Palangos telefoninių sukčių banga nuslūgo - pradėti ikiteisminiai tyrimai
Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Paguodos žinia telefoninių sukčių apgautiems palangiškiams – vyksta ikiteisminiai tyrimai. Vadinasi, yra įtariamieji.
Per kelias pastarąsias savaites sukčių aukomis Klaipėdos apskrityje tapo jau penki garbaus amžiaus senoliai. Pora ikiteisminių tyrimų pradėta Klaipėdoje, kur rugpjūčio 8 dieną 1942 m. gimusi moteris neteko 1300 eurų, o rugpjūčio 10 dieną tokią pat sumą sukčiai išviliojo iš 1932 m. gimusio vyro. Rugpjūčio 10-tąją sukčių auka tapo ir Skuode gyvenanti, 1933 m. gimusi moters, kuri, patikėjusi apgaule, nepažįstamam vyrui atidavė 700 eurų. Kita skuodiškė, gimusi 1940 m., sukčiams „patikrinti“ 4000 eurų atidavė vakar. Panašios sumos – 3600 eurų – vakar neteko ir Rietave gyvenanti, 1942 m. gimusi moteris.
Sukčiavimo schema – beveik analogiška – aukai pirmiausia paskambinama telefonu, prisistatoma policijos pareigūnu, ar, pavyzdžiui, elektros tinklų darbuotoju, pasakoma, kad, auka atsiskaitė, ar gavo pensiją padirbtais pinigais, todėl turinti įsileisti į namus ateisiantį neva policijos pareigūną ir leisti patikrinti, ar turimi pinigai nėra padirbti.
Deja, kol kas telefoniniai sukčiai Palangoje prieš vietos policiją iki šiol tik laimėdavo.
„Palangiškiai buvo apgauti, tačiau didžiausius telefoninių vagysčių tyrimus atlieka Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas. Mes Palangoje vykdome tyrimus dėl nedidelių piniginių sumų išviliojimo. Deja, sulaikyti tokius nusikaltimus padariusių asmenų mums nepavyko,“ – „Palangos tiltui“ trečiadienį sakė K. Bončkus.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Asta Kažukauskienė, šiuo metu dėl sukčiavimo telefonu atvejų Palangoje vyksta ikiteisminiai tyrimai. „Daugiau skelbtinos informacijos šiuo metu pateikti negalime, vyksta tyrimo veiksmai. Kai turėsime skelbtinos informacijos, pateiksime ją visuomenei,“ – sakė ji „Palangos tiltui.”
Šių metų pradžioje išplatinus galimo telefoninio sukčiaus fotorobotą, buvo nemažai pranešimų, tačiau vertingos informacijos nebuvo sulaukta.
„Palangos tilto“ duomenimis, praėjusiais metais telefoniniai sukčiai iš šešių palangiškių aukų išviliojo beveik 45 tūkstančių eurų. Redakcijos duomenimis, jau trys telefoninio sukčiavimo atvejai užfiksuoti šiais metais.
Vasario 20 d., prisistatęs policijos pareigūnu, sukčius iš 87 metų palangiškės išviliojo 7 tūkstančius eurų. Pranešama, kad nusikaltimas įvyko vasario 18 d., apie 13.39 val., Sodų gatvėje. Į moters namus atėjęs nepažįstamasis prisistatė pareigūnu. Policija pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo.
O sausio 29 dieną Palangos gyventoja neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas. Tą pačią savaitę tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Pernai, rugsėjo 17 d. sukčiai skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 000 eurų.
Praėjusių metų spalio 8 d. Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas sakė, kad neva sulaikyti asmenys, kurie į bankomatus dėjo padirbtus pinigus, kuriuos pareiškėja esą pasiėmusi. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.
Lygiai tokiu pat būdu pernai, spalio 30 d., sukčius veikė ir paskambinęs palangiškei visuomenininkei. Moteris prarado 1600 eurų.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Informatikos ir ryšių departamentas, pernai Palangoje buvo iškelti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ( 6 iš jų – dėl telefoninių sukčių), pernai tokių tyrimų buvo 16.
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių.
„Policija sulaukia ir pranešimų apie piliečių gaunamas SMS žinutes, dėl neva vykdomų banko programų atnaujinimo – žmonių prašoma prisijungti sekant nuorodomis ir suvesti kodus, na o vėliau aptinkama, jog nuskaičiuotos įvairios pinigų sumos,“ – sakė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja
Klaipėdos apskrities policija dar kartą kreipiasi į piliečius ir primena, kad policijos pareigūnai, banko, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcijos ar kitų įstaigų darbuotojai niekada neskambina piliečiams, kad paprašytų leisti patikrinti turimų pinigų, neprašo pervesti jų už kokias nors paslaugas, ar atskleisti prisijungimo prie interneto bankininkystės kodų. Policija ragina neprarasti budrumo – neįsitikinus atėjusio asmens žodžių teisingumu, nepažįstamų žmonių į namus geriau neįsileisti. Tokiais atvejais būtina prašyti parodyti darbo pažymėjimą, atidžiai įsižiūrėti ar dokumentas tikras, o kilus menkiausiam įtarimui, geriau paprašyti ateiti kitu laiku, kai namuose bus daugiau žmonių. Jei nepažįstamam asmeniui vis dėlto leidote įeiti į butą, privalu būti itin atidiems – jokiu būdu nepalikti atėjūno vieno patalpoje. O įtarus, kad galite tapti sukčių auka, patariama nedelsiant informuoti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Klaipėdos apskrities pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo – pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas.
Ekspertas: ar atpažintumėte šias telefoninių sukčių apgaules?
2021 09 04 | Rubrika: Miestas
Telefoninių sukčių pinklės nuolat keičiasi ir tobulėja, tad sulaukę netikėto skambučio pasimesti gali net ir budriausi. Ekspertai atkreipia dėmesį į svarbiausias taisykles, kurios kritiniu metu padės išlikti budriems ir vėjais nepaleisti didžiulių pinigų sumų. Linas Marcinkevičius, „Tele2“ kredito ir rizikos kontrolės vadovas, dalinasi patarimais, kaip nepakliūti į telefonines apgaules.
Išaiškinta 7 asmenų telefoninių sukčių grupė, nuo kurių nukentėjo ir palangiškiai
2021 07 12 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnais, bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, KP Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus ir Tauragės apskrities VPK, bei Kalėjimų departamento pareigūnais...
Palangoje dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai
"Palangos tilto" informacija, 2021 02 02 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...
Palangos telefoninių sukčių banga nuslūgo - pradėti ikiteisminiai tyrimai
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 08 21 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu. Paguodos žinia telefoninių sukčių apgautiems palangiškiams – vyksta ikiteisminiai tyrimai. Vadinasi, yra įtariamieji.
Per beveik 8 šių metų mėnesius Palangoje dėl vagysčių pradėti 95 ikiteisminiai tyrimai
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 08 21 | Rubrika: Miestas
Palangos policija prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui apie dviračio ar dviračių vagystes vertingos informacijos. Kaip trečiadienį (rugpjūčio 19 d.) „Palangos tiltui“ sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus...
Vasario 28 d. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian iniciatyva, įvyko diskusija kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių.
Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių?
2017 06 26 | Rubrika: Kriminalai
Naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais, sukčiai aktyviai ieško patiklių asmenų, iš kurių išvilioja nemažas pinigų sumas. Nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Telefoninių sukčių užvaldomos materialinės vertybės siekia ne vieną tūkstantį eurų. Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sukčius sugeba psichologiškai...
Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių
Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 04 29 | Rubrika: Kriminalai
Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...
Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių 1
Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 01 21 | Rubrika: Miestas
Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...