Ukrainos garbės konsulas G. Vygantas: „Ukrainiečiams labai reikia mūsų paramos“
„Išties labai malonu, kad Palanga ir palangiškiai įsijungė į visoje Lietuvoje septynių Lietuvos vyskupijų Caritas centrų vykdomą humanitarinės pagalbos akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“. Patikėkite, ši pagalba tikrai reikalinga“, – tokius žodžius prieš keletą dienų ištarė vienas iš šios akcijos organizatorių, Ukrainos garbės konsulas Klaipėdoje palangiškis Genius Vygantas, kartu su talkininkais iš TS-LKD Palangos skyriaus padėjęs pervežti į Palangos Caritas būstinę palangiškių suneštus daiktus buvusion Smilčių pradinėn mokyklon, į kurią nuo spalio 10 d. Palangos gyventojai ir verslininkai neša ir veža ukrainiečiams skirtą paramą.
Paskirtas užpernai rudenį
Palangoje gimęs, augęs ir čia gyvenantis UAB „Plieno spektras“ rinkodaros vadovas G. Vygantas Ukrainos garbės konsulo pareigas eina nuo 2012 metų lapkričio. Nuo tada Ukraina, kurį laiką neturėjusi garbės konsulų Lietuvoje, jau gali patikėti konsulines funkcijas Ukrainos garbės konsului Klaipėdoje.
2012-ųjų lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius Ukrainos ambasados Vilniuje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje įteikė konsulinę egzekvatūrą Ukrainos garbės konsului Klaipėdoje G. Vygantui.
Kaip buvo teigiama oficialiame pranešime, šis paskyrimas turėtų suaktyvinti dvišalius prekybinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius.
2012-aisiais Lietuva turėjo šešis garbės konsulus Ukrainoje – Lvove, Simferopolyje, Chersone, Odesoje, Užgorode ir Žitomire.
Garbės konsulai, vadovaudamiesi tarptautinėmis sutartimis, susitarimais su valstybe ir kitais šalyje galiojančiais teisės aktais, vykdo konsulines funkcijas, prisideda prie draugiškų dvišalių santykių vystymo.
Darbas – įvairiapusis
„Sunku dabar pasakyti, kaip ir kodėl į Ukrainos garbės konsulus buvau pasiūlytas aš ir kodėl būtent mano kandidatūra pasirodė priimtina tiek Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, kuri siūlė kandidatus, tiek Ukrainos pusei, kuri vėliau atsirinko vieną iš siūlomų kandidatų. Gal šiam pasirinkimui turėjo įtakos tai, kad buvau gan viešas žmogus Klaipėdoje, gal tai, kad bendrovė „Plieno spektras“, kuri yra viena iš didžiausių maisto pramonės technologinių įrenginių gamintojų rytų Europoje ir kurios rinkodaros vadovu aš dirbu, turi nemažai verslo ryšių Ukrainoje“, – susimąsto G. Vygantas, paklaustas apie kelią į šias išties garbingas pareigas.
Kas gi tas Ukrainos garbės konsulas, kokios yra jo pareigos? – teiraujamės pašnekovo.
„Garbės konsulas – žmogus, turintis atitinkamus įgaliojimus ir besirūpinantis tiek čia, mūsų regione, gyvenančiais ukrainiečių tautybės žmonėmis, tiek atvykstančiais į mūsų šalį paviešėti ar dirbti, tiek vykstančiais į Ukrainą įvairiais reikalais mūsų tautiečiais“, – pradeda vardinti G. Vygantas.
Pasak konsulo, Klaipėdoje esama nemažos ukrainiečių diasporos, kuri aktyviai dalyvauja uostamiesčio gyvenime. Ukrainiečiai Klaipėdoje turi kolektyvų, užsiimančių tiek švietėjiška, tiek menine veikla, kurie dalyvauja Klaipėdos šventėse bei vyksta į Ukrainą, kurie priima čia savo tautiečius.
„Klaipėdoje gyvenantys ukrainiečiai turi ir sekmadieninę mokyklą, kurioje vaikai mokosi savo kalbos, kad nepamirštų savųjų šaknų. Labai dėkoju Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui, kurio tarpininkavimo dėka šiemet ši sekmadieninė mokykla gavo patalpas“, – sakė G. Vygantas.
Žinia, tiek sekmadieninė mokykla, tiek meno kolektyvai, tiek kitos ukrainiečius šiame regione vienijančios organizacijos yra visuomeninės, tad lėšų joms, švelniai tariant, per daug nebūna. Garbės konsulas rūpinasi ir paramos joms organizavimu – kartais tenka pasirūpinti transportu, kad, tarkim, meno kolektyvai galėtų nuvykti į šventes ar koncertus, kartais tenka prašyti verslininkų, kad šie padėtų priimti iš Ukrainos atvykstančius svečius. Ir esą džiugu, kad tie, į kuriuos kreipiamasi, neatsisako padėti.
Nemažas krūvis
Kaip jau minėta, garbės konsulas atstovauja ir tiems žmonėms, kolektyvams, įmonėms ar organizacijoms, kurie atvyksta iš Ukrainos ir nori bendradarbiauti su Lietuva tiek kultūros, tiek verslo, ekonomikos srityse.
„Štai pernai labai gražiai draugavome su Kretinga. Čia miesto dienų proga vyko labai gražūs kultūriniai mainai – svečiai iš Ukrainos šventėje pristatė savo tautinio meno dirbinius“, – pasidžiaugė G. Vygantas.
Pasak jo, kiekvienas Lietuvos miestas turi miestų-partnerių kitose šalyse. Klaipėda draugauja su Odesa. „Šie du uostamiesčiai turi daug bendro, ir jų draugystė išties labai vaisinga ir turininga. Manau, ir Palanga galėtų rasti sau partnerį Ukrainoje, juk ten tiek daug miestų-kurortų, kurie, mano žiniomis, tikrai mielai susibičiuliautų su mūsų kurortu“, – pasidalijo mintimis G. Vygantas.
Kaip prisipažino Ukrainos garbės konsulas, darbo esą išties daug. Tenka tarpininkauti rengiant susitikimus tarp Lietuvos ir Ukrainos miestų tarybų narių, savivaldybių vadovų, nemažas ir konsulinio darbo krūvis – turint omenyje, kad konsulas atstovauja visam Žemaitijos regionui, tenka Ukrainos ambasadai pateikti įvairią informaciją, dokumentus.
„Klaipėdoje dirba daug jūreivių iš Ukrainos, kuriems taip pat kyla įvairių problemų: tai vizos pasibaigia, tai sunkumų dėl sveikatos atsiranda, tai nelaimingų atsitikimų įvyksta. Dažnai tenka dirbti su Migracijos tarnyba, pavyzdžiui, darbo vizų klausimais. Nemažai ukrainiečių kreipiasi pilietybės klausimais ar teikia prašymus Lietuvos pilietybei gauti“, – vardijo G. Vygantas.
Bekalbant apie įvairias netikėtas situacijas, su kuriomis tenka susidurti garbės konsului, pašnekovas prisiminė užpernai įvykusią nelaimę: vairuotojas iš Ukrainos smarkiai susižeidė ir net tris mėnesius prabuvo komoje. Tad konsului teko išties daug rūpesčių ir besirūpinant jo gydymu Lietuvoje – ačiū Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiajam gydytojui Romaldui Sakalauskui, – ir, kai vyriškio sveikata pradėjo taisytis, nemažai rūpesčių būta dėl jo pergabenimo į gimtinę.
Pasak Ukrainos garbės konsulo, Ukraina – šalis, kurioje Lietuva ir jos verslininkai matė ir mato dideles galimybes verslui plėtoti.
„Žinoma, šiuo metu situacija Ukrainoje išties labai sudėtinga. To net pasakoti nereikia – visi žinome, kas šioje šalyje vyksta, nors ir dabar verslo santykiai toliau ir tęsiasi, ir mezgasi“, – tvirtina G. Vygantas, kuris, būdamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos tarybos narys, glaudžiai bendradarbiauja ir su Ukrainos pramonininkų konfederacija.
Reikia paramos
„Žinot, aš tikrai nuoširdžiai žaviuosi Ukrainos žmonėmis. Su kuo tik nebendravau per šiuos metus, visi sako: mūsų šalis daro viską, kad būtume Ukraina tikrąją prasme, kad būtume laisva ir nepriklausoma, o ne kažkieno valdoma valstybė. Ten vyksta kova, ten kovojantys gina savo tėvynę, savo vaikus, savo tėvus. Ir, mano nuomone, Lietuva, priimdama čia gydytis tiek Maidano įvykiuose nukentėjusius žmones, tiek dabar vykstančiame nepaskelbtame kare sužeistuosius, tikrai nusipelno pagarbos ir padėkos. Beje, tie, kurie reabilitaciją po gydymo praėjo mūsų regiono reabilitacijos įstaigose, tikrai dėkingi ir gydytojams, ir visam personalui, ir sutiktiems lietuviams už palaikymą“, – kalbėjo G. Vygantas, pridūręs, kad nors ir kaip ukrainiečiams būtų gera čia, Lietuvoje, jie veržte veržiasi atgal, į savo šalį.
Pasak G. Vyganto, bemąstant, kuo dar Lietuva ir lietuviai galėtų padėti Ukrainai ir jos žmonėms, dar prieš kelis mėnesius jam buvo kilusi mintis surengti paramos bei labdaros akciją ir surinkti tiek piniginių lėšų, tiek daiktų, būtinų be namų likusiems Rytų Ukrainos gyventojams. Savo mintimis jis pasidalijo su TS-LKD Palangos skyriaus nariais ir sulaukė jų pritarimo, o šios partijos frakcijos Taryboje pirmininkas Dainius Želvys aktyviai prisidėjo prie akcijos rengimo.
Kurį laiką Ukrainos garbės konsulas sprendė, kokiu būdu reikėtų akciją organizuoti, mat pagalbon reikėjo kviestis organizaciją, turinčią atitinkamą labdaros ir paramos gavėjo statusą.
„Susisiekiau su Lietuvos Carito generaline direktore Janina Žukauskiene, nes pamaniau, jog būtent Caritas – išties skaidri organizacija, turinti savo padalinių visose šalyse, – geriausiai galėtų mums padėti. Labai malonu, kad mus priėmęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius nuoširdžiai palaikė akcijos idėją ir paskelbė ją septyniose Lietuvos vyskupijose“, – pasidžiaugė G. Vygantas.
Prisideda ir Palanga
Tad nuo spalio 6-osios visoje šalyje – ir Palangoje – Lietuvos Caritas organizacija kartu su septynių vyskupijų Caritas centrais paskelbė humanitarinę pagalbos Ukrainos žmonėms akciją. Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų ir lėšų, kurios padėtų nukentėjusiems nuo karo ukrainiečiams išgyventi artėjančią žiemą. Palangiškiai nuo spalio 10-osios, kai buvo atidarytos patalpos buvusioje Smilčių mokykloje, prie kurios dabar plevėsuoja Ukrainos vėliava, neša itin laukiamus šiltus rūbus bei kitus būtinus daiktus – iki pat pirmosios pagalbos vaistinėlių.
G. Vygantas priminė, jog Ukrainos Caritas, kuriam bus perduoti Lietuvoje surinkti daiktai bei pervestos pinginės lėšos, pateikė tikslų sąrašą pačių reikalingiausių daiktų, kurių reikia žmonėms: šiltų drabužių (megztukų, liemenių, striukių, kepurių, šalikų, pirštinių, kojinių), žieminių batų (vyriškų, moteriškų, vaikiškų), šiltų antklodžių ir miegmaišių, sauskelnių (įvairių dydžių suaugusiems ir vaikams). Aukojami daiktai turi būti nauji arba labai geros kokybės.
„Už surinktos pagalbos skirstymą ir saugumą atsakomybę prisiims mūsų partneriai iš Ukrainos Carito organizacijos. Jie geriausiai žino žmones, kuriems reikalinga pagalba. Taip pat kviečiame žmones aukoti į Caritas sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Pagalba Ukrainai“. Šie pinigai bus skirti įsigyti vaistams ar kitoms medicinos priemonėms, kurios žiemą ypač reikalingos padidėjus sergamumui ir pablogėjus gyvenimo sąlygoms“, – sakė Ukrainos garbės konsulas G. Vygantas, nuoširdžiai padėkojęs tiems palangiškiams, kurie jau prisidėjo prie akcijos, ir tiems, kurie dar turi laiko tai padaryti iki lapkričio 10-osios.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Vitalij 2019-10-22 11:34 ([email protected] / IP: 88.119.136.101)
Genius Vygantas nekompetentiskas ir arogantiskas tipas per klaida atstovaujantis Ukraina Klaipedoje.Taip pat skaitykite
Antradienį Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Prancūzijos ambasadorė Alix Everad, garbės konsulas Klaipėdoje Olivier Criou bei Prancūzų kalbos instituto direktorius Pascal Sliwanski.
Vladas Garastas: gyventi reikia, nes po to labai ilgai būsit mirę
2023 11 07 | Rubrika: Miestas
„Jeigu Jūs vieną dieną paskambinsite į „Sidabrinę liniją“ ieškoti pašnekovo, aš užsiregistruosiu ten savanore ir reikalausiu, kad mus sujungtų į porą. Po to išleisime knygą“, – Vladui Garastui, vienam garsiausių Lietuvos istorijoje krepšinio trenerių, pažadėjo laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė.
Įsivaizduokite, kad einate gatve, stabdote atsitiktinį žmogų ir klausiate, ką jis mano apie Europą. 1950 m. televizijos komanda būtent taip ir padarė, o pagyvenusi ūkininkė atsakė: „Na, jei ji taikai, tai gerai.“ Po šešiasdešimties metų tas pats klausimas buvo užduotas pagyvenusiai ukrainietei. Tai yra 2014 m., „orumo revoliucijos“ savaitėmis. Moteris išdidžiai rodo didžiulį kviečių...
Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.
Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.
VMI perves 20,1 mln. eurų paramos gavėjams: „Palangos tiltas“ skelbia TOP-10 paramos gavėjų Palangoje
"Palangos tilto" informacija, 2020 11 09 | Rubrika: Miestas
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.
Palangos miesto garbės garbės piliečiui Daniui Puodžiui - kurorto vadovų sveikinimai
"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto garbės pilietis Danius Puodžius pirmadienį, spalio 28 d., minėjo savo 84 -ąjį gimtadienį, ta proga D. Puodžių pasveikino kurorto vadovai – miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei mero patarėjas Pranas Žeimys.
Ukrainos garbės konsulas G. Vygantas: „Ukrainiečiams labai reikia mūsų paramos“
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 27 | Rubrika: Miestas
„Išties labai malonu, kad Palanga ir palangiškiai įsijungė į visoje Lietuvoje septynių Lietuvos vyskupijų Caritas centrų vykdomą humanitarinės pagalbos akciją „Padėkime Ukrainos žmonėms“. Patikėkite, ši pagalba tikrai reikalinga“, – tokius žodžius prieš keletą dienų ištarė vienas iš šios akcijos organizatorių...
Romualdas Budrys – muziejininkas, dailėtyrininkas, Palangos miesto garbės pilietis
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 13 | Rubrika: Kultūra
„Aš manau, kad kitąmet Palanga, būsimoji Lietuvos kultūros sostinė, turi dideles galimybes suspindėti. Noriu pastebėti, jog labai labai svarbu, kad visame švenčių šurmulyje, tarp festivalių ir jomarkų – kurių taip pat reikia ir kurių tradicijas miestas turi – neprapultų, nepasiklystų vietos kultūros ir meno žmonės, Palangos šviesuomenė“...
Viešėjo Lenkijos konsulas
„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas
Praėjusį ketvirtadienį Palangoje svečiavosi Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje atstovai – konsulas Ričardas Kovalskis, ambasados Prekybos ir investicijų rėmimo skyriaus specialistai.