Penkios šią vasarą įvykdytos automobilių vagystės dar neištirtos

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-09-21
Peržiūrėta
2063
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penkios šią vasarą įvykdytos automobilių vagystės dar neištirtos

„Palangos tiltas“ tęsia apžvalgą apie praėjusį vasaros sezoną. Kiekviena vasara – pats karštymetis ir kurorto policijai, kuri vasarą sulaukia pastiprinimo ir iš kitų policijos komisariatų. O kaip ši? Į klausimus atsakė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita Rinkevičienė.
– Koks buvo praėjęs Palangos vasaros sezonas Palangos miesto policijos komisariatui? Kas buvo būdinga?
– Šių metų vasara neišsiskyrė iš ankstesnių metų vasarų. Kiekvieną vasarą padaugėja viešosios tvarkos pažeidimų, vagysčių. Šių metų vasara nebuvo išimtis. Džiugina tai, kad rezonansinių įvykių pavyko išvengti.
– Kokių nusikalstamų veikų, palyginti su 2016 ir 2015 metais, padaugėjo, o kurių – sumažėjo? Su kuo tai sietina?
– Per 2017 m. vasarą užregistruotos 178 nusikalstamos veikos, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai, 2016 – 167, 2015 m. – 188. Vagysčių: 2017 – 75, 2016 m. – 92. Plėšimų: 2017 m. – 6, 2016 m. - 3. Viešosios tvarkos pažeidimų: 2017 m. - 24, 2016 m.- 17, 2015 m. - 21. Sukčiavimų: 2017 m. – 6, 2016 m. – 2. Nusikalstamų veikų, padarytų viešose vietose: 2017 m. – 59, 2016 m. – 38. Nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis: 2017 m. – 7, 2015 m. – 6.
Nemažai šių metų vasarą pradėtų ikiteisminių tyrimų dar yra tęsiami.
Šių metų vasaros laikotarpiu mažiau užregistruota vagysčių. Analizuojant Palangos kriminogeninę situaciją vasaros laikotarpiu, žymių pokyčių nefiksuojame, tendencijos išlieka tokios pačios, kaip ir ankstesnių metų vasaromis.
– Ankstesniais metais Palangoje vasarą veikė organizuotos prabangių automobilių vagysčių gaujos ar pavieniai individai. Kiek, kur ir kokių auto priemonių vagysčių užfiksuota praėjusią vasarą? Kiek nusikaltimų išaiškinta? Kas jiems būdinga?
– Per šių metų vasarą buvo pavogti 5 automobiliai, pernai tuo pačiu laikotarpiu – 4. Šios nusikalstamos veikos dar nėra ištirtos. Sistemingumo dėl šių nusikaltimų nenustatyta: pavogtas automobilis „VW Touran“, 2007 m. gamybos, „Porche Panomera“, 2012 m. gamybos, „BMW“, 2006 m. gamybos, „BMW“, 2008 m. gamybos, „VW Golf“, 2005 m. gamybos.
– Kiek vasarą, ir apskritai šiais metais, užregistruota smurto artimoje šeimos aplinkoje atvejų? Kiek jų buvo pernai? Užpernai?
– Per 2017 m. vasarą pradėti 22 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje, 2016 m. – 14, 2015 m. – 17. Per visus metus 2016 m. – 49 ikiteisminiai tyrimai, 2015 m. – 36.
2017 m. iki rugsėjo 20 d. buvo pradėti 49 ikiteisminiai tyrimai.
– Kokių priemonių komisariatas imasi, kad tokių nusikaltimų sumažėtų?
– Dėl smurto artimoje aplinkoje užkardymo priemones vykdo ir policijos pareigūnai, bendradarbiaujama ir su kitomis institucijomis. Su Palangos socialinių paslaugų centru, Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba, Palangos m. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi. Vykdoma individuali prevencija, lankomasi socialinės rizikos šeimose, suteikiama jiems informacija apie galimybes gauti pagalbą smurto atvejais, prižiūrimi teisti asmenys už smurtinius nusikaltimus, siekiant užkirsti kelią pakartotiniems smurto atvejams, kontroliuojama, kaip asmenys laikosi teismo nustatytų įpareigojimų.
Policija yra išdalinusi elektroninius įrenginius smurto artimoje aplinkoje aukoms dėl skubios pagalbos iškvietimo. Jie padeda maksimaliai greitai iškviesti pagalbą: vienu mygtuko paspaudimu policijoje fiksuojamas pagalbos iškvietimas ir matomos asmens gyvenamosios vietos koordinatės. Pagalbos smurto aukoms teikimo srityje bendradarbiaujama su Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centru. Policijos bendruomenės pareigūnės vykdo bendrąją prevenciją: susitikimų su bendruomenėmis, moksleiviais metu informuoja juos apie smurtinio elgesio pasekmes, skatina netoleruoti smurto, ragina laiku pranešti apie smurtą.
