Šventosios uostas: koks likimas jam piešiamas?

Palangos tiltas, 2023-02-20
Peržiūrėta
1427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios uosto vizualizacija / Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Šventosios uosto vizualizacija / Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Molai ir krantinės – tokie darbai Šventosios uoste numatomi artimaisiais metais. Viliamasi, kad po kelerių metų į Šventąją galės atplaukti keliautojai jachtomis.

2018-aisiais Šventosios uostas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos buvo perduotas Palangos savivaldybei. 

Praėjusią vasarą uoste buvo montuojama žvejams reikalinga infrastruktūra. Įgyvendinamas antrasis etapas, kurio metu tvarkoma krantinė, įrengiamas slipas, rekonstruojama į uostą vedanti Prieplaukos gatvė. 

Kaip informavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, 2023-2027 m. būtų įrengiami molai ir krantinės.

„Tai pats svarbiausias etapas. Ant pietinio molo bus numatyti pasivaikščiojimo takai su suoliukais, čia bus galima gražiai leisti laiką ir sutemus: esame numatę šią teritoriją apšviesti“, – teigė Š.Vaitkus. 

Anot mero, bus atnaujinamas molų rekonstrukcijos techninių sprendimų techninis projektas. Viliamasi, kad nauji technologiniai sprendimai padėtų atpiginti rekonstrukcijos darbus perpus. Paraleliai prasidės krantinių rekonstrukcija. 

„Pastačius Šventosios uosto molus ir krantines, jis galės priimti mažus laivus, jachtas, gerins Lietuvos jūrinės valstybės įvaizdį, paskatins kurorto ekonominį augimą. Atsivers naujos galimybės ne tik priekrantės žvejams, jūriniam turizmui, bet ir jūrinių sporto šakų atstovams – sudarytos galimybės saugiai išplaukti ir treniruotis jūroje lemtų didėjantį sportuojančių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų skaičių bei sporto šakų įvairovę“, – aiškino kurorto meras. 

Viliamasi, kad Šventosios uosto molai jūroje padės sulaikyti link Latvijos nešamą smėlį, kurį bus galima panaudoti pildant eroduojančius Palangos paplūdimius. 

Buriuotojai ne kartą akcentavo, kad uostas Šventojoje pritrauktų kelionių jachtomis mėgėjus atrasti Lietuvą. 

Š.Vaitkus pasidalino ir vizualizacijomis, kaip atrodytų Šventosios uostas: tai ne tik vieta jachtoms švartuoti, bet ir restoranai, parduotuvėlės, poilsio namai, pėsčiųjų takai. 

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 9 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas tarptautinis renginys – latviškos knygos „Būtingės ir Šventosios kalbų žodynas“ pristatymas.


Šventosios uostas gyvena užbaigtuvių nuotaikomis – įgyvendintas žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbų etapas.


Molai ir krantinės – tokie darbai Šventosios uoste numatomi artimaisiais metais. Viliamasi, kad po kelerių metų į Šventąją galės atplaukti keliautojai jachtomis.


Palangoje – daug įdomių ryškių asmenybių su kone išskirtiniais gyvenimais. Supratęs, kad kunigystė nėra jo tikrasis pašaukimas gyvenime, Kęstutis Trakšelys nebijojo kardinaliai pakeisti savo gyvenimą – po sielovadinių darbų atokioje Šilalėje prieš 13 metų vyras atvyko gyventi į Palangą. Jis nė minutei nesigaili tokio sprendimo! „Čia...


„Tokia dalia teko mums“, – sako Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, pasakodamas apie minamus kelius dėl Šventosios uosto. Jis 2018 metais patikėjimo teise perduotas šiai savivaldybei. Kurorto vadovas įsitikinęs – vieną kartą reikia užbaigti šį svarbų klausimą ir sutvarkyti objektą iš esmės, jį paverčiant europietišku...


Esant dabartinei situacijai, kai ketinama uždrausti menkių žvejybą ištisus metus, kai žvejai prakalbo apie pasiryžimą pjaustyti savo laivus ir trauktis iš verslo, Palangos savivaldybės pradedamas antras Šventosios uosto atstatymo etapas, iš esmės skirtas žvejams, iššoko kaip Pilypas iš kanapių. Vieni sveikina tokį ryžtingą žingsnį, kiti sako...


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Šią savaitę, trečiadienį, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklos salėje pristatyta žurnalistės Ramunės Sakalauskaitės knyga „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija".


„Snoriukų“ likimas neaiškus

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 12 | Rubrika: Miestas

Nacionalizuotas „Snoro“ bankas buvo sukūręs didžiausią Lietuvoje mažmeninę klientų aptarnavimo infrastruktūrą. Uždarius banką, užsidarė ir klientų pamėgti mažieji „snoriukai“, kurių visoje šalyje yra net 230. Koks bus jų likimas – kol kas neaišku.


Šventosios uostas taps ispanišku

www.ve.lt, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje Ispanijos inžinierių, konsultantų bei architektų kompanijos „Alatec“ direktorius regioninėms konsultacijoms Enrique Uribarri pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo galimybių studijos tarpinę ataskaitą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius