Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?
Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.
Po Tarybų Sąjungos griūties lietuviai sparčiai pradėjo nykti, tik negalima šio proceso įsivaizduoti kaip savaiminio nykimo. Teisingiau būtų sakyti, kad mus, lietuvius, pradėjo naikinti. Daugiau kaip pusė Lietuvos yra ištremti ir deportuoti į svetimas šalis ieškoti skanesnio duonos kąsnio ir uždirbinėti svetimoms korporacijoms pelnus, kurių mūsų valstybė nė nemato.
Kokiomis sąlygomis mūsų tėvynainiams tenka ten... gyventi, nesiplėsime, tačiau skaudžiausia, kad daugelis, išvykę vergauti į svetimas šalis, palieka Lietuvoje savo mažylius vaikučius, kurie turi augti be motiniškos meilės ir tenkintis močiučių, o kartais ir kaimynų priežiūra.
Kas kaltas? Kalti patys – viską turėjome, kai buvo sugriauta Tarybų Sąjunga, viską vadinamasis ruselis paliko – ir veikiančią pramonę, gamyklas, kaimuose žemės ūkius, kolūkius.
Taip, išvogėme patys – kas plytą, kas traktorių, kas kokį langą ar variklį. Apsukresni kai kurias pramonės gamyklas, tokias, kaip pieninės, sūrinės ir sviestinės, sugebėjo „prichvatizuoti“ ir dabar save vadina verslininkais.
Tarkime, tai, kas buvo pastatyta visų, dabar priklauso kažkuriam vienam ar keliems – kodėl taip?
Kita vertus, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kas būtų, jeigu žmonėms būtų leista visas tas „prichvatizuotas“ gamyklas išsirinkti po plytą, taip, kaip buvo išrankioti kolūkiai?
Situacija tokia: mūsų tėvai ir seneliai po karo atstatė Lietuvą, sukūrė pramonę ir patys patikėję kažkieno ideologijomis vėl viską sugriovė.
Gal tai JAV kerštas Lietuvai, nes atsitraukdami „ruseliai“ visą pramonę ir gamyklas juk paliko veikiančias...
Nepamirškime, kaip pokario metu JAV kvailino per „Amerikos balsą“ – atseit tuoj ateisime į pagalbą, o jūs tik kovokite su ta tarybine armija ir jai priešinkitės.
Negi lietuvis toks kvailas ir idiotas, kad tai, ką pastatė, ėmė po kelių metų ir sugriovė? Ne, jis tiesiog eilinį kartą buvo apgautas.
Ką tu padarei ar darai, kad lietuvis kaip tautybė neišnyktų ir nebūtų įrašytas į panašaus pobūdžio knygą kaip Lietuvos raudonoji?..
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
O ką žmogus gali "pelėkautuose"?.. 2013-11-12 11:28 (. / IP: 86.100.60.112)
-strp. -"Ką tu padarei ar darai, kad lietuvis kaip tautybė neišnyktų ... Atsk. -o ką tu gali - jei už tave viską nusprendžia valdžia su nužmogėjusiais įstatymais ir mokesčias... -Negi milijonas išvykusių lietuvių- visi durni? Jog daugelis išmėginusių viską... -bankrutavusių, pažemintų ir nusivylusių...išbėgo iš Lietuvos su visais vaikais...Taip pat skaitykite
Žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas spalio 25 d.(trečiadienį) 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje pristatys autentišką prisiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“.
Žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas spalio 25 d.(trečiadienį) 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje pristatys autentišką prisiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“.
Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“
2023 04 26 | Rubrika: Miestas
Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.
Neblėstantis A. Šeduikio palikimas jau suguldytas ir į knygą
Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 04 | Rubrika: Kultūra
Šeštadienį į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi žmonės, kurie norėjo pagerbti ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje palikusį vargonininką, pasipriešinimo dalyvį, politinį kalinį, tikinčiųjų teisių gynėją Alvydą Šeduikį. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai išleido jau aštuntąją knygą, pavadintą...
Lietuvos švyturių istoriją palangiškis suguldė į knygą
Rasa GEDVILAITĖ, 2017 03 30 | Rubrika: Kultūra
Palangiškis Aidas Jurkštas, jau žinomas farologas, šiandien Palangos visuomenei pristatys naujausią savo darbą – knygą „Lietuvos švyturių istorija“. Kaip teigė švyturių istorijos tyrinėtojas, jeigu būtų prieš 20 metų atradęs tokią knygą, kokią dabar jis pats išleido, tuomet jo gyvenimas, ko gero, būtų kardinaliai pasikeitęs....
Šventosios praeitis sugulė į kraštotyrininko Mikelio Balčiaus knygą
Rasa GEDVILAITĖ, 2016 12 19 | Rubrika: Kultūra
Penktadienio pavakare Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje šventojiškis kraštotyrininkas, Lietuvos Kuršių draugijos pirmininkas Mikelis Balčius pristatė savo knygą „Iš Šventosios praeities“, į kurią sugulė jo parašyti ir kai kurie jau publikuoti tekstai apie Šventąją, jos istoriją, senųjų kuršių...
Sieks pamilti knygą
2016 10 27 | Rubrika: Miestas
Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja pradėjo lietuvių kalbos projektą „Pamilk knygą“, skirtą bibliotekų metams paminėti. Projekto tikslas – paskatinti vaikus kurti, skaityti, mokyti suvokti kūrinio esmę, atrasti kūriniuose slypinčias vertybines nuostatas, skaitant pažinti save patį ir supantį pasaulį
Apie žmonių „Chaoso pilies“ vaikus ir prasmingą knygą apie... knygą
2016 05 26 | Rubrika: Nuomonės
Ir sutapk tu man taip: Meilės dieną arba deivės Mildos šventės dieną, gegužės 13-ąją, lyg stebuklinėje pasakoje „Vilniaus vėjai“ į Palangą atpūtė šiais laikais deficitinį lauknešėlį. Tai – žinomos Lietuvos renginių organizatorės, scenaristės, žurnalistės, subtiliai Laiko dvasią ir vaikų poreikius jaučiančios Rasos Praninskienės knyga „Knygos, vaikai...
Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą? 1
Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas
Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.
Atvežęs savo knygą, M.Budraitis atvirumu sužavėjo palangiškius
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas
Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.