– Kiek Palangoje veikia saugių kaimynysčių grupių? Kada paskutinį kartą policijos pareigūnai susitiko su jų atstovais? Kokie klausimai buvo aptarti?
– Palangoje šiuo metu veikia 11 saugių kaimynysčių grupių. Paskutinis susitikimas įvyko šių metų rugsėjo 6-ąją ir įkurta nauja grupė. Artimiausiu metu planuojamas susitikimas su gyventojais dėl naujos saugios kaimynystės grupės įkūrimo. Į saugių kaimynysčių grupes jungiasi aktyvūs bendruomenės nariai, kuriems rūpi gyvenamosios aplinkos ir viso miesto saugumas.
Aptariamos problemos būna pačios įvairiausios: dėl elektrinių dviračių eismo mieste keliamų problemų, automobilių statymo neleistinose vietose, netinkamo šviesoforo veikimo ir kitų.
– Kiek Palangoje yra policijos rėmėjų? Kokie jų įgaliojimai?
– Policijos rėmėjų šiuo metu yra 14. Policijos rėmėjų įgaliojimai yra apibrėžti Policijos rėmėjų įstatyme. Dažniausiai Palangos pareigūnams rėmėjai padeda užtikrinti viešąją tvarką renginių metu, dalyvauja prevencinėse priemonėse.
Policijos rėmėjų įstatymo 5 straipsnyje (Policijos rėmėjų teisės) nustatyta:
1. Policijos rėmėjai turi teisę reikalauti, kad asmenys laikytųsi viešosios tvarkos ir nepažeistų įstatymų.
2. Kartu su policijos pareigūnais saugodami viešąją tvarką, policijos rėmėjai turi šias teises:
1) įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka panaudoti specialiąsias priemones;
2) nustatyti pažeidėjo asmens tapatybę, padėti policijos pareigūnams sulaikyti ir pristatyti asmenį į policijos įstaigą įstatymų numatytais atvejais;
3) įstatymų nustatyta tvarka įeiti į gyvenamąsias ir kitas patalpas, kad būtų užkirstas kelias nusikalstamai veikai ar būtų sulaikytas asmuo, padaręs nusikalstamą veiką ar įtariamas jos padarymu, stichinės nelaimės ar kito ypatingo įvykio, keliančio grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui, atveju;
4) kai įtariama, kad yra padaryta nusikalstama veika ar administracinis teisės pažeidimas, stabdyti transporto priemones.
3. Policijos rėmėjai turi teisę vadovaujami policijos pareigūno patruliuoti savarankiškai (ne mažiau kaip po 2 asmenis). Šiuo atveju policijos rėmėjai viešojo administravimo įgaliojimų neįgyja.
Policijos rėmėjai turi teisę panaudoti prievartą tik būtinais atvejais ir tik tiek, kiek to reikia policijos rėmėjo pareigoms įvykdyti. Policijos rėmėjai naudoti prievartą privalo adekvačiai esamoms aplinkybėms ir proporcingai esamam pavojui, atsižvelgdami į konkrečią situaciją, teisės pažeidimo pobūdį, intensyvumą ir individualias pažeidėjo savybes. Fizinė prievarta naudojama tik tada, kai psichinė prievarta buvo neveiksminga arba kai bet koks delsimas kelia pavojų policijos rėmėjo ar kito asmens gyvybei ar sveikatai.
– Kiek Palangos policijos komisariate yra miesto vaizdo stebėjimo kamerų? Ar visos jos veikia? Kiek pareigūnų jas stebi?
– Vaizdo kamerų, kuriomis stebimas miestas, yra 23. Policijos pareigūnai, vykdydami tiesiogines funkcijas, pagal poreikį stebi ir vaizdo kameras.
– Kokie yra rezonansiniai atvejai, kuomet nusikalstama veika buvo išaiškinta pasitelkus mieste įrengtas stebėjimo kameras?
– Galima pasidžiaugti, kad rezonansinių įvykių Palangoje šiais metais nebuvo. Vaizdo stebėjimas kameromis veikia kaip prevencija, policijai padeda užkardyti šiurkščius pažeidimus (policija turi galimybę nuvykti į įvykio vietą konfliktui prasidėjus, dar neperaugus į muštynes, nustatyti asmenis, padariusius teisės pažeidimus), vaizdo fiksavimas ypač naudingas masinių renginių metu. Vaizdo įrašais fiksuoti duomenys padeda teisingai išnagrinėti administracines ar baudžiamąsias bylas.
– Ką dar pabrėžtumėte?
– Policijos pareigūnus džiugina, kad visuomenė darosi vis nepakantesnė daromiems teisės pažeidimams, aktyviau prisideda užtikrinant visuomenės saugumą. Žmonės vis dažniau informuoja policiją apie pastebėtus daromus pažeidimus, padeda policijai nustatyti ieškomus asmenis, įtariamus padarius nusikalstamas veikas, administracinius nusižengimus, ar surasti asmenis, dingusius be žinios.

Jūsų komentaras:

nuomonė 2017-09-23 11:09 (IP: 78.60.135.117)
Kokia policijos darbo kokybė ir prevencija, jei per dvi savaites pavagiami 5 automobilai?

Taip pat skaitykite

Šiandien, spalio 11 d. pagerbtas tragiškas Palangos žydų: moterų, vaikų ir pagyvenusiųjų prieš 83-erius metus įvykdytų žudynių Kunigiškių miške atminimas.


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


Į Palangos sankryžas grąžintos penkios žaliosios rodyklės

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 06 | Rubrika: Miestas

Pastaraisiais metais Lietuvos keliuose buvo grąžinta daugiau kaip šimtas lentelių su žaliomis rodyklėmis, kurios leidžia sankryžose automobiliams sukti į dešinę degant raudonam šviesoforui. Palangoje sugrįžo penkios žaliosios rodyklės.


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


„Palangos tiltas“ tęsia apžvalgą apie praėjusį vasaros sezoną. Kiekviena vasara – pats karštymetis ir kurorto policijai, kuri vasarą sulaukia pastiprinimo ir iš kitų policijos komisariatų. O kaip ši? Į klausimus atsakė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita...


Vasarai perkopus į antrąją pusę imamasi žvalgytis, kokių rezultatų atnešė įpusėjęs aktyvusis sezonas: ar daug poilsiautojų atvyko, ar „kišo koją“ nepastovus ir dažnai šilumos stokojantis oras, ar vis dėlto rinkosi kitokias pramogas atvykusieji ir nepaisė prasto oro. Tuo metu, kai dauguma pabumba, jog vasaros šiemet vis nėra, tad ir pelno, natūralu, bus...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Palangos senosios kapinės, kaip ir visos kapinės Lietuvoje, Visų šventųjų – mirusiųjų pagerbimo – bei Vėlinių dienomis mirga žvakių liepsnelėmis. Čia palaidotus artimuosius lankantieji dažnai ne vien sustoja prie savo šeimų kapaviečių, bet ir pasivaikšto po kapines, nusilenkia čia amžino poilsio atgulusiems pažįstamiems, stabteli prie žymių žmonių kapų...


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius