gali paveikti vyro sveikatą?
Alus – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, kuris dažnai vartojamas įvairiomis progomis. Nors alus yra iš grūdų ir natūralių ingredientų gaminamas gėrimas, jo poveikis sveikatai gali būti neigiamas. Šis gėrimas ne tik gali daryti įtaką medžiagų apykaitai, bet ir lemti hormoninius pokyčius organizme. Aluje esančios medžiagos gali paveikti ne tik bendrą vyro sveikatą, bet ir prostatos būklę. Kadangi prostata yra svarbi vyro reprodukcinės sistemos dalis, jos sveikatos sutrikimai gali turėti ilgalaikių pasekmių, turinčių įtakos tiek šlapinimosi funkcijai, tiek bendrai gyvenimo kokybei.
Pagrindinės medžiagos aluje ir jų poveikis organizmui
Aluje esantis alkoholis veikia organizmą kaip diuretikas, skatindamas dažnesnį šlapinimąsi ir taip dirgindamas šlapimo takus bei prostatos liauką. Dažnas alkoholio vartojimas gali sukelti lėtinį uždegimą, didinantį prostatos uždegimo ar prostatito riziką. Alkoholis taip pat sutrikdo imuninės sistemos funkciją, o tai reiškia, kad organizmas tampa labiau pažeidžiamas infekcijoms. Be to, lėtiniai uždegimai gali paskatinti prostatos audinio augimą, kas ilgainiui gali komplikuotis į hiperplaziją ar net prostatos vėžį. Tokia organizmo reakcija lemia, kad net ir nedidelis alkoholio kiekis gali turėti neigiamą įtaką prostatos sveikatai.
Kitas aluje esantis komponentas yra fitoestrogenai – augalinės kilmės junginiai, turintys silpną estrogeninį poveikį. Fitoestrogenai, tokie kaip apigeninas ir kvercetinas, randami apyniuose, kurie yra pagrindinė alaus sudedamoji dalis. Nors fitoestrogenai gali pasižymėti antioksidacinėmis savybėmis, jų estrogeninis poveikis gali daryti neigiamą įtaką vyrų hormoninei pusiausvyrai. Tai gali sukelti prostatos hiperplaziją, kuri sukelia šlapimo takų problemas ir skausmingą šlapinimąsi. Reguliariai vartojant alų, fitoestrogenai gali kauptis organizme ir pamažu veikti vyro endokrininę sistemą.
Ar alaus vartojimas gali padidinti prostatos ligų riziką?
Tyrimai rodo, kad dažnas ir per didelis alkoholio vartojimas yra susijęs su padidėjusia prostatos vėžio rizika. Nors tikslus ryšys tarp alaus vartojimo ir prostatos vėžio vis dar yra tiriamas, manoma, kad alkoholis ir fitoestrogenai gali paveikti prostatos ląstelių augimo procesus. Reguliariai vartojant alų, prostatos ląstelės gali tapti labiau pažeidžiamos uždegiminių procesų ir oksidacinio streso, kas gali paskatinti vėžio vystymąsi. Be to, ilgalaikis alkoholio vartojimas veikia ir kitus organizmo organus bei sistemas, taip didindamas organizmo bendrą pažeidžiamumą.
Rekomendacijos prostatos sveikatai palaikyti
Norint išlaikyti sveiką prostatos funkciją ir sumažinti prostatos ligų riziką, svarbu riboti alkoholio vartojimą arba jo visiškai atsisakyti. Tinkamas mitybos balansas, fizinis aktyvumas ir reguliarus sveikatos patikrinimas padeda išvengti prostatos problemų. Subalansuota mityba, praturtinta antioksidantais ir šviežiomis daržovėmis, stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su uždegimais. Reguliarus sportas taip pat teigiamai veikia prostatos sveikatą, mažindamas antsvorio riziką ir gerindamas kraujotaką.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Alus ir prostata: kaip mėgstamas gėrimas gali paveikti vyro sveikatą?
2024 11 26 | Rubrika: Miestas
Alus – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje, kuris dažnai vartojamas įvairiomis progomis. Nors alus yra iš grūdų ir natūralių ingredientų gaminamas gėrimas, jo poveikis sveikatai gali būti neigiamas.
Po skaudžios nelaimės – vyro prašymas padėti: ši procedūra gali būti mano šansas
2024 09 18 | Rubrika: Miestas
Prieš metus palangiškis Edvinas Vygontas namuose, dirbdamas prie kompiuterio, nukrito nuo savo namų antrojo aukšto antresolės ir susilaužė stuburą.
Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.
Miške Palangoje rastas vyro kūnas
2023 09 08 | Rubrika: Miestas
Miške Palangoje rastas vyro kūnas. Įtariama savižudybė.
Palangoje rastas 77 metų vyro lavonas
2023 01 03 | Rubrika: Miestas
Pareigūnai aiškinasi Palangoje rasto 77 metų vyro mirties priežastis.
Rastas mirusio vyro kūnas
2022 01 04 | Rubrika: Kriminalai
Policijos departamentas informuoja apie sausio 3-ąją (pirmadienį) Palangoje rastą mirusio vyro kūną.
Paplūdimyje prekiauti alkoholiu uždrausta, todėl į pliažus grįžo šaltas alus: skardinės kaina – 6–8 eurai
***, 2020 06 29 | Rubrika: Miestas
„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.
Klaidų neišvengiama arba kaip šaukštas deguto medaus statinę gali sugadinti
Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 08 | Rubrika: Miestas
Prieš kurį laiką „Palangos tiltas“ palangiškių teiravosi, ar jie patenkinti komunalinių paslaugų kokybe ir jų kaina. Į redakciją užsukęs palangiškis Antanas Butkevičius, šiuo metu jau besimėgaujantis užtarnautu poilsiu, pasidalino, kokios klaidos visgi bado akis ir ką būtų galima ištaisyti. Tiesa, pasak pašnekovo, jos nedidelės, pastangų...
Meras Š. Vaitkus: „Bandant desperatiškai išgelbėti Vijūnėlės dvarą pirštu rodant į Palangą, siekiama paveikti Aukščiausiąjį teismą“ 7
Linas JEGELEVIČIUS, 2017 01 26 | Rubrika: Miestas
Šios savaitės „Lietuvos ryto“ straipsnis „Ar Druskininkai yra kurortas? Paskelbta Vijūnėlės dvaro gelbėjimo operacija“, kurį „Palangos tiltas“ šiandien perspausdina, sukėlė daug šurmulio ne tik didžiausiuose šalies kurortuose, Palangoje ir Druskininkuose, bet ir visoje Lietuvoje. Ar gali būti, kad, kaip rašo...
Naujausi tyrimai: ką valgai, tokia ir tavo prostata
2013 11 28 | Rubrika: Sveikata
Prostatos vėžiu sergančių vyrų, kurie valgė mažai riebalų turintį maistą ir vartojo žuvų taukus, tikimybė susirgti pakartotinai buvo mažesnė. Jų kraujyje buvo mažiau uždegimą sukeliančių medžiagų, o ląstelių dauginimosi ciklas buvo lėtesnis palyginti su vyrais, kurie vartojo vakariečiams įprastą maistą.