Palangos butų ūkis stengiasi numatyti darbus vienu žingsniu į priekį

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-20
Peržiūrėta
2646
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos butų ūkis stengiasi numatyti darbus vienu žingsniu į priekį

Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur nematyti jokių defektų, nereikia jokių darbų“, – dažniausiai išgirsta butų ūkio darbuotojai. „Kartais gyventojams sunku išaiškinti, kad, pavyzdžiui, stogą reikia keisti ne tada, kai pro skylę laša vanduo, o tada, kai yra nustatoma, jog taip gali nutikti. Mūsų darbuotojų pareiga – numatyti vienu žingsniu į priekį“,- teigia UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius Raimundas Juodzevičius.

 

Trūksta supratimo

Pasak R. Juodzevičiaus, kaip taisyklė, nustačius kokius nors namo defektus, dažniausiai reaguoja viršutinių ar kraštinių butų gyventojai – rūpinasi, kaip juos greičiau pašalinti. Tačiau kitų butų gyventojams kaimynų bėdos dažnai – nė motais. „Deja, bendruomeniškumo, savitarpio supratimo žmonėms, gyventiems tame pačiame name dažnai trūksta. Ypač kai kalbama apie stogo remontą. Kai po šildymo sezono nustatome, jog namui reikalingi stogo dengimo darbai, paskutinių aukštų gyventojai dažnai nesulaukia jokios paramos ir supratimo iš savo kaimynų, nors visi gyvena po tuo pačiu stogu“,- kalbėjo  R. Juodzevičius.

 

Reikalingi neoficialūs laiptinės atstovai

Numatyta, kad daugiabučių gyventojai gali sutarti dėl namo darbų vykdymo namo gyventojų susirinkimuose. „Kaip rodo mūsų patirtis, palangiškiai labai vangiai dalyvauja susirinkimuose. Kaip taisyklė, dažniausiai gyventojai net negali priimti sprendimų, nes nesusirenka dauguma gyventojų. Kaip žmonėms išaiškinti, kad gyvenant daugiabučiuose reikia domėtis savo būsto reikalais. Juk niekas namu be jų pačių sutikimo nepasirūpins “,- kalbėjo R. Juodzevičius.

„Visuomet patariame didesniuose namuose turėti neoficialų laiptinės atstovą, kuris padėtų suburti kaimynus į susirinkimus ir tokiu būdu padėtų spręsti iškilusius klausimus. Tam tikrus klausimus ir konkrečiau, ir aiškiau spręsti su keliais žmonėmis, nei su pulku žmonių, kurie dažnai nežinodami padėties klaidina kitus namo gyventojus“,- sakė „Palangos butų ūkio“ direktorius R. Juodzevičius.

Butų administravimo nuostatai numato, kad patalpų savininkai susirinkime ar balsuodami raštu gali išrinkti įgaliotąjį atstovą (atstovus) atstovauti patalpų savininkams turint santykių su administratoriumi: dalyvauti namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbų ir kitų paslaugų pirkimo, atliktų darbų priėmimo ir perdavimo, balsų skaičiavimo komisijose, tikrinant šilumos ir kitų matavimo prietaisų rodmenis, gauti informaciją apie planuojamus ir atliktus namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus, kitas suteiktas paslaugas, taip pat gauti informaciją nurodytų mėnesinių mokesčių, kaupiamųjų įmokų apskaičiavimą ir panaudojimą.

 

Nustatyta nauja balsavimo paštu tvarka

Nuo kovo 24 dienos yra nustatyta nauja balsavimo paštu tvarka. Žmonės, negalintys dalyvauti susirinkimuose, savo nuomonę apie tam tikrą klausimą galės pareikšti raštu ir išsiųsti į UAB „Palangos butų ūkis“. „Noriu paaiškinti, kad žmonės, neatsakę į biuletenį, bus laikomi nedalyvavę apklausoje. Kiti galvoja, jog neatsakytas biuletenis reiškia neigiamą atsakymą, bet taip nėra“,- sakė R. Juodzevičius.

Anot jo, nauja biuletenių forma gali paskatinti gyventojų dalyvavimą sprendžiant daugiabučių klausimus. „Palangoje yra daug butų, kuriuos yra įsigiję žmonės, gyvenantys kituose miestuose, todėl apie būsimus susirinkimus jie dažniausiai niekada nesužino, arba negali atvykti. Todėl biuleteniai yra siunčiami nurodytu adresu asmeniškai registruotu laišku - žmogus turi galimybę atsakyti į biuletenyje pateiktus klausimus ir taip dalyvauti aktualiose apklausose dėl namo problemų sprendimo“,- pasakojo R. Juodzevičius.

 

Balsavimas vyksta trijuose daugiabučiuose

Šiuo metu balsavimas raštu yra vykdomas trijuose daugiabučiuose Palangoje. „Dabar dar negaliu pasakyti, ar balsavimas biuleteniu bus aktyvus, ar ne, tačiau viena aišku, kad toks balsavimo būdas turi daug patogumų - nereikia kitiems taikytis prie susirinkimo laiko ir panašiai. Prie kiekvieno namo yra ir speciali dėžutė, į kurią galima mesti užpildytus biuletenius“,- pasakojo R. Juodzevičius.

Pagal apžiūrų aktus  kitais metais ir toliau bus atliekami stogų remonto darbai. „Šiais metais planuojame sutvarkyti apie dvidešimt stogų. Žmonės yra patenkinti kokybiškai atliktu darbu. Dėl sutvarkytų stogų neturėjome nė vieno nusiskundimo“,- pasakojo R. Juodzevičius.

Kitais metais taip pat planuojami daugiabučių vamzdyno keitimo darbai, šilumos mazgų keitimas, laiptinių dažymo, laiptinių durų ir langų keitimo darbai. „Žmonės kartais gaili pinigų langų arba durų keitimui laiptinėse. Tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad langų ir durų pakeitimas laiptinėse padeda sutaupyti šilumą. Žmonės, pasikeitę langus ir duris laiptinėje, gauna mažesnes sąskaitas už šilumą“, - patarė R. Juodzevičius.

 

Galima daug sutaupyti renovavus namą

R. Juodzevičius teigė, kad dedant naujus plastikinius langus laiptinėje, vieno kvadratinio metro darbų ploto kaina yra keturi šimtai litų. „Man yra sunku pasakyti, kiek sumažėja šildymo kaštų išlaidos, įsidedant plastikinius langus bei naujas duris laiptinėje, nes žiemos yra ne vienodai šaltos, be to,  šilumos kainos kiekvienais metais kinta. Aišku tik viena, kad šildymo kaštai tikrai sumažėja“,- kalbėjo R. Juodzevičius.

Taupant energetinius išteklius ir siekiant mažinti mokesčius už šildymą, namų savininkams siūloma renovuoti namus juos apšiltinant, renovuoti šilumos punktus. „Jau yra daug renovuotų namų Lietuvoje. Kaip taisyklė, renovuotuose namuose už šilumą mokama triskart mažiau. Tačiau Palangoje, dar nėra „užkrečiančio“ pavyzdžio, todėl žmonės dar nesiryžta renovacijoms“,- pasakojo R. Juodzevičius.

Klaipėda jau turi renovacijos pavyzdžių, kai renovuotuose namuose mokesčiai už šilumą sumažėjo bent dukart. „Žmonės Palangoje dar bijo mokėti pinigus už renovaciją, nes kurorte niekas nėra kol kas patyręs „apčiuopiamos“ renovacijos naudos. Atsiradus nors vienam namui, kurio gyventojai išreikštų norą būstą renovuoti, manau, renovacija tikrai pajudėtų iš mirties taško. Akivaizdu, kad renovacija greitai atsipirktų, nes sumažėtų šildymo išlaidos“,- kalbėjo R. Juodzevičius.

 

Siūlo kurti kaupiamąsias sąskaitas

Būtent todėl, anot jo,  UAB „Palangos butų ūkis“ siūlo žmonėms susikurti kaupiamąsias sąskaitas. „Reguliariai kaupiant pinigus, gyventojams bus ne taip „skausminga“ susimokėti už renovacijos darbus. Sugalvojus renovuoti ir apšiltinti visą namą, žmonės turės kaupiamąją sąskaitą, jiems bus patogu vykdyti namo apšiltinimo darbus“,- kalbėjo R. Juodzevičius.

Netrukus yra planuojama įstatyti gyvenamųjų namų šildymo sistemų subalansavimo ventilius, kurie tolygiai paskirstytų šilumą visame name. „Pavyzdžiui, gyvenantys kraštiniuose butuose visuomet labiau šąla, o gyvenantys viduriniuose butuose kaista ir miega atsidarę langus. Todėl šildymo sistemų subalansavimo ventiliai padėtų paskirstyti namo šilumą tolygiai ir nesijaustų tokių didelių skirtumų tarp išorinių ir vidurinių butų“,- pasakojo direktorius.

UAB „Palangos butų ūkis“ vykdo šią priežiūrą trisdešimčiai namų, tačiau, kurie yra prisijungę prie vietinių katilinių - jiems nereikės šios paslaugos, bet apie dvidešimt namų šildymo sistemų subalansavimo ventilių reikėtų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Daugiabučiuose gyvenančių palangiškių apsisprendimą jų namų administratoriumi pasirinkti UAB „Palangos komunalinis ūkis“, teismams skundžiančiai ir prašančiai taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti vykdyti sprendimą dėl administratoriaus keitimo, – UAB „Palangos butų ūkis“ pačiai teks pajusti, kas yra laikinosios apsaugos...


Palangos miesto apylinkės teismas, antradienį išnagrinėjęs dar vieną UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, kuriuo „Palangos komunalinis ūkis“ skiriamas vieno iš kurorto daugiabučių administratoriumi, antrą kartą konstatavo, jog privačios įmonės interesai negali daryti įtakos butų savininkų...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kol kurorto daugiabučiuose namuose gyvenantys palangiškiai su nerimu laukia šildymo sezono ir vienos už kitą didesnių sąskaitų už šildymą, UAB „Palangos butų ūkio“ darbuotojų komanda – remontininkai, elektrikai, šilumos mazgų prižiūrėtojai – daro viską, kad šilumos sąskaitos Palangos gyventojams būtų nors šiek tiek mažesnės....


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius