Palangiškis studijoms pasirinko užsienį. Angliją? Ne! Rygą!

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-04
Peržiūrėta
2326
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis studijoms pasirinko užsienį. Angliją? Ne! Rygą!

Ši savaitė - „karšta“ visiems šalies abiturientams, kurie sužino, ar buvo priimti į šalies aukštąsias mokyklas. Statistika skelbia, kad trečdalis abiturientų pasirenka studijas užsienio universitetuose. Kiek tokių palangiškių, niekas negali pasakyti, spėliodami, kad skaičius turi būti panašus. Statistiškai dauguma lietuvių studijoms užsienyje renkasi Angliją, kurioje lietuvių studentai užima aštuntą vietą pagal užsienio studentų skaičių šalyje. Palangiškis Juozas Rimgaila, šiemet baigęs mokyklą, nusprendė studijuoti šalyje, kuri, regis, iki šiol nekėlė abiturientų didesnio dėmesio – Rygoje. „Palangos tiltas“ pakalbino Juozą.

 

Kada ir kodėl nusprendei mokytis Latvijoje?

Mintis palikti namus ir važiuoti kuo toliau į savarankišką gyvenimą kirbėjo nuo paauglystės, kai nesutapo mano ir tėvų nuomonės dėl mano profesinės ateities... Kalbant rimtai, vienuoliktoje klasėje jau svajojau apie studijas Anglijoje arba Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje Rygoje (Stockholm School of Economics in Riga).

Rinkausi ne šalį, o universitetą. Jis pasirodė esąs geriausias iš netoliese esančių.

 

Kas įtakojo tokį tavo sprendimą?

Sesuo, baigusi tą pačią aukštąją mokyklą, kurioje ketinu studijuoti ir aš pats. Negailėjo jai gerų žodžių. Iš mokytojų taip pat girdėjau nemažai gerų atsiliepimų.

 

Kaip tau sekėsi paskutiniaisiais metais Palangos senojoje gimnazijoje?

Labiausiai džiaugiuosi sėkme Respublikineje ekonomikos olimpiadoje, kurioje pasisekė užimti trečią vietą. Tai turbūt labiausiai ir padėjo sėkmingai užbaigti mokslo metus. Tačiau džiaugiuosi galėdamas teigti, jog sekėsi gerai – ne tik moksluose. Susiradau naujų draugų, linksmai leidau laiką. Trumpai tariant, iš mokyklos liko vien geri prisiminimai.

 

Įstoti tau prireikė daugiau gerų pažymių ar mokėjimo bendrauti?

Sunku pasakyti, juk vertinau ne aš. Akademiniai pasiekimai tikrai labai svarbūs, priimti tikrai stiprūs kandidatai. Vienas is stojimo žingsnių – dalyvavimas pokalbyje, taigi bendravimas taip pat darė įtaką. Gal tai likimas, bet prieš pokalbį susipažinau ir bendravau su būsimąja pokalbio vertintoja ir manau, kad tai padidino mano galimybes įstoti.

 

Kuo planuoji tapti baigęs mokslus Rygoje?

Į ekonomiką stojau dėl labai paprastos priežasties. Manau, jog tai jungia mano akademines ir verslumo savybes. Be to, tai labai plati sfera, kurioje galima dirbti daugelyje sričių. Dabar manau, kad baigęs studijas norėčiau investuoti arba kurti nuosavą verslą.

 

Kokios perspektyvos, tavo manymu, baigus studijas užsienyje ir grįžus į Lietuvą rasti darbą?

Manau, kad svarbiausia ne kur ir kokias studijas baigei. Įsidarbinant labai svarbios tokios savybės, kaip darbštumas, atsakingumas, sąžiningumas, mokėjimas lengvai rasti kalbą su nepažįstamais žmonėmis.

 

Ar pats planuoji grįžti po studijų į Lietuvą?

Planuoti dar kiek ankstoka. Bet tikrai to tikiuosi. O jei grįžti ir nepavyks, didelės problemos tame nematau. Manau, kad studijuojant bus laisvo laiko ir grįžinėti galėsiu pakankamai dažnai.

 

Kokių pastangų prireikė, jog ten įstotum?

Stojimo procedūra smarkiai nesiskyrė nuo kitų universitetų. Kitaip nei daugumoje, dar teko laikyti papildomus jų testus ir važiuoti į pokalbį.

 

Ar jau pradėjai mokytis latvių kalbos?

Dar ne. Ateityje tikiuosi jos pramokti. Neįžvelgiu didelės problemos dėl kalbos, kadangi universitete dėstoma anglų kalba. Su vietiniais tikiuosi susišnekėti rusiškai.

 

O jeigu ne į Rygą... Koks būtų buvęs planas „B“?

ISM, Vadybos ir ekonomikos universitetas Vilniuje.

 

Palieki gimines ir artimuosius jau kitą mėnesį. Tas tavęs negąsdina?

Visgi išvažiuoju ne i kitą pasaulio pusę... Atvirai pasakius, labiausiai gaila palikti draugus. Su jais praleidau daug laisvo laiko, todėl ir atsiminimai išlieka geriausi.

 

Sutik, kad nėra lengva gyventi svetimoje šalyje negaunant net stipendijos. Galbūt jau turi susiradęs „šiltą vietelę“, kur dirbsi  ir gyvensi?

Mano mokslus Rygoje finansuos tėvai. Nenoriu, kad dėl darbų nukentėtų mano mokslai. Susirasiu darbą nebent po studijų. Gyvensiu viename bute su savo seserimi. Nuomosimės butą netoli universiteto.

 

Teko girdėti, jog kai kuriose šalyse už valstybės suteiktas paskolas studijoms vėliau tenka jas grąžinti... Ar domėjaisi, kaip yra Latvijoje?

Nežinau situacijos visoje Latvijoje, bet noriu pabrėžti, jog universitetas yra švediškas. Mokslas jame mokamas ir nėra valstybės finansuojamų vietų.

 

Ko palinkėtum jauniems žmonėms, kurie planuoja mokytis užsienyje?

Nesusigundyti gražiomis iliuzijomis apie puikų gyvenimą ten. Galbūt svarus konvertavus į litus, algos ir įspūdingos, tačiau emigrantas lieka emigrantu, nežinau daug pavyzdžių, kad lietuvių emigrantai Anglijoje taptų firmų direktoriais – dažniausiai dirba mažai apmokamą nekvalifikuotą darbą arba dar blogiau – gyvena iš pašalpų. Manau, kad Lietuvoje tapti vienu iš dviejų procentų visuomenės „grietinėlės“ yra daug paprasčiau, todėl būtina apsvarstyti galimybę likti studijuoti ir dirbti gimtinėje – Lietuvoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalo „Reitingai“ geriausių šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybės švietimo sistema yra trečioje vietoje, po Vilniaus ir Kauno. O štai, geriausiųjų šalies mokyklų reitinge, Palangos senoji gimnazija iš 25 vietos 2023 metais nukrito į 36 vietą šiemet.


Lietuvos švietimo būklę stebiantis ir analizuojantis žurnalas „Reitingai” prieš savaitę paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pagal 2022 m. abiturientų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus didžiausiu nuošimčiu išsiskiria iš Lietuvos savaivaldybių. 


Lietuvoje daugėjant koronaviruso ligos atvejų, suplanuotos priemonės, padėsiančios verslui ir gyventojams įveikti laikinus finansinius sunkumus, jeigu dėl staiga kritiškai pablogėjusios epidemiologinės situacijos šalies teritorijoje tektų paskelbti karantiną. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlytiems Užimtumo įstatymo pakeitimams.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Šiemet dar daugiau didelio meistriškumo sportininkų ir trenerių nusprendė studijuoti ir siekti aukštojo mokslo diplomo. Tarp jų – ir ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkas Renaldas Seibutis. Jis kartu su kitais Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentais pradėjo Treniravimo sistemų programos bakalauro studijas


Žurnalas „Reitingai“ ir DELFI paskelbė turtingiausių šalies politikų 50-ą. Jame 42-ąją vietą užima Palangos miesto Tarybos narys Domininkas Jurevičius, 2018 metais deklaravęs turto už 1,45 milijono eurų. Beveik 1,2 mln. eurų verti politiko įsigyti žemės sklypai.


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Šiuo metu nemažai daliai moksleivių yra iškilusi sudėtinga apsisprendimo dilema: kur rinktis studijas – Lietuvoje ar užsienyje? Ir kur užtarnautas diplomas reikš daugiau?


Tarp apdovanotų geriausių šalies abiturientų – ir palangiškis

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus  bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanotas...


Ši savaitė - „karšta“ visiems šalies abiturientams, kurie sužino, ar buvo priimti į šalies aukštąsias mokyklas. Statistika skelbia, kad trečdalis abiturientų pasirenka studijas užsienio universitetuose. Kiek tokių palangiškių, niekas negali pasakyti, spėliodami, kad skaičius turi būti panašus. Statistiškai dauguma lietuvių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius