Tarp „Palangos gintaro“ naujovių – ir daugiau dėmesio Palangos vaikams
Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio. „Taip jau gyvenime yra, kad norinčių mušti visada yra daugiau, negu norinčių prisidėti ką nors kuriant“, – įsitikinęs K. Speičys. Bet šiandien „Palangos gintare“ krykštauja 300 vaikų, vasarą tikimasi dar daugiau, o sanatorija vis daugiau paslaugų teikia ir Palangos vaikams.
„Nuo balandžio 1-osios kurorto vaikams teikiame fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijas. Joms registruojame vaikus telefonu 4 12 46 iš anksto, jos teikiamos kiekvieną dieną. Konsultacijos nemokamos – pakanka turėti šeimos gydytojo siuntimą“, – pasakojo direktorius.
Reabilitologas vietoje, esant poreikiui, gali paskirti fizioterapijos, kineziterapijos kursą ar masažą.
„Nemedikamentinių gydymo būdų potencialas ne visada yra panaudojamas, nors tokie būdai ne mažiau vertingi nei vaistai. Klasikinis pavyzdys fizioterapijai ar masažui, kai vaikas, pavyzdžiui, pasitempia koją – be fizioterapijos ir masažo čia jau neišsiversi“, – dėstė „Palangos gintaras“ direktorius.
Tokios paslaugos – ambulatorinės, tai yra vaikutis su mamyte ar tėveliu atvykę į sanatoriją po suteiktos atstatymo paslaugos tą pačią dieną išvyksta namo.
Kita vaikų grupė, gerokai didesnė, sanatorijoje gauna stacionarines reabilitacijos paslaugas.
„Ypač daug vaikų, kuriems jos suteikiamos „Palangos gintare“ kenčia, pavyzdžiui, nuo chroniškų kvėpavimo ligų, kiti turi judėjimo problemų. Mechanizmas veikia panašiai: atvykusius su šeimos gydytojo siuntimu sanatorijoje apžiūri reabilitologas, kuris rekomenduoja siųsti medicininei reabilitacijai“, – pasakojo K. Speičys.
Anksčiau tokie Palangos vaikai, pastebi pašnekovas, su tokiomis problemomis turėjo važiuoti į Klaipėdą ar Kretingą.
„Buvo gan nenormali situacija: tokias konsultacijas suaugusiems, besiskundžiantiems tokiomis bėdomis, teikdavo Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamentas, o vaikams – ne, – sakė K. Speičys. – Turint tokią paslaugų bazę ir tokius kvalifikuotus specialistus, būtų tiesiog nesąžininga tokių paslaugų neteikti“.
Tokiomis naujomis „Palangos gintaro“ paslaugomis galės pasinaudoti ir kretingiškių, ir klaipėdiečių vaikai.
Anot K. Speičio, gyvenant „mažoje Lietuvoje“, būtų prasminga, kad tokiomis paslaugomis galėtų pasinaudoti ir kitos, kitoms teritorinėms ligonių kasoms priklausančios savivaldybės, bet dabartinė tvarka, nors tai ir nedraudžia, nėra tam palanki. „Sulaukę tokių ligonių, turėtumėme kreiptis į tas ligonių kasas – klausti, ar jos apmokės už mūsų paslaugas. Be to, gi niekas nevažiuos per visą Lietuvą konsultacijai pas mus. Žinoma, tai neaktualu, kai kalbame apie stacionarines mūsų paslaugas“, – įsitikinęs direktorius.
Kurį laiką „Palangos gintaras“ konsultacines paslaugas dėl reabilitacijos teikė ir suaugusiems, bet jų buvo atsisakyta. „Suaugusiųjų reabilitacija dažnai yra susijusi su insultais, infarktais, o tai – visai kitokia specifika“, – paaiškino direktorius.
Pernai antrą pusmetį sanatorija stacionariniam gydymui priėmė apie 700 vaikų mažiau nei tuo pačiu metu 2013 metais. Priežastis? „Ne dėl to, kad mes vaikų nepriėmėme, nors buvo būtent tokių keistų paaiškinimų po „išpūsto burbulo“ žiemą, net Seime, kur man teko aiškintis, bet dėl to, kad Ligonių kasos pradėjo gerokai riboti pažymų apie apmokėjimą iš privalomojo sveikatos draudimo fondo išdavimą, – pasakojo K. Speičys. – Pernai iš Ligonių kasų negavome planuotų daugiau nei 700 tūkst. litų“.
Direktorius neslepia, kad dėl to sanatorija pernai patyrė apie 100 tūkst. litų nuostolį, nors 2013-aisiais turėjo maždaug tiek pat pelno.
Tik šių metų pavasarį ligonių srautai į sanatoriją vėl ūgtelėjo. Kaip ir kitur Palangoje, įstaigai sunkiau verstis žiemą, kai vaikų ir paauglių „Palangos gintare“ gerokai sumažėja. „Tėvai nelabai nori vaikus į sanatoriją siųsti mokslo metais. Be to, nors gydymas pas mus nieko nekainuoja, tėvai skundžiasi, kad neturį už ką vaikų atvežti. Dėl to mes pradėjome teikti naują paslaugą – patys paimsime vaikus iš savivaldybių pirminių sveikatos priežiūros centrų. Žinoma, papildomo biudžeto mes tam negavome – vaikus atsivešime už savo uždirbtas lėšas. Bet esu įsitikinęs, kad kartais geriau tam tikrą paslaugą tam tikru laiku teikti negaunant pelno, nei nedirbti visai“, – dėstė požiūrį K. Speičys.
Praėjusį sausį „Palangos gintare“ gydėsi, pavyzdžiui, vos 75 vaikai, nors vasarą sanatorijoje gali gydytis apie 400 vaikų vienu metu.
Direktorius įsitikinęs, kad ir kaip blogai jo iniciatyva, sukėlusi nemažai triukšmo, nuskambėjo, ji būtų galėjusi paskatinti didesnį ligoniukų atvykimą žiemą, kai sanatorijai sunku užpildyti visas vietas. „Mes savo paslaugas pardavinėjame tiesiogine prasme – kitaip nei ligoninės, kurios finansuojamos vienodai, nepaisant, ar jose yra ligonių ar ne. Mums pacientų skaičius – išgyvenimo klausimas. Nors esame viešoji įstaiga, bet dirbame kaip pelno siekianti bendrovė. Neigiamas žiniasklaidos dėmesys žiemą gerokai kirto per mūsų rinkodaros pastangas“, – neslėpė K. Speičys.
Ypač nukentėjo derybos su užsieniečiais, pelningiausiais klientais. Pernai buvo priimti 34 užsieniečių vaikai, nors sanatorijos potencialas tam – gerokai didesnis. „Bet dabar labai intensyviai dirbame ta linkme“, – sakė direktorius.
Kita vertus, priimant užsieniečius, ko gero, nukentėtų Lietuvos vaikų interesai. „Yra nuspręsta, kad vasarą galime priimti iki 20 užsieniečių vaikų. Mūsų kainos užsieniečiams yra labai konkurencingos. Nors priimti svetimtaučius vaikus – labai pelninga“, – neslėpė K. Speičys.
Kad atsirastų daugiau tvarkos rezervuojant vietą sanatorijoje, „Palangos gintaras“ šiemet pakeitė ir rezervacijos tvarką.
„Pernai vietą buvo galima rezervuotis prieš dvi savaites, šiemet – prieš tris savaites. Rezervaciją pas mus galima atlikti tik telefonu. Siekdami skaidrumo net norėjome rezervacijos skambučius –pokalbius – įrašyti, bet Duomenų apsaugos inspekcija nesutiko, kad tai būtų daroma“, – sakė direktorius.
Anksčiau kai kurie pacientai atvykdavo tiesiog kada panorėję, bet „Palangos gintaras“ įsitikinęs, kad tokia tvarka ydinga. „Siekiame kuo daugiau skaidrumo veikloje: nenormalu, kad vos ne su bet kuo galima buvo susitarti dėl priėmimo“, – pastebėjo direktorius.
Griežta, tik telefoninės rezervacijos tvarka galios birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
Šią vasarą sanatorija tikisi prisivilioti Šaulių universiteto docentę Daivą Mockevičienę (ji, beje, Sveikatos studijų katedros vedėja – aut.), kuri sanatorijoje padėtų vietos kineziterepeutams pritaikyti šiuolaikinius kineziterapijos gydymo metodus vaikams, sergantiems neurologinėmis ligomis.
K. Speičys turi ir ambicingų tikslų – plėsti „Palangos gintarą“, juolab kad tam, jo įsitikinimu, yra poreikis, bet kol kas jų įgyvendinimą pristabdo dideli, sezoniniai ligonių srautų svyravimai, taip pat ir netikrumas, kaip Sveikatos apsaugos ministerijai priklausančios sanatorijos vadovo planus priims politikai ir visuomenė.
„Esu įsitikinęs, kad mums labai reikėtų gydymo korpuso su rekreaciniu baseinu. Klausimas: iš kokių lėšų tai pastatyti? – sprendžia rebusą direktorius. – Šiam projektui reikėtų apie 4 milijonų eurų“.
Jeigu Vyriausybė projektui suteiktų specialų statusą – kaip ypatingos svarbos vaikų sveikatai objektą, finansavimo problemos būtų sprendžiamos gerokai paprasčiau. Galima būtų svarstyti gydomojo korpuso statybą ir valstybinio bei privataus kapitalo bendradarbiavimo (konsignacijos) pagrindu.
Kalbant apie kitas naujoves „Palangos gintare“, kineziterapijos paslaugos sanatorijoje šiais metais, anot iniciatyvaus direktoriaus, bus teikiamos šiek tiek „kitaip“. „Šiek tiek ilginsime pačias procedūras, be to, kaip minėjau, taikysime naujausias Šaulių universiteto reabilitacijos metodikas“, – sakė direktorius.
Populiarinant sanatoriją, reikėtų dalyvauti užsienio parodose, bet tai daug kainuoja. „Labiau tikėtumėmės pagalbos iš Palangos turizmo informacijos centro“, – sakė direktorius.
Anot jo, teikiamos „Palangos gintaro“ paslaugos yra konkurencingos geriausioms Vakarų Europos vaikų reabilitacijos įstaigoms. „Bet tikintis didesnių užsieniečių srautų, reikėtų jiems pasiūlyti ne dviejų žvaigždučių apgyvendinimo korpusus, o nors triejų ar keturių. Bet vėl gi – tai didelės investicijos“, – sako direktorius.
Šią vasarą reabilitacijos procedūros, beje, vyks visą dieną. „Anksčiau, neslėpsiu, ryte pabuvojusios su vaikais keliose procedūrose, po to mamos skuba į pliažą. Tai – ydinga. Šį sezoną procedūros bus teikiamos ir popiet. Siekiu, kad būtume tikra sanatorija, o ne poilsio namai, nors, žinoma, neuždrausi nueiti į paplūdimį vasarą Palangoje“, – sakė direktorius.
Nuo šių metų sveikatą atgaunantys pacientai ir jų tėvai ar globėjai gali pasirinkti maistą. „Tik pirmąsias dvi dienas maitiname pagal bendrą meniu. Vėliau visi pacientai ir slaugantys asmenys, be papildomo mokėjimo, kiekvienam maitinimui gali pasirinkti vieną iš dviejų „karštųjų“ patiekalų. Taigi, dažnai interneto platybėse sklandanti mintis, kad sanatorija visą laiką maitina pacientus „kotletais“, yra neteisinga, – pabrėžė K. Speičys. – Už papildomą kainą galime nuo šiol tiekti ir labai individualizuotą meniu, net restorano lygio maistą“.
Beje, atlikus rezervaciją, yra rezervuojama vieta sanatorijoje, o kambario tipą pacientai galės pasirinkti atvykę į sanatoriją.
„Suteikiame kuo didesnę galimybę pasirinkti – ir apgyvendinimo korpusą, ir maitinimą, – pasakojo „Palangos gintaras“ vadovas. – Mūsų tikslas – kuo daugiau asmeninio dėmesio kiekvienam ir galimybių renkantis. Visi sanatorijoje to labai siekiame“.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
KUL daugiau dėmesio skirs pacientų gerovei
2024 01 25 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos universiteto ligoninė nuoširdžiai siekia, kad teikiamų paslaugų, aptarnavimo standartų ir bendravimo kultūros kokybė atitiktų aukščiausius medicininius bei komunikacijos lūkesčius.
Palangos gintaro muziejuje atidaroma tarptautinė gintaro paroda
2023 05 23 | Rubrika: Miestas
LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.
Ar Palanga – jau tik turčių vaikams, o vaikų juoko iš nepasiturinčių šeimų joje daugiau neišgirsime?
Linas JEGELEVIČIUS, 2022 07 11 | Rubrika: Miestas
Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.
Pandemija nestabdo miesto kultūrinio gyvenimo - ji įneša daugiau kokybės ir naujovių
2021 10 11 | Rubrika: Miestas
Palangos kurortas miesto gyventojus bei svečius kasmet džiugina aukšto lygio renginiais bei kultūrinio gyvenimo naujovėmis. Kasmet Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius ieško būdų, kaip dar labiau pagerinti mieste vykstančių renginių kokybę. Pandeminiu laikotarpiu sumažėjus renginių skaičiui, jų kokybei skirtas ypatingai didelis dėmesys.
Palangos gintaro muziejus duris lankytojams atvėrė atsinaujinęs (FOTO GALERIJA)
"Palangos tilto" informacija, 2021 05 04 | Rubrika: Miestas
Penktadienį, balandžio 30 d., duris atvėręs Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitiko su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą. Atnaujintoje ir praturtintoje gintaro ekspozicijos salėje, be kitų, pristatomi ir dar niekad lankytojams nerodyti eksponatai, įrengta nauja apšvietimo sistema. Atnaujintą ekspoziciją sudarė...
Nauja pažintinė pramoga Palangos gintaro muziejuje – audiogidas vaikams
"Palangos tilto" informacija, 2020 10 14 | Rubrika: Miestas
Palangos gintaro muziejus jaunuosius lankytojus dar nuo vasaros pasitinka su naujiena – audiogidu vaikams lietuvių ir anglų kalbomis. Tai nemokama paslauga, sukurta vaikams nuo 7 iki 14 metų, bet puikiai tinkanti visai šeimai. Audiogido galima prašyti muziejaus kasoje – visos planšetės dezinfekuojamos, tačiau rekomenduojama turėti savo ausines arba esant nedaug...
Siūlomas pramogų kompleksas vaikams ir jaunimui nesulaukia dėmesio 1
Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 22 | Rubrika: Miestas
Nors, atrodo, Palangoje pastaruoju metu daugėja svarbių objektų, kuriuose vyksta vis daugiau renginių, bet pramogauti atvykstantys miesto svečiai vis nepasisotina. Tai pastebėjęs palangiškis architektas Kastytis Aleknavičius rado išeitį ir ją puoselėja jau daug laiko: jissukūrė vaikų ir jaunimo piramidinės formos pramogų komplekso projektą, taip pat amfiteatrinę salę, kuri būtų...
Mokytis tampa vis įdomiau: mokyklos siūlo vis daugiau naujovių
Rasa GEDVILAITĖ, 2016 08 29 | Rubrika: Miestas
Palangos mokyklos jau pasiruošusios sutikti sugrįžtančius mokinius. Jau skaičiuojama, kiek jų sugrįš, kiek ateis pačių mažiausiųjų. Taip pat jau žinoma, kokios naujovės jų šiemet laukia.
„Cuti Cuti“ – modernus interjeras, kvalifikuoti specialistai ir daugiau dėmesio klientams
Linas JEGELEVIČIUS, 2015 10 22 | Rubrika: Verslas pinigai
Kažin ar yra kitas toks grožio salonas Palangoje kaip „Cuti Cuti“, kuris klientus vilioja į visiškai naujos statybos pastatą – „Cuti Cuti“ įsikūręs „Malūnų vilų“ kotedžų pirmajame aukšte, Ganyklų gatvėje. Einant pro šalį dėmesį atkreipia ne tik lauke patiesta kiliminė danga, estetiški dekoratyviniai krūmai prie durų, bet...
Tarp „Palangos gintaro“ naujovių – ir daugiau dėmesio Palangos vaikams
Linas JEGELEVIČIUS, 2015 05 11 | Rubrika: Miestas
Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio....