Merkusio lietaus padariniai: vanduo apsėmė keletą sklypų, pakilo Rąžė

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-10-13
Peržiūrėta
2320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Merkusio lietaus padariniai: vanduo apsėmė keletą sklypų, pakilo Rąžė

Lietui pliaupiant diena iš dienos, ūkininkai imasi už galvų – derlius skęsta. Paskelbta ekstremali situacija. Palangiškiai neūkininkauja, tiesa, daržoves augina, ypač tie, kurie įsikūrę soduose ar kitose tam palankiose vietose, tačiau vandens ir jie regėjo pakankamai pastarosiomis dienomis. Visgi didelių bėdų nuolatiniai lietūs neprikrėtė, vienur kitur reikėjo skubėti į pagalbą, bet dažnai žmonės, kaip pastebi specialistai, dėl tvinstančių sklypų kalti patys.

Dažnai kalti ir patys žmonės
Visų palangiškių dėmesį, be abejo, traukė pakilusi Rąžė – vandens upelyje buvo gerokai daugiau nei įprastai. „Oi, kokia sodri Ronžė“, – pamatę gerokai didesnį upelį stebėjosi palangiškiai. Pasiekusi aukščiausią tašką, upelė daugiau ir nekilo.
„Kai jau jūra nebepriima vandens, tuomet Jūratės g. krantinę upelis ima semti, dabar to nebuvo. Daugiau upelio vandens lygis ir nekilo“, – pastebėjimais pasidalino UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Būtent komunalinio ūkio darbuotojai geriausiai mato visus pokyčius, vykstančius Palangoje.
Miestui jokių bėdų pliaupiantis lietus nepridarė, tačiau, pasak bendrovės direktoriaus, dėl apsemtų sklypų skundėsi pavieniai žmonės, ypač gyvenantys sodų bendrijoje, taip pat būta skundų iš gyvenančių Valteriškės gatvėje.
„Kai yra bėda, mes išties skubame į pagalbą ir padedame, tačiau dažnai dėl to, kad semiami sklypai, kalti patys žmonės. Susikelia sklypus, nepaiso elementarių statybos reikalavimų, kad būtų galima išvengti tokių padarinių. Svarbu yra, kad šiandien gerai, o kaip bus rytoj – nežinia, gal meras išgelbės, – pastebėjo K. Skierus. – O ištikus bėdai, pirmiausiai ir skambina merui, komunalininkams, kad juos išgelbėtų. Tačiau esu giliai įsitikinęs, kad niekas kitas nepadės, jeigu pats sau nenorėsi padėti. Reikia tik šiek tiek pasukti galvas, rankas ir problema bus išspręsta. Žmonės saviveikla užsiiminėja, kas kaip nori, o tada būna bėda. Kai kada niekas nebegali ir išgelbėti po tokių sprendinių – nei komunalininkai, nei meras“.
K. Skierus atskleidė, jog būna tokių atvejų, kai komunalininkai atvyksta gyventojų prašymu, o ten pastebimi neatlikti būtini statybų metu darbai, kurie būtų padėję išvengti panašių nelaimių, kaip tuomet pagelbėti, tik užjausti žmones galima.
„Vicemeras, su kuriuo lankėmės sodų bendrijoje, teisingai pasakė: jis pats gyvena sodų bendrijoje, semia sklypą, tačiau dėl to jis nekviečia pagalbos, pats bando spręsti problemą“, – papasakojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas K. Skierus.
Tiesa, tokiais atvejais, kai lietus daug lyja, komunalininkai sulaukia ir pagalbos šauksmo iš daugiabučių, kai esama tokios bėdos ir jie tikrai gali padėti, neabejotinai skubama į pagalbą.

Trūksta gėlių?
Su bendrovės vadovu aptarėme ir dar vieną mūsų skaitytojui kilusį pastebėjimą. Paskambinęs į redakciją palangiškis išsakė savo nuomonę, jog Plytų gatvėje, prie Rąžės trūksta bent kokio gėlių žydėjimo. „Ten yra toks trikampis, kuris dažnai būna užgultas ančių, tačiau būtų galima ten taip pat pasodinti kokių gėlių“, – sakė jis.
K. Skierus, pasvarstęs, išsakė ir savo nuomonę: „Man toji vieta ir taip atrodo graži. Pasodinti dekoratyviniai krūmai, daugiau žalumos. Kažkuomet toje vietoje stovėjo medinės vazos su gėlėmis, tačiau jos ten nelabai tiko, tarsi svetimkūnis buvo. Taigi, aš nesutikčiau su tokiu vertinimu“.
Kaip sakoma, dėl grožio ir skonio nesiginčijama.

Jūsų komentaras:

Taigi 2017-10-13 18:10 (IP: 78.56.210.173)
ne Rąžė, o Ronžė. Mano močiutė upelį vadindavo žemaitiškai- Roužė

Taip pat skaitykite

Juozas Erlickas “Už stiklinių lietaus grotų“


Palangos miesto savivaldybės taryba 2019 m. gegužės 30 d. sprendimu Nr. T2-123 patvirtino Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašą.


Baltijos jūros vanduo ties Palanga atitinka visus vandens kokybės higienos normų reikalavimus ir yra saugus poilsiautojams, kurie mėgaujasi vandens pramogomis.


Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.


Trečiadienį palangiškius nustebino Rąžės upelio spalva – vanduo netikėtai pasidarė baltos spalvos ir taip įžiebė juokelius apie kurorte tekančias pieno upes. 


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Bergeną iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis lėktuvas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 30 | Rubrika: Miestas

Šiandien (spalio 30 d.) iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis oro bendrovės „Norwegian“ lėktuvas, kuris simboliškai atidarė tiesioginę oro jungtį su Bergeno miestu (Norvegija).


Lietui pliaupiant diena iš dienos, ūkininkai imasi už galvų – derlius skęsta. Paskelbta ekstremali situacija. Palangiškiai neūkininkauja, tiesa, daržoves augina, ypač tie, kurie įsikūrę soduose ar kitose tam palankiose vietose, tačiau vandens ir jie regėjo pakankamai pastarosiomis dienomis. Visgi didelių bėdų nuolatiniai lietūs neprikrėtė, vienur kitur reikėjo skubėti į...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